single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Żywiec

Net-Kom Jakub Komuniecki
ul. Południowa 10
34-300 Żywiec

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 09:00-17:00

Telefon: (33) 445-23-75
E-mail: [email protected]

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

UWAGA !!! Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Żywiec  ul. Południowa

widok punktu partnerskiego MiP Data & Forensic – firmy Net-Kom

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.

Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.

Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.

Zmęczony człowiek bardzo często staje się nieuważny. Taka nieuwaga może bardzo dużo kosztować o czym doskonale wiemy w naszej firmie MiP Data & Forensic. Często ofiarami naszej nieuwagi padają urządzenia mobilne jak tablety czy telefony. Spadają na ziemię, zalewane są kawą czy po prostu wodą. Usterek i ich przyczyn znamy bez liku. W każdej sytuacji staramy się pomóc i przywrócić dane właścicielowi.

Jeden z naszych niedawnych Klientów przyniósł ze sobą smartfona i poprosił nas o wykonanie ważnego zadania. Odzyskiwanie danych z telefonu to nasza sztandarowa usługa. Klient prowadził własną firmę remontową, która niedawno otrzymała bardzo intratne zamówienie. Praca przez cały czas i brak możliwości odpoczynku na pewno nie był komfortowy dla Klienta, ale tak to bywa. Z zadania trzeba się było wywiązać. Po powrocie do domu z kolejnego ciężkiego dnia, nasz Klient postanowił wyprać swoje brudne ubrania robocze. Niewiele myśląc wszystko wrzucił do pralki, ustawił odpowiedni program i pozwolił działać urządzeniu. Po jakimś czasie trzeba było rozwiesić pranie by to wyschło. Klient przeżył szok, gdy wyjął swój strój roboczy, gdyż okazało się, że zostawił smartfona w kieszeni. Chwila nieuwagi sprawiła, że wszystkie szalenie ważne dane i kontakty zniknęły jak plamy z ubrań.

Może kogoś to zaskoczy, ale wyprany telefon należy do najczęstszych usterek związanych z utopioną komórką. Odzyskiwanie danych w takim przypadku jest możliwe, a nasza firma odnosi powodzenie w wielu przypadkach. Klient nie próbował w żaden sposób samemu reperować telefonu. Nie otwierał go, nie suszył i na szczęście nie korzystał z najbardziej znanego „ryżowego patentu”. Oczywiście nie zabronimy nikomu próbować samodzielnych działań. W końcu internet pęka w szwach od porad na temat odzyskiwania danych, jednak jeśli naprawdę zależy nam na odzyskaniu danych lepiej powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistą. Serdecznie zapraszamy ! Nasz adres to ul. Południowa 10, Żywiec.

Użytkowanie komputera otwiera dla człowieka wiele możliwości. W jednym urządzeniu znajduje się popularna niegdyś wieża hi-fi, kino domowe, konsola do gier, a także telewizor. Wszystko to może być odtwarzane na naszym osobistym komputerze. Pozostaje kwestia zdobycia materiału, który będzie odtwarzany. W tym miejscu dochodzimy do szalenie poważnego problemu piractwa komputerowego, gdzie ścierają się dwie radykalnie odmienne koncepcje. Legalnie zakupione gry czy filmy są bezpieczne dla przeciętnego użytkownika i nie są w stanie wyrządzić krzywd na jego komputerze. Jednakże ich cena często przekracza możliwości nabywcze konsumenta. Rozważania na temat oceny jakości do ceny zostawiamy, gdyż MiP Data & Forensic działa w branży, która na co dzień zajmuje się usługą – odzyskiwanie danych z dysku. Jak ma się to do piractwa komputerowego? Niedawny przypadek nad którym pochylali się nasi technicy pomoże nakreślić związek. W naszym punkcie na ul. Południowa 10 w Żywcu pojawił się młody chłopak z laptopem. Był zainteresowany ekspresową usługą, którą miało być odzyskiwanie danych z dysku twardego. Wyjaśniając nam co się stało przyznał się do pobierania gier za pomocą nielegalnych portali. Niestety nie znając źródła danego programu czy gry narażamy się na niebezpieczeństwo. Oprócz nowej gry na dysku naszego Klienta pojawił się bardzo groźny wirus komputerowy, który uniemożliwił jakiekolwiek działanie komputera. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku przez szkodliwe oprogramowanie jest możliwe tylko w przypadku usunięcia zagrożenia. Nasz młody Klient usunął zagrożenie formatując dysk, jednak wirus nie pozwolił przeprowadzić backupu najważniejszych danych znajdujących się na komputerze. Wszystkie dokumenty i rodzinne multimedia niestety przepadły podczas zaaplikowanej kuracji. MiP Data & Forensic wywiązało się z zadania w sposób wzorowy. Odzyskiwanie zdjęć, multimediów czy ważnych dokumentów zostało przeprowadzone w 100% i po niecałym tygodniu mogliśmy zwrócić Klientowi nowy niezawirusowany nośnik z danymi. Przestrzegamy wszystkich użytkowników internet. Pobierajcie pliki tylko ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu wszystkie ważne dla was dane zawarte na dyskach waszych komputerów będą bezpieczne.

Informatyzacja w naszych czasach jest niezbędna. Oszczędza czas, materiały i przede wszystkim jest wygodna w obsłudze. Terabajty zapisywanych danych o wiele lepiej spełniają swoje zadanie, aniżeli setki zapisanych notatników. Dodatkowo wszystkie dane łatwo można zamknąć w macierzy. Korzystając z macierzy RAID musimy jednak pamiętać o stałym monitorowaniu systemu. Nasi konsultanci pracujący w Żywcu na ul. Południowa 10 odebrali niedawno telefon od zdenerwowanego Klienta. Ewidentnie wzburzony poprosił nas o pomoc. W jego firmie nastąpiła awaria i wszystkie dane zamieszczone na serwerze zniknęły. Zapytaliśmy czy jest ktoś kto mógłby wykonać kopię zapasową danych. Po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi wysłaliśmy jednego z naszych techników do firmy, by wykonał proste i rutynowe działania. Na miejscu nasz człowiek zastał prawdziwą „stajnie Augiasza”. Pomijając stan fizyczny i umiejscowienie szafy serwerowej, wiele z dysków nie nadawało się do użytkowania ich w macierzy RAID. Nasz analityk szybko odkrył problem jakim były liczne uszkodzenia dysków i przełączenie się w tryb offline. Warto dodać, że część dysków nosiła widoczne ślady uszkodzeń fizycznych. Okazało się, że informatyk został zwolniony niedługo po rozpoczęciu działalności, a na jego miejsce nie został zatrudniony nikt inny. Byliśmy zdziwieni, że wszystko funkcjonowało przez tyle czasu bez awarii. Odzyskiwanie danych z macierzy jest możliwe, a nasi inżynierowie osiągają wysoki odsetek skuteczności. Często jednak przy odzyskiwaniu danych pomaga to, iż ludzie zajmujący się serwerami dbają o nie i robią częste backupy danych. MiP Data & Forensic oferuje analizę i wolne od ryzyka odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Postanowiliśmy się podjąć tak trudnego zadania i przesłaliśmy wszystkie uszkodzone dyski do Centralnego Laboratorium w Warszawie. Niestety dla naszego Klienta po dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź negatywną. Liczne zaniedbania w związku z użytkowaniem macierzy sprawiły, że dane zostały stracone bezpowrotnie. Niech historia naszego Klienta będzie przestrogą dla innych. Warto dbać o to jak działa „informatyczne serce” naszej firmy. Jeśli postaramy się, to nawet w obliczu awarii znacznie zwiększymy szanse na efektywne odzyskiwanie danych.

Miasto Żywiec jest centrum odzyskiwania danych w południowej części województwa śląskiego.

Przypadki utraty danych  z dysków telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów oraz kart pamięci typu Flash i macierzy dyskowych w gminach: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz (s. Wieprz), Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka Powinny być kierowane do punktu odzyskiwania danych MiP Data & Forensic w Żywcu na ul. Południowej 10.