single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Szczecin

Ship Center
ul. Witkiewicza 49/U-9
71-119 Szczecin

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 09:00-18:00

Telefon: (91) 443-51-78
E-mail: office@recovery.pl

Odzyskiwanie danych Szczecin

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń.

Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Usługi odzyskiwania danych w Szczecinie to:
 • Odzyskiwanie danych Szczecin
 • odzyskiwanie danych z dysku Szczecin
 • Odzyskiwanie danych z telefonu Szczecin
 • Odzyskiwanie SMS Szczecin
 • Odzyskiwanie danych z macierzy Szczecin
 • Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Szczecin            
Odzyskiwanie danych Szczecin
zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych

Więcej informacji odnośnie odzyskiwania danych z dysków twardych oraz macierzy dyskowych znajduje się na stronach do których są linki poniżej:

Pytania zadawane przez klientów

Odzyskiwanie danych Szczecin

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut. Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych. Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny. Szczecin jest siódmym  miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Szczecin

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Szczecin

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Szczecin

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Szczecin

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid Szczecin

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Szczecin
 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Szczecin

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej. Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów. Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Szczecin

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Szczecin

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to: Bazy proste: – kartotekowe – hierarchiczne Bazy złożone: – relacyjne – obiektowe – relacyjno-obiektowe – strumieniowe – temporalne – nierelacyjne Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL

Apache Derby Caché DATAllegro DB2 Firebird First SQL Greenplum HSQL Ingres Informix InterBase SQL MariaDB MaxDB (dawniej SAP DB) Microsoft Access
Microsoft Jet Microsoft SQL Server Mimer SQL MySQL mSQL Neteeza Oracle Database Oracle Rdb PostgreSQL Pervasive SQL/DS SQLite Sybase Teradata

We współczesnym świecie praktycznie każdy z nas może być fotografem czy fotoreporterem. Wystarczy smartfon z dobrej jakości aparatem, by robić ciekawe zdjęcia zarówno w sytuacjach dnia codziennego, podczas ekscytujących wycieczek po świecie, jak i tych dokumentujących wydarzenia społeczne. Rozrastające się co rusz pamięci wewnętrzne naszych urządzeń mobilnych oraz coraz większe pojemności kart także zachęcają do eksperymentowania z fotografią. Mamy nieograniczoną ilość szans więc i nasza odwaga do fotografowania jest coraz większa. Zdarza się jednak, że nasze urządzenia ulegają zniszczeniu w najmniej spodziewanych okolicznościach. Na przykład na beztroskich wakacjach. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak odzyskiwanie danych przeprowadzone przez wykwalifikowanych fachowców. Doświadczył tego jeden z klientów naszego punktu w przy ul. Witkiewicza 49/U-2 (Szczecin), który niefortunnie utopił telefon we włoskiej fontannie. Być może brzmi to romantycznie, aczkolwiek perspektywa utraty wszystkich zgromadzonych w telefonie danych, kontaktów oraz wakacyjnych zdjęć nie była już tak przyjemna. Po wielu samodzielnych próbach suszenia oraz uruchomienia zalanego urządzenia zakończonych niepowodzeniem klient postanowił poszukać pomocy u specjalistów i zadzwonił do nas. Po wstępnej diagnozie telefonicznej przeprowadzonej przez naszego doświadczonego specjalistę klient przywiózł do nas urządzenie. Telefon dotarł do naszych fachowców po blisko dwóch tygodniach od nieszczęśliwego wypadku. Jednak nie jest to dla nas nic nowego ani nadzwyczajnego, bo odzyskiwanie danych z telefonu jest dla naszych specjalistów codziennością. Coraz więcej osób ma nowoczesne smartfony, a co za tym idzie, coraz więcej z nich ulega nieszczęśliwym wypadkom, takim jak zalanie czy upadek ze znacznej wysokości. Odzyskiwanie zdjęć z rodzinnych wakacji oraz odzyskiwanie danych z kart pamięci zalanego telefonu naszego klienta przebiegło bez większych problemów. Klient otrzymał swoje dane i jego bezcenne wspomnienia z podróży zostały ocalone.

Wiele jest pobudek, dla których firmy, przedsiębiorstwa i instytucje państwowe częściowo lub całkowicie rezygnują z używania papieru w swojej pracy. Argumentują to z jednej strony dbałością o środowisko naturalne, co jest bardzo ważne. Z drugiej zaś wygodą przechowywania i trwałością plików elektronicznych. To prawda, dokumenty cyfrowe są trwalsze i nie wymagają specjalnych pomieszczeń przeznaczonych do ich przechowywania. Potrzebujemy tylko komputera lub serwera, by nasze pliki były bezpieczne. Jednak musimy pamiętać, że nawet najlepsze urządzenie może ulec niespodziewanej awarii i wyłączyć naszą firmę z działania na wiele dni. Przekonało się o tym duże biuro projektowe ze Szczecina, kiedy praktycznie bez ostrzeżenia w jednym z ich nowoczesnych komputerów awarii uległ twardy dysk twardy. Po prostu przestał reagować. Nie pomagało ani ponowne uruchamianie komputera, ani inne działania podejmowane przez pracowników i kierownictwo. W jednej chwili biuro mogło ważne stracić dane dotyczące kluczowego projektu nowego osiedla domków jednorodzinnych przechowywane w formie elektronicznej. Sytuacja była bardzo poważna, bo to wiązałoby się z dotkliwymi karami finansowymi nałożonymi na klienta oraz utratą zaufania w oczach kontrahentów. O odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego zwrócili się do naszego punktu przy ulicy Witkiewicza 49/U-2 (Szczecin). Pracownicy biura projektowego zostali przeszkoleni telefonicznie przez naszych specjalistów jak najskuteczniej zabezpieczyć sprzęt na czas transportu, aby uniknąć dodatkowych uszkodzeń. Jest do standardowa procedura w naszej firmie pozwalająca minimalizować straty naszych klientów. Po zdiagnozowaniu problemu z pomocą nowoczesnych rozwiązań rozpoczęto odzyskiwanie danych z dysku. Dzięki rozległej i ciągle poszerzanej wiedzy naszego zespołu specjalistów odzyskiwanie danych z dysku twardego zakończyło się sukcesem. Klient odzyskał komplet cennych danych na temat planowanego osiedla, a my zyskaliśmy kolejnego zadowolonego klienta. Czego chcieć więcej?

Niekorzystne zdarzenia losowe mogą dotknąć każdego z nas zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy zawodowej. Niestety często nie sposób się nawet przed nimi uchronić. Po prostu coś się wydarza, niezależnie od tego, jak dobrze jesteśmy zabezpieczeni i przygotowani. Nie sposób sobie wyobrazić jak wielkie straty w firmie może spowodować pożar. Komuś, kto nie doświadczył tego osobiście, nie sposób nawet tego opisać. Ogień trawi wszystko, co spotka na swojej drodze i nie oszczędza absolutnie niczego. Działanie skrajnie wysokich temperatur z jednej strony oraz wody i innych substancji służących do gaszenia z drugiej tworzy mieszankę, która jest w stanie trwale uszkodzić i zniszczyć niemal każdy sprzęt. Pożar w firmie transportowej spowodował między innymi znaczne zniszczenie wszystkich jej serwerów. A zniszczenie serwerów w tym przypadku oznaczało utratę danych dotyczących pojazdów, które rozsiane były z ładunkami po całej Europie. Jedynym ratunkiem było sprawne odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Klient skontaktował się z nami kilka dni po pożarze, kiedy już udało mu się, ogarnąć nieco pogorzelisko co oznaczało, że sprzęt od kilku dni znajduje się w skrajnie niesprzyjających warunkach. Trzeba było działać szybko. Nasi specjaliści z punktu przy ul. Witkiewicza 49/U-2 (Szczecin) telefonicznie przekazali klientowi bardzo dokładne oraz wyczerpujące instrukcje dotyczące poprawnego wymontowania, oraz transportu uszkodzonego sprzętu. Wszystko po to, aby uchronić go przed jeszcze większymi stratami. Kiedy dyski zostały dostarczone, rozpoczęli skomplikowane odzyskiwanie danych z macierzy. Stanowiło to nie lada wyzwanie, gdyż jednoczesne działanie ognia i wody sprawiło, że sprzęt był w naprawdę fatalnym stanie. Klient obawiał się, czy odzyskiwanie danych się uda. Jednak rozległa wiedza naszych specjalistów i ich wieloletnie doświadczenie sprawiło, że operacja się powiodła. Ważne dla firmy dane zostały odzyskane i jej kierownictwo mogło być spokojne o dalsze, sprawne funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa.