single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Kielce

Dzień Dobry – chcielibyśmy poinformować że w dniach 19-23.07 planujemy urlop. Prosimy o kontakt telefoniczny by uzgodnić inna formą przyjęcia nośnika.

P.H.U. COMPRIX Bartłomiej Sapa
ul. Targowa 7
25-520 Kielce

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 10:00-18:00

Telefon: (41) 230-78-20
E-mail: office@recovery.pl

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Kielce, ul Targowa 7

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma P.H.U. COMPRIX

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.

Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.

Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.

Prowadzisz firmę w województwie świętokrzyskim? Nasz partnerski punkt w Kielcach zaprasza do współpracy! MiP Data & Forensic swój krok postawiła także i stolicy nad Silnicą. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, doskonale wiesz, że dane przechowywane na Twoich komputer są nieocenione. A jeśli masz macierz RAID – w przypadku awarii – oddaj swój sprzęt w zaufane ręce profesjonalistów. Masz gwarancję, że Twoje dane będą w bezpiecznych rękach. Odzyskiwanie danych z macierzy, głównie odzyskiwanie danych z macierzy RAID to specjalność naszej firmy. Skoro inwestujesz w bezpieczeństwo, nie pozwól by Twoje dane dostały się w niepowołane ręce. I tak pewnego dnia… … do naszego punktu pod adresem: Kielce, ul. Targowa 7 zgłosił się Klient, który pierwotnie powierzył swoją macierz pseudo informatykowi, który za przysłowiowe pięć złotych zobowiązał się naprawić szwankującą macierz. Niestety oprócz tego, że nie odzyskał danych, swoje 5 zł zgarnął. Już wiedzieliśmy, że czeka nas karkołomne wyzwanie. Odzyskiwanie danych po działaniach poprzednika groziło tym, że dane mogły ulec nadpisaniu. Jak się okazało – dyski pozostały bez zmian. Pytanie – czy „specjalista” rzeczywiście podjął się zadania i pochylił nad zleceniem, czy odesłał go z kwitkiem, wystawiając sowity rachunek? To już pozostawiamy osobistej ocenie. Jak wykazaliśmy podczas analizy szkopuł tkwił w jednym z dysków, który dotknął błąd logiczny. Zakasaliśmy rękawy i podjęliśmy się zlecenia. Odzyskiwanie danych z macierzy zakończyło się sukcesem. Tym samym apelujemy – jeśli Wasze dane uległy zniszczeniu, czy zniknęły – zgłoście się do wiarygodnego punktu. Jeśli odzyskiwanie danych nie będzie możliwe – u nas – nie pobierzemy od Was opłaty. Wszystkich zainteresowanych – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz. Służymy także poradą!

Kielce. Miasto wiatru. Niestety dworzec w Kielcach ze względu na swoje położenie na wzgórzu nie zasłynął swoją ciepłotą i chęcią dłuższej wizyty wśród turystów. I tak właśnie prosto z dworca pod adres Targowa 7, Kielce, zapukał przestraszony Klient, którego aparat fotograficzny niefortunnie wypadł wprost na tory. Na szczęście w oddali nie było nadjeżdżającego pociągu, zatem dzięki pomocy służby dworcowej Klient odzyskał swój… pokiereszowany sprzęt. Czy powodem był wiatr, czy chęć uwiecznienia dworca – tego nie wie nikt. Naszym zadaniem było odzyskiwanie danych z karty pamięci. Odzyskiwanie zdjęć nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, aczkolwiek największym wyzwaniem jest odzyskiwanie danych z dysku, który uległ mechanicznemu zniszczeniu. I tak było w tym przypadku. Jak powiedział Klient, bardziej zależało mu na fotografiach, niż na samej naprawie aparatu. Z racji, tego, że Klient był w Kielcach przejazdem, nie mieliśmy wiele czasu na realizację zlecenia. Od razu po diagnozie, odesłaliśmy sprzęt do naszego punktu Centralnego Laboratorium, które podjęło się zadanie odzyskiwania danych nazajutrz po otrzymaniu przesyłki. W sterylnych warunkach rozłożono sprzęt na części pierwsze i wyjęto kartę pamięci. Oczywiście przy odzyskiwaniu danych zawsze przez 30 dni zachowujemy kopię na wypadek ponownej utraty danych. Po tygodniu, Klient zapoznany już z Kielcami i naszą gościnnością odebrał swój aparat fotograficzny. Jak się okazało, ów tydzień nie okazał się stracony. Odwiedził swojego kolegę ze studiów, który użyczył mu miejsca na nocleg. Jak przypuszczamy, krótki pobyt w świętokrzyskiej stolicy przywrócił w oka mgnieniu wspomnienia studenckich lat, tak jak my przywróciliśmy zdjęcia Klientowi.

Mówi się, że Kraków jest miastem studentów. Czy aby na pewno? Daleko nie patrząc – Kielce na ten moment mogą poszczycić się 12-stoma szkołami wyższymi. Nasze miasto zachęca coraz większą ilość żaków. A kto inny jak nie student – ma na swoim koncie mnóstwo historii niewiarygodnych, ale z życia wziętych? Kielce, ul. Targowa 7. Wrzesień. Sesja poprawkowa. Do naszego punktu partnerskiego zgłasza się roztrzęsiony Klient. Pod pachą dzierży swój oręż – laptopa. Już wiemy, że naszym zadaniem będzie odzyskiwane danych z dysku twardego. Na dysku miał wszystkie notatki, potrzebne do zaliczenia egzaminu. Także już wiedzieliśmy, że nie tylko studenta czeka zarwana noc. Zlecenia na cito realizujemy zgodnie z zasadą – przyjęcie i praca do momentu przywrócenia danych. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku, w tym przypadku była to bułka z masłem. Powodem był niechciany intruz, który przyjął dość nietypową formę. Spowodował przykrycie głównego pulpitu – obrazem pustego pulpitu. Dane nie zostały nadpisane, także na drugi dzień oddaliśmy Klientowi w pełni sprawny sprzęt wraz ze wszystkimi danymi. Odzyskiwanie danych powiodło się. Inaczej jednak było w przypadku żaka, który zgłosił się do nas z zadaniem, którego celem było odzyskiwanie danych z telefonu. Jak się okazało to właśnie w komórce przechowywał zdjęcia z notatkami. Jak się domyślamy – nie były to notatki sporządzone przez niego ☺. Niestety telefon został całkowicie … spalony? Podczas towarzyskiego spotkania, Klient postanowił przetestować swój sprzęt w mikrofalówce. Niestety mikrofale spowodowały nieodwracalne skutki. Na przekorę wszystkich gotowych wyzwań i mocnych doznań – podejmowania takiej próby, zdecydowanie nie polecamy. Tym bardziej, jeśli na waszym sprzęcie przechowujecie istotne dane. Z racji tego, że diagnoza nic Was nie kosztuje – zapraszamy!

Odzyskiwanie danych Śląsk to obszar w jakim MiP Data & Forensic posiada swoich przedstawicieli. Odzyskiwanie danych