single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Wałbrzych

MJ Komputer Michał Prusak
ul. Andrzeja Wajdy 3
58-300 Wałbrzych

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 09:00-17:00

Telefon: (74) 637-00-38
E-mail: office@recovery.pl

Informacje o dojeździe: Dawna ulica Lewartowskiego

STRACIŁEŚ DANE? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA. TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

UWAGA !!! Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę

Ostatnio Wałbrzych zyskał na swojej popularności, przyciągając poszukiwaczy Złotego Pociągu. Miejmy nadzieję, że w końcu marzenia najwytrwalszych się spełnią i odnajdą swój skarb. Dla nas – MiP Data & Forensic, Wałbrzych to kopalnia wiedzy na temat tego, „co ludzie potrafią wymyślić”. Dla nas odzyskiwanie danych jest jak Złoty Pociąg dla łaknących sławy badaczy. Uwielbiamy to, bawimy się tym, często zaś traktujemy nader serio, ale niezłomnie dążymy do celu, aby informacje wróciły do właściciela.

Jedną z naszych specjalności jest odzyskiwanie zdjęć i odzyskiwanie danych z telefonu. Bardzo często utrata danych jest związana z omyłkowym przywróceniem ustawień fabrycznych telefonu. Takie przypadki są także jednymi z częstszych w naszym punkcie przy Lewartowskiego 3. Odzyskiwanie danych z telefonu w tym tej sytuacji przebiega w sposób podobny do ich skasowania.

Z takim „wypadkiem przy pracy” zgłosiła się do nas pewna starsza Pani, która twierdziła, że ktoś jej ukradł wszystkie rzeczy z telefonu. W celu ujęcia sprawcy użyliśmy metody Chip-off, która polega na wylutowaniu kości pamięci.

Jeśli i Ty masz cichego złodzieja – mamy sposób na jego ujęcie. Odzyskiwanie danych dorzucamy w pakiecie. Z kolei, jeżeli borykasz się z problemem tajemniczych zniknięć na swoim komputerze – zakładamy naszą pelerynę super bohatera i odnajdujemy okropnego wirusa. Skutkiem ubocznym jest co najwyżej odzyskanie danych z dysku. Śpij spokojnie – skutecznie rozprawimy się ze sprawcą i oddamy Ci to, co do Ciebie należy

Macierze RAID mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo danych, ale pamiętajmy, że nie są systemami bezawaryjnymi. Dlatego tak ważne jest ich stałe monitorowanie. Pamiętajmy, że odzyskiwanie danych z macierzy raid nie jest prostą sprawą, choć jest możliwe do realizacji. W Wałbrzychu, przy ul. Lewartowskiego 3 dość często spotykamy się z sytuacjami kiedy awarii ulega jeden z dysków podpiętych do macierzy.

Jedna z firm działająca pod Wałbrzychem stanęła w obliczu takiego wyzwania. Naszym Klientom zawsze podpowiadamy, aby w takich sytuacjach najpierw skontaktowali się z nami. I tak firma X posiadała system RAID 5, w którym kontroler jednego z dysków sygnalizował awarię. Klient został przez nas poproszony, aby nie wyłączał serwera i przystąpił do wykonania kopii zapasowej najistotniejszych plików, czyli aktualnych i tych z danymi krytycznymi. Po telefonicznej instrukcji przesłał do naszego punktu sprzęt w celu dalszej diagnozy i odzyskania pozostałych danych.

Na szczęście odzyskiwanie danych z macierzy, powiodło się i tym samym po kilku dniach przywróciliśmy serwerom firmy X stabilną pracę.

Odzyskiwanie danych z dysku twardego na skutek jego przypadkowego sformatowania wcale nie jest rzeczą niemożliwą. To właśnie my, ludzie, jesteśmy jednym z najczęstszych powodów utraty danych elektronicznych. W naszym punkcie przy ul. Lewartowskiego 3 w Wałbrzychu również mieliśmy kilkanaście takich przypadków. Co robić w takiej sytuacji?

Po pierwsze – zachowaj spokój. Coś co z pozoru zostało wykasowane – niekoniecznie musi oznaczać nieodwracalne zaprzepaszczenie Twojej pracy, dokumentów, zdjęć.

Po drugie – nie próbuj na własną rękę naprawiać sprzętu. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku, nie jest łatwą rzeczą. Bez odpowiedniego przygotowania Twoje działania mogą grozić nieodwracalną utratą danych.

Po trzecie – wyłącz urządzenie i zrób głęboki wdech. Bo teraz będziesz musiał z kimś porozmawiać…

I po czwarte – zadzwoń do nas. Konsultacja telefoniczna nic nie kosztuje. Poinstruujemy Cię, co możesz zrobić. Zapewne zostaniesz przez nas poproszony o przywiezienie sprzętu, ewentualnie przesłanie go do nas. Bez obaw – bez Twojej wiedzy nt. kosztów nie będziemy zlecali naprawy do realizacji.

Nasza krótka instrukcja bezpieczeństwa z pewnością okaże się dla Was pomocna w patowej sytuacji. Utrata danych zawsze wiąże się z dużą dawką stresu, jednak po co martwić się na zaś? Oddaj sprawy z zaufane ręce. Nasza firma MiP Data & Forensic może pochwalić się imponującą skutecznością. Liczby w tym przypadku mówią same za siebie. W 99%-ach przypadków uszkodzeń elektroniki przywróciliśmy dostęp do danych. W sytuacji uszkodzeń logicznych i mechanicznych, kolejno: 89% i 88%. Odzyskiwanie danych z dysku, telefonu, czy macierzy to nasza specjalność. Zatem powierz swój sprzęt w ręce profesjonalistów!

Odzyskiwanie danych Białystok to przede wszystkim: