single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Nowy Sącz | ☎ (18) 534-47-14

Odzyskiwanie danych Nowy Sącz

Maszyny Biurowe Marek Kotarba
ul. Śniadeckich 8/3
33-300 Nowy Sącz

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 08:00-16:00

Telefon: (18) 534-47-14
E-mail: [email protected]

UWAGA !!! Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

 

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Nowy Sącz

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut. Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych. Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny. Płock jest trzydziestym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Nowy Sącz

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Nowy Sącz

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów

to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Nowy Sącz

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Nowy Sącz

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid Nowy Sącz

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku

Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Nowy Sącz

 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Nowy Sącz

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej. Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów. Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Nowy Sącz

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Nowy Sącz

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to: Bazy proste: – kartotekowe – hierarchiczne Bazy złożone: – relacyjne – obiektowe – relacyjno-obiektowe – strumieniowe – temporalne – nierelacyjne Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL

Apache Derby Caché DATAllegro DB2 Firebird First SQL Greenplum HSQL Ingres Informix InterBase SQL MariaDB MaxDB (dawniej SAP DB) Microsoft Access
Microsoft Jet Microsoft SQL Server Mimer SQL MySQL mSQL Neteeza Oracle Database Oracle Rdb PostgreSQL Pervasive SQL/DS SQLite Sybase Teradata

Rozwój technologii spowodował, iż telefon komórkowy ma teraz o wiele więcej zastosowań niż w przeszłości. Urządzenia mobilne powoli zastępują wiele innych urządzeń. Teraz telefon może służyć również jako kontroler do gier, które bardzo upodobały sobie dzieci. Dodajmy do tego niezwykle uzależniającą rozgrywkę, gdzie kilkoma ruchami palca na ekranie smartfona łapiemy wirtualne stworki. Przepis na murowany hit i wielką frajdę dla naszych maluchów. Czy jest możliwe, że coś może pójść nie tak?

Do naszego punktu w Nowym Sączu na ulicy Śniadeckich 8/3 zgłosił się bardzo zdenerwowany tata młodego poszukiwacza, któremu ten użyczył swojego telefonu. W czasie swoich wędrówek po mieście młodzieniec dotarł do rzeki i tam stoczył pełną emocji walkę o jednego z wyżej wspomnianych stworków. Walka została wygrana, jednak euforyczna radość sprawiła, iż urządzenie wypadło z rąk młodego trenera i trafiło prosto do rzeki. Szybka i skuteczna akcja ratownicza wyławiania telefonu zakończyła się powodzeniem, ale ten niestety odmówił dalszej współpracy. Wszystkie dane z telefonu: kontakty, zdjęcia i pozostałe pliki zdawały się przepaść bezpowrotnie, nie wspominając o postępach w ulubionej grze. Bardzo niefortunne zakończenie przygody młodego trenera.

Na szczęście odzyskiwanie danych z dysku to specjalność MiP Data & Forensic. Odzyskiwanie danych z telefonu, który został zalany to chleb powszedni dla naszej firmy. Nasi specjaliści osiągają prawie 100% skuteczności w takich przypadkach. Dodatkowo telefon trafił do nas praktycznie od razu po nieszczęśliwym wypadku. Klient nie próbował na własną rękę osuszać urządzenia, przez co odzyskiwanie danych mogłoby być niemożliwe.

To właśnie w dużej mierze od właścicieli urządzenia zależy powodzenie odzyskania danych z telefonu. Jeżeli decydują się na samodzielne osuszanie lub otwieranie zalanego telefonu, mogą oni przyspieszyć proces korodowania. Po otwarciu telefonu może dojść również do przedostania się cieczy do wrażliwej elektroniku urządzenia. Dlatego jeżeli chcemy by odzyskiwanie danych z telefonu przebiegało sprawnie, bezproblemowo i co najważniejsze bezstresowo dla nas warto zaufać naszym specjalistą. Dzięki doświadczeniu, które zdobywaliśmy przez lata, szybko udało się nam zrealizować usługę i Klient już po kilku dniach odzyskał wszystkie ważne dla niego dane.

Pamiętajcie, jeżeli kiedykolwiek wasz telefon spotka mokra niespodzianka zgłoście się natychmiast do nas.

Jednym z najczęstszych zgłoszeń jest odzyskiwanie danych z telefonu. Te stosunkowo niewielkie urządzenia są też najczęściej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, głównie mechaniczne. W dobie wszechobecnych smarfonów z ekranami dotykowymi, nie trudno o uszkodzenie ekranu, które uniemożliwia nam dostęp do danych zawartych w telefonie. Odzyskiwanie zdjęć, czy odzyskiwanie danych z kart pamięci jest o tyle utrudnione, że często wiąże się z zastosowanie inwazyjnej metody chip-off. Polega ona na wylutowaniu kości pamięci, z małymi szansami na jej ponowne wlutowanie. Z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia, daleko nie szukając – w zeszłym tygodniu. Klient zgłosił się do nas z roztrzaskanym telefonem. Jego stan wskazywał na to jakby telefon spadł z 10. piętra. Podczas rozmowy z Klientem ustaliliśmy, że telefon wypadł jedynie z ręki Klienta na betonową drogą. Jak widać – komórka okazała się być niezwykle delikatna. Odzyskiwanie danych z telefonu okazało się wymóc na nas zastosowanie metody chip-off. Niestety ponowne jej wlutowanie nie było możliwe. Natomiast suma summarum Klient odebrał od nas sprzęt w dobrym humorze, bo jak sam ujął: „kontakty i zdjęcia są, a do tego pretekst to kupienia nowego telefonu”.

Podróże kształcą i jest to niezaprzeczalny fakt. Pragnienie zobaczenia czegoś egzotycznego sprawia, że ludzie coraz częściej wybierają orientalne miejsca, w których spędzą urlop. Chcą tam odpocząć i naładować baterię przed kolejnymi miesiącami w ponurej aurze miejskiej rzeczywistości. Chcą zwiedzić coś co sprawi, że poznają jakąś niesamowitą historię, a na koniec chcą to wszystko uwiecznić, by móc potem pochwalić się innym jaką przygodę przeżyli. Są jeszcze tacy, dla których podróż ma być początkiem czegoś wyjątkowego w ich życiu.

Niedawno do naszego punktu w Nowym Sączy na ulicy Śniadeckich 8/3 zawitał młody chłopak, który wrócił niedawno z podróży po Japonii. Wpadł na pomysł by właśnie tam pośród płatków kwitnących wiśni oświadczyć się swojej ukochanej, która od zawsze interesowała się krajem wschodzącego słońca. Młodzi, zakochani i szczęśliwi udali się w podróż po najpiękniejszych zakątkach Japonii. Wszystko starali się uwiecznić na fotografiach, które potem posłużyć miały do przeżywania całej podróży na nowo. Niestety jego komputer, który zawierał te wszystkie niezapomniane ujęcia uległ poważnej awarii. Nagle cała podróż miała zachować się tylko w pamięci naszego Klienta i jego małżonki. Szok i rozpacz.

Nie mogliśmy na to pozwolić. Odzyskiwanie danych z dysku twardego to nasza specjalność, zatem jak najszybciej przystąpiliśmy do pracy. Przeprowadziliśmy szybką analizę i błyskawicznie namierzyliśmy problem, którym było uszkodzenie głównej głowicy dysku twardego. Bez zwłoki rozpoczęliśmy odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku. Oczywiście takie mechaniczne uszkodzenia dysku mogą spowodować, że wszystkie dane przepadną, jednakże odzyskiwanie danych to coś czym zajmujemy się od dawna, a nasi fachowcy potrafią sobie poradzić z problemami wynikającymi z mechanicznych uszkodzeń dysku twardego.

Szczęśliwie po kilku dniach naszej pracy cała podróż Klienta, udokumentowana na zdjęciach, była bezpieczna na nowym dysku. Odzyskiwanie zdjęć, a zwłaszcza tych, które uwieczniają ważne momenty Waszego życia to nasz obowiązek.

Nowy Sącz – urokliwe miasto na południu Polski, które ostatnimi czasy zyskuje na popularności turystycznej. Chęć spędzenia aktywnego wypoczynku przyciąga coraz więcej ludzi do tego malowniczego zakątka. Jednak Nowy Sącz jest nie tylko miejscem weekendowych wypadów w czasie wolnym, to bardzo często wybierana lokalizacja spotkań integracyjnych, prelekcji czy firmowych spotkań organizowanych na terenie całego miasta. Dlatego firmy zapewniające katering na takich spotkaniach przeżywają prawdziwy rozkwit. By zapewnić właściwą obsługę na takich spotkaniach przetwarzane są duże ilości danych, które pomimo stosowania najbezpieczniejszych macierzy, mogą ulec uszkodzeniu.

W naszym punkcie na ul. Śniadeckich 8/3 pojawił się właściciel firmy, która pilnie potrzebowała naszej pomocy. Z niewiadomych dla nich przyczyn stracili listę klientów, których mieli zaopatrywać w przyszłym miesiącu. Klient trafił pod właściwy adres, gdyż nasza firma odzyskiwanie danych, a zwłaszcza odzyskiwanie danych z macierzy RAID wykonuje bez przerwy i jego problem nie był nam obcy. Po krótkiej rozmowie ustaliliśmy prawdopodobną przyczynę i wyjaśniliśmy dokładnie co mogło spowodować utratę danych. Poprosiliśmy Klienta, aby ten po powrocie wymienił wszystkie dyski w macierzy na nowe, tym samym zapobiegając dalszej utracie danych. Całość pozostałej macierzy miał dostarczyć do nas.

Nasi specjaliści dokonali wnikliwej analizy problemu i przystąpili do działania – odzyskiwania danych z macierzy. Warto również pogratulować właścicielowi jego przezorności. Przychodząc do nas przygotował dokładną specyfikację swojej macierzy, wykaz producentów wszystkich elementów znajdujących się w serwerowni (nawet szafy serwerowej), a także oprogramowania jakie zostało zainstalowane. Wiele z tych informacji skutecznie przyspiesza proces odzyskiwania informacji. Po kilku dniach przekazaliśmy naprawioną macierz Klientowi, a ten w spokoju mógł przygotować się do realizacji swojej pracy.