template-builder.php
SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.
TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690
Krok 1
dostarczenie nośnika
Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.
Krok 2
analiza
Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.
Krok 3
proces odzyskiwania danych
Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.
Krok 4
odbiór danych
Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.
Złośliwe oprogramowanie (malware) stanowi jedno z najbardziej uporczywych problemów, z którymi musi się uporać dzisiejsze społeczeństwo. W roku 2016 liczba incydentów związanych ze złośliwym oprogramowanie zauważalnie wzrosła. Póki co, można zauważyć, że rok 2017 przyniesie więcej podobnych bolączek, jako że już zostały zauważone pewne istotne problemy. Poniżej opisaliśmy 5 kłopotliwych faktów dotyczących złośliwego oprogramowania, które tyczą się pierwszego kwartału 2017 roku.
Jak sugeruje akronim nazwy What You See is What You Encrypt (tłum. Zaszyfrujesz co widzisz), styczność z tym złośliwym oprogramowaniem nie jest czymś przyjemnym. Kryminaliści rozsyłający tego nikczemnego wirusa mogą samodzielnie wybrać ofiarę i dopasować do niej odpowiednie ransomware. WYSIWYE ma konwencjonalny interfejs użytkownika oferujący wiele opcji personalizacji. Co więcej, „twórcy” mogą dodać funkcje, z których chcą korzystać, jak np. samo usunięcie, tryb ukrycia, szyfrowanie wybranych plików. Bardzo uciążliwy twór wśród programów malware.
Ciężko jest przeciwdziałać zagrożeniom ze strony złośliwego oprogramowania. Zwłaszcza firmom odpowiedzialnym za tworzenie programów antywirusowych. Prawie co trzeciemu typowi malware udaje się wkraść do komputera, omijając zabezpieczenia antywirusowe, które nie reagują na zagrożenie. Jest to oczywiste, że ten ważny problem należy rozwiązać wcześniej czy później, jednak wątpliwe wydaje się poprawienie tego stanu rzeczy z bliskiej przyszłości.
Właściciele urządzeń POSM nie byli zachwyceni słysząc nowiny o trojanie MajikPOS, który jest w stanie ukraść informacje z kart kredytowych poprzez dokonywanie nigdy wcześniej nie spotykanych modułowych ataków. Uważa się, że MajikPOS jest odpowiedzialny za kradzież ponad 23000 numerów kart USA i Kanadzie. Większość ukradzionych danych jest sprzedawana później w Darknecie.
Oprogramowanie malware i ransomware kontynuuje swoją dominację na płaszczyźnie internetowych zagrożeń. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Datto ukazuje, że użytkownicy SMB w tym roku stali się prawdopodobnymi celami cyberataków. Wiele programów ransomware uderzało w SMB w drugiej połowie 2016 roku i z biegiem czasu będzie coraz gorzej. Ataki ransomware mogą mieć wyniszczający efekt na firmach. Oprócz stworzenia konieczności wpłacenia okupu, oprogramowanie wpływa na codzienne czynności wykonywane w firmie. Zastój spowodowany wirusem może kosztować firmę zysk, który by odniosła gdyby nie była dotknięta infekcją. Pomimo tego, że SMB zdecydowanie nie należą do „grubych ryb”, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ich użytkownicy zdecydują się na wpłacenie okupu.
Ransomware stworzone na styl Star Treka nie wydaje się być czymś zaskakującym. Motyw serialu nie jest również tym co czyni go wyjątkowym. Kirk, bo tak się nazywa to złośliwe oprogramowanie, wymaga by ofiara dokonała wpłaty okupu w Monero zamiast bitcoin. Biorąc pod uwagę jak nie anonimowy jest bitcoin i to, że Monero oferuje znacznie lepszą ochronę prywatności, zmiana waluty była tylko kwestią czasu. Pozostaje niewiadomym czy więcej ransomware wykorzystujących Monero ukarze się w przyszłości, ale istnieje co do tego spore prawdopodobieństwo.