template-pressroom.php

Pressroom
bg_pressroom

Pressroom

Media o MiP Data & Forensic. Wywiady, publikacje, materiały video.

Dowiedz się więcej o MiP Data & Forensic. Nasi specjaliści udzielają porad eksperckich w mniejszych i większych mediach w kraju i poza nim. Poniżej niektóre z publikacji z udziałem naszych ekspertów.

Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, odwiedzić nasze laboratorium, czy pozyskać opinię naszego eksperta, napisz do nas na office@recovery.pl w tytule maila wpisując „współpraca media” lub zadzwoń – 663690690.

 

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Do firm odzyskujących dane co roku trafiają tysiące nośników pamięci. Znaczna część pochodzi od firm i instytucji. Pojedyncza firma wydaje na utracone dane średnio 20 tys. zł rocznie

Czytaj więcej
Haker W Twoim Samochodzie

Haker w Twoim samochodzie

Funkcjonowanie nowoczesnych samochodów jest oparte na skomputeryzowanych systemach. Nikogo to nie dziwi. Świat idzie do przodu. Zaskakiwać może natomiast fakt, że dzięki ich innowacyjności, auta narażone są na działania hakerów.

Czytaj więcej
img-7

Sklepy za pomocą telefonu śledzą Twoje ruchy

Bycie anonimowym. Czy można spotkać jeszcze kogoś, kto jest nim w pełni? Jesteśmy monitorowani przez usługodawców, urządzenia, jakimi się posługujemy, nie mówiąc o tym, że sami udostępniamy prywatne informacje. Robiąc zakupy również nie jesteśmy „jednym z wielu”. Sklepy zbierają nasze dane i śledzą ruchy, wykorzystując je marketingowo.

Czytaj więcej
Włamanie do Facebooka nie jest takie trudne

Włamanie do Facebooka nie jest takie trudne

Facebook jest w tej chwili jedną z największych dostępnych baz danych. Zdjęcia, prywatne wiadomości, lokalizacja. To tylko niektóre z informacji, do których można uzyskać dostęp po włamaniu na konto. Jak tego dokonać i przed czym trzeba się bronić?

Czytaj więcej
Podpis-cyfrowy

Podpis cyfrowy – how it works

Cyfrowa certyfikacja dokumentu jest czymś zgoła innym niż podpis elektroniczny. Nie mieści się w ramach polskiego znaczenia słowa podpis, utożsamianego z ruchem ręki, którego efektem jest zapis składający się najczęściej z imienia i nazwiska. To raczej swojego rodzaju „odcisk palca”, który pozwala na unikalne zakodowanie dokumentu na potrzeby posługujących się nim obu stron.

Czytaj więcej
ANALIZA RUCHU SIECIOWEGO

ANALIZA RUCHU SIECIOWEGO

Monitorowanie danych przychodzących i wychodzących to zagadnienie budzące kontrowersje etyczne. Pozornie naruszająca swobodę i poszanowanie dla prywatności funkcjonalność może okazać się jednak użyteczna. Analiza informacji pomaga w wykryciu ataków, infekcji komputera, udowadnianiu przestępstw, jak i nadzorowaniu pracowników w celu zwiększenia efektywności pracy.

Czytaj więcej
img-13

Masz nowy dysk? Uważaj na program szpiegujący NSA

Amerykańska NSA ukrywa oprogramowanie szpiegujące na dyskach komputerów. Zainstalowane programy wykryto w produktach czołowych firm, jak Toshiba, czy Samsung. Daje to możliwość monitorowania szeregu nośników pamięci należących do prywatnych, nieświadomych użytkowników.

Czytaj więcej
Microsoft przepowiada przyszłość

Microsoft przepowiada przyszłość– typowanie zwycięzców Oscarów

Microsoft i jego Bing już od jakiegoś czasu śledzą najważniejsze wydarzenia na świecie i starają się typować ich wyniki. Tym razem sprawa dotyczyła gali rozdania Oscarów.

Do tej pory Bing opracował prognozy dla Pucharu Świata, Super Bowl, czy NFL. Dokładność przewidzianych wyników skłoniła zespół do wytypowania zwycięzców 87 z rzędu już ceremonii rozdania Oscarów. Błędnych okazało się jedynie 16% domniemanych laureatów.

Czytaj więcej
img-17

Jak przebiega profesjonalne odzyskiwanie danych? (Konkurs)

Dzięki wspólnej akcji Komputer Świata i firmy MiP Data & Forensic możecie dowiedzieć się, jak profesjonalna firma odzyskuje dane z dysków tradycyjnych, SSD i smartfonów. Dla osób, które właśnie borykają się z awarią nośnika mamy mega bonus: 20 voucherów na usługę odzyskiwania danych o wartości 1000 zł każdy.

Czytaj więcej
mapa słów ochrony danych

Jak tracimy informacje, czyli Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych.

Rok 2014 minął nieodwracalnie. Wielu z nas bezpowrotnie straciło w nim również dane. Setki dysków trafiły do punktów w celu odzyskania zapisanych na nich informacji. 28 stycznia z ramienia GIODO po raz dziewiąty obchodziliśmy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Warto w tym czasie spojrzeć na zasięg i zagrożenia wynikające z ich utraty.

Czytaj więcej
Wyszukiwarka Yahoo – jak minął rok 2014

Wyszukiwarka Yahoo – jak minął rok 2014

Koniec roku to zazwyczaj czas rozluźnienia i podsumowań. Nie inaczej sytuacja wygląda wśród wyszukiwarek internetowych. Pozwoliły sobie one wykorzystać zbierane przez cały rok dane i stworzyć profil tegorocznego użytkownika sieci. Kim on jest?

Czytaj więcej
img-23

Remendium dla zdesperowanych klientów

Odzyskiwanie danych staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród użytkowników indywidualnych i instytucjonalnych. Rośnie też liczba firm, które świadczą tego typu usługi, jednak nie wszystkie są w stanie oferować je na odpowiednim poziomie.

Czytaj więcej