single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Łódź Gdańska 91-93

 

INFO-GLOB Komputer Tomasz Kula
ul. Gdańska 91/93 Budynek E, I piętro (pokój 18,19)
90-613 Łódź

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 10:00-18:00, sob.: 10:00-15:00

Telefon: (42) 233-83-00
E-mail: [email protected]

Partnerem MiP Data & Forensic jest firma INFOGLOB

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

UWAGA !!! Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Łódź

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.

Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.

Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.

Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Łódź

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Łódź

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych telefonów wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej smartfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Łódź

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Łódź

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid Łódź

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Łódź
 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwera Łódź

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej.

Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów.

Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych.

Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Łódź

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę.

 • VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów
 • VirtualBox
 • Virtual PC
 • Parallels Workstation
 • JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu.
 • Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Łódź

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to: Bazy proste: – kartotekowe – hierarchiczne Bazy złożone: – relacyjne – obiektowe – relacyjno-obiektowe – strumieniowe – temporalne – nierelacyjne Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL

 • Apache Derby
 • Caché
 • DATAllegro
 • DB2
 • Firebird
 • First SQL
 • Greenplum
 • HSQL
 • Ingres
 • Informix
 • InterBase SQL
 • MariaDB
 • MaxDB (dawniej SAP DB)
 • Microsoft Access

 • Microsoft Jet
 • Microsoft SQL Server
 • Mimer SQL
 • MySQL
 • mSQL
 • Neteeza
 • Oracle Database
 • Oracle Rdb
 • PostgreSQL
 • Pervasive
 • SQL/DS
 • SQLite
 • Sybase
 • Teradata

Zewnętrzne dyski SDD (Solid State Drive) służą wielu ludziom za podręczne cyfrowe albumy. Możemy przechowywać na nich nie tylko zdjęcia z wakacji czy różnych spotkań rodzinnych, ale również filmy multimedialne (np. z występów naszych pociech w szkolnym teatrzyku). Dyski te są bardzo solidne i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Stanowią zatem doskonały bank naszych wspomnień. Mimo odporności nie są jednak niezniszczalne.

Niedawno do naszego punktu w Łodzi na ul. Andrzeja Struga 26 zawitała młoda dziewczyna, która musiała przygotować dla swojej siostry prezent z okazji zamążpójścia. Prezentem miała być wzruszająca prezentacja całego związku młodej pary podczas uroczystości. Wszystkie potrzebne fotografie i filmy były już w jej posiadaniu, zatem panna młoda nie mogła domyślać się jaka niespodzianka ją czeka. Niestety podczas transportu swojego „cyfrowego albumu” wypadł on i uderzył z niemałą siłą o betonowe schody. Dodatkowo sturlał się jeszcze co najmniej jedno piętro. Po takich przejściach dysk odmówił dalszej współpracy i niespodzianka stanęła pod znakiem zapytania. Sprawa została przez nas przyjęta i od razu – na polecenie Klientki – zabraliśmy się do pracy.

Odzyskiwanie danych, a zwłaszcza odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku SDD to główne zadanie MiP Data & Forensic. Pamiętać należy, że dyski SDD różnią się w znaczny sposób od dysków typu HDD. Tym samym odzyskiwanie danych z dysku twardego opiera się na innych metodach, aniżeli tych związanych z dyskami SDD.

Po wnikliwej analizie szybko przystąpiliśmy do działania. Możemy zdradzić, że odzyskiwanie danych w tym przypadku nie należało do najłatwiejszych, gdyż uległ bardzo poważnym uszkodzeniom. Na szczęście nasza firma to eksperci w swojej dziedzinie. Klientka odzyskała potrzebne materiały i mogła spokojnie zacząć przygotowanie swojej niespodzianki.

Serwerownie to bardzo wrażliwe miejsca. Wymagają odpowiednich zabezpieczeń i ciągłego dbania by nic się nie stało mieszczącym się tam macierzom. Niestety bez względu na to jak staramy się ograniczyć błędy ludzkie czasem nie jesteśmy w stanie zapobiec awarii czy różnym usterkom. Oczywiście macierze RAID 5 zapewniają duży większy zakres bezpieczeństwa danych, aniżeli pozostałe rozwiązania, ale i one nie są rozwiązaniem bezawaryjnym. Zwłaszcza jeśli do głosu dochodzi nieprzewidywalna natura.

W lipcu tego roku Łódź była świadkiem niesamowitej nawałnicy. Woda zalewała ulice i okoliczne piwnice, w tym również serwerownie naszego Klienta. Firma zajmująca się księgowością straciła dostęp do wszystkich potrzebnych im materiałów. Praca została wstrzymana i ciężko było znaleźć rozwiązanie. Na szczęście jednym z pracowników owej firmy był nasz zadowolony Klient, który szybko udał się do właściciela i przedstawił mu oczywiste rozwiązanie – nasza firmę MiP Data Revocery. Odzyskiwanie danych z macierzy po zalaniu jest możliwa i my takich prac podejmujemy się rutynowo. Poprosiliśmy, aby do naszego punktu na ul. Andrzeja Struga 26 dostarczono uszkodzone dyski, a my w jak najkrótszym czasie postaramy się zanalizować problem i podjąć działanie, które zapewni odzyskanie danych. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID wykonujemy odpłatnie wyłącznie w momencie, kiedy jesteśmy w stanie przywrócić dostęp do danych.

Problem okazał się wyzwaniem dla naszych specjalistów, ale szczęśliwie udało się przywrócić dostęp do wszystkich danych księgowych. Swoją pracę wykonaliśmy po raz kolejny wzorowo więc być może kolejny zadowolony Klient poleci nas innemu człowiekowi w opresji, który stracił dostęp do swoich danych.

Odzyskiwanie danych to skomplikowana operacja, która wykonywana bez doświadczenia i bez odpowiednich narzędzi kończy się zazwyczaj niepowodzeniem i bezpowrotną utratą np. ważnych zdjęć czy wiadomości. Jeżeli zależy nam na odzyskaniu danych lepiej darować sobie samodzielne próby i powierzyć odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku ekspertom.

„Mądry Polak po szkodzie” tak rzecze stare polskie przysłowie, które w naszej branży jest bardzo adekwatne do problemów z jakimi przychodzą do nas nasi Klienci. Do naszego punktu na ul. Andrzeja Struga 26 w Łodzi zgłosiła się pewna kobieta. Chciała nam powierzyć proste z pozory zadanie – odzyskiwanie zdjęć znajdujących się na jej tablecie. Wytłumaczyła nam swój problem, mimochodem wspominając, że jej mąż próbował „zerknąć” na urządzenie, ale zakończyło się to niepowodzeniem. Dodatkowo, jak to ujęła, „chyba bardziej je zepsuł”. Miała niestety rację. Urządzenie nosiło widoczne ślady ingerencji laika. Od razu zakomunikowaliśmy, że działania małżonka w znaczny sposób ograniczyły nasze możliwości odzyskiwania danych, ale zadania się podjęliśmy. Wymiana elektroniki nie wchodziła już w grę, gdyż uszkodzenia były zbyt poważne, by po podmianie podzespołów odzyskać dane. Nasi technicy musieli zdecydować się na radykalne środki. Każda ingerencja w w struktury pamięci nośnika niesie ze sobą ryzyko, które dodatkowo nie gwarantuje powodzenia.

Tak było niestety w przypadku naszej Klientki. Gdyby odzyskiwanie danych zostało przeprowadzone przez naszych specjalistów zdjęcia prawie na pewno wróciłyby do właścicielki. Ponieśliśmy tym razem porażkę, niech jednak ta historia będzie przestrogą dla wszystkich. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu, dysku, czy innych mobilnych urządzeń lepiej powierzyć profesjonalistą. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia można spowodować więcej szkód i stracić tak cenne dane.

Łódź jest miastem na prawach powiatu w Polsce środkowej. Łódź znajduje się w środkowej części województwa łódzkiego

Klientów zainteresowanych profesjonalnym odzyskiwaniem danych z nośników uszkodzonych logicznie, elektronicznie lub mechanicznie zapraszamy do punktu na ul. A. Struga 26.

Naszym partnerem jest firma INFOGLOB

Dzielnice i osiedla objęte obsługą odzyskiwania danych

 • Bałuty – Bałuty-Centrum – Doły – Bałuty Zachodnie – Julianów-Marysin– Rogi – Łagiewniki – Radogoszcz – Teofilów-Wielkopolska – Wzniesień Łódzkich
 • Górna – Chojny – Chojny-Dąbrowa – Górniak – Nad Nerem – Piastów-Kurak – Rokicie – Ruda – Wiskitno
 • Śródmieście – Śródmieście-Wschód – Osiedle Katedralna

 • Polesie – Montwiłła-Mireckiego – Karolew-Retkinia – Wschód – Koziny – Lublinek-Pienista – Retkinia Zachód– Smulsko – Stare Polesie – Zdrowie-Mania – Złotno
 • Widzew – Andrzejów – Dolina Łódki – Mileszki – Nowosolna – Olechów-Janów – Stary Widzew – Stoki – Widzew-Wschód – Zarzew – Osiedle nr 33

W skład powiatu Łódzkiego wchodzą:

gminy miejsko-wiejskie:

 • Aleksandrów Łódzki
 • Aleksandrów
 • Andrespol
 • Bedlno
 • Bełchatów
 • Będków
 • Biała Rawska
 • Biała
 • Białaczów
 • Bielawy
 • Błaszki
 • Bolesławiec
 • Bolimów
 • Brąszewice
 • Brójce
 • Brzeziny
 • Brzeźnio
 • Buczek
 • Budziszewice
 • Burzenin
 • Chąśno
 • Cielądz
 • Czarnocin
 • Czarnożyły
 • Czastary
 • Czerniewice
 • Dalików
 • Daszyna
 • Dąbrowice
 • Dłutów
 • Dmosin
 • Dobroń
 • Dobryszyce
 • Domaniewice
 • Drużbice
 • Drzewica
 • Działoszyn
 • Galewice
 • Gidle
 • Głowno
 • Głuchów
 • Godzianów
 • Gomunice
 • Gorzkowice
 • Goszczanów
 • Góra Św Małgorzaty
 • Grabica
 • Grabów
 • Inowłódz
 • Jeżów
 • Kamieńsk
 • Kiełczygłów
 • Kiernozia
 • Kleszczów
 • Klonowa

 • Kluki
 • Kobiele Wielkie
 • Kocierzew Południowy
 • Kodrąb
 • Koluszki
 • Konopnica
 • Kowiesy
 • Krośniewice
 • Krzyżanów
 • Ksawerów
 • Kutno
 • Lgota Wielka
 • Lipce Reymontowskie
 • Lubochnia
 • Lutomiersk
 • Lututów
 • Ładzice
 • Łanięta
 • Łask
 • Łęczyca
 • Łęki Szlacheckie
 • Łowicz
 • Łódź-Nowosolna
 • Łubnice
 • Łyszkowice
 • Maków
 • Masłowice
 • Mniszków
 • Mokrsko
 • Moszczenica
 • Nieborów
 • Nowa Brzeźnica
 • Nowe Ostrowy
 • Nowy Kawęczyn
 • Opoczno
 • Oporów
 • Osjaków
 • Ostrówek
 • Ozorków
 • Pabianice
 • Pajęczno
 • Paradyż
 • Parzęczew
 • Pątnów
 • Pęczniew
 • Piątek
 • Poddębice
 • Poświętne
 • Przedbórz
 • Radomsko
 • Rawa Mazowiecka
 • Regnów
 • Ręczno
 • Rogów
 • Rokiciny

 • Rozprza
 • Rusiec
 • Rząśnia
 • Rzeczyca
 • Rzgów
 • Sadkowice
 • Sędziejowice
 • Siemkowice
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Skomlin
 • Sławno
 • Słupia
 • Sokolniki
 • Stryków
 • Strzelce
 • Strzelce Wielkie
 • Sulejów
 • Sulmierzyce
 • Szadek
 • Szczerców
 • Świnice Warckie
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Tuszyn
 • Ujazd
 • Uniejów
 • Warta
 • Wartkowice
 • Widawa
 • Wielgomłyny
 • Wieluń
 • Wieruszów
 • Wierzchlas
 • Witonia
 • Wodzierady
 • Wola Krzysztoporska
 • Wolbórz
 • Wróblew
 • Zadzim
 • Zapolice
 • Zduny
 • Zduńska Wola
 • Zelów
 • Zgierz
 • Złoczew
 • Żarnów
 • Żelechlinek
 • Żychlin
 • Żytno

Przypadki utraty danych  z dysków telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów oraz kart pamięci typu Flash i macierzy dyskowych w powyżej wymienionych gminach powinny być kierowane do punktu partnerskiego  odzyskiwania danych MiP Data & Forensic w Łodzi przy ul. A. Struga 26

Odzyskujemy dane ze wszystkich przypadków ich utraty we wszystkich powiatach w województwie łódzkim.

Województwo łódzkie położone jest w środkowej części kraju. Poniżej lista powiatów z których klienci mogą udać się do naszego punktu odzyskiwania danych w Łodzi.

Powiaty: powiat bełchatowski powiat brzeziński powiat kutnowski powiat łaski powiat łęczycki powiat łowicki powiat łódzki wschodni powiat opoczyński powiat pabianicki powiat pajęczański powiat piotrkowski powiat poddębicki powiat radomszczański powiat rawski powiat sieradzki powiat skierniewicki powiat tomaszowski powiat wieluński powiat wieruszowski powiat zduńskowolski powiat zgierski Miasta na prawach powiatu: Łódź Piotrków Trybunalski Skierniewice

Odzyskiwanie danych w pozostałych miastach województwa łódzkiego.

 • Łódź
 • Aleksandrów Łódzki
 • Bełchatów
 • Biała Rawska
 • Błaszki
 • Brzeziny
 • Drzewica
 • Działoszyn
 • Głowno
 • Wolbórz
 • Kamiensk
 • Koluszki
 • Konstantynów Łódzki
 • Krośniewice
 • Kutno

 • Łask
 • Łęczyca
 • Łowicz
 • Opoczno
 • Ozorków
 • Pabianice
 • Pajęczno
 • Piotrków Trybunalski
 • Poddębice
 • Przedbórz
 • Radomsko
 • Rawa Mazowiecka
 • Rzgów
 • Sieradz
 • Skierniewice

 • Stryków
 • Sulejów
 • Szadek
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Tuszyn
 • Uniejów
 • Warta
 • Wieluń
 • Wieruszów
 • Zduńska Wola
 • Zelów
 • Zgierz
 • Złoczew
 • Żychlin