single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Gdańsk

Biuro Hello
ul. Wały Piastowskie 1 lok. 1508
80-855 Gdańsk

Godziny otwarcia
pn.-czw.: 09:00-16:00 pt: 09:00-15:00

Telefon: (58) 727-30-02
E-mail: office@recovery.pl

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Odzyskiwanie danych Gdańsk to Punkt Partnerski MiP Data & Forensic – firma BIURO HELLO

znajduje się ono na 15 piętrze lok. 1508

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Gdańsk Wały Piastowskie 1

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma BIURO HELLO

Odzyskiwanie danych Gdańsk

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut. Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych. Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny. Gdańsk jest szóstym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Gdańsk

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Gdańsk

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Gdańsk

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Gdańsk

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid Gdańsk

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Gdańsk
 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Gdańsk

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej. Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów. Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Gdańsk

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie  Baz Danych

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Rynek gier on-line jest bardzo bogaty i oferuje szeroki wybór. Gry fantasy, sportowe, wojskowe i wiele innych stanowi kuszącą rozrywkę dla setek tysięcy jeśli nie milinów graczy na całym świecie. Niestety zbytnie zaangażowanie w wirtualny świat powoduje często zaniedbanie tego realnego. Nałóg przebywania w wyimaginowanych realiach może być bardzo szkodliwy dla zdrowia, dla relacji międzyludzkich, a czasem nawet dla życia ludzkiego. Gracz poświęca wiele godzin by doprowadzić swoją postać do konkretnego poziomu, albo stara się uzyskać jak najlepsze wynik w jednorazowej rozgrywce. Strata ich mogłaby być bardzo przytłaczająca.

Do naszego punktu w Gdańsku na ul. Wały Piastowskie 1 zgłosił się Klient. Chciał byśmy przeprowadzili dla niego odzyskiwanie danych z dysku, gdyż bez jego wiedzy komputer został sformatowany. Okazało się bowiem, iż nasz Klient był zapalonym graczem, który spędzał bardzo dużo czasu w jednej z popularnych gier fantasy. Nie spodobało się to jego partnerce, która by „wyrwać” swojego ukochanego z nałogu zastosowała terapię szokową. Sformatowała dysk komputera licząc, że nasz Klient zrozumie jej troskę i doceni gest. Stało się inaczej, bowiem w ten sposób osiągnęła niewiele. Wszystkie osiągnięcia Klienta były nadal dostępne, gdyż jego postępy zapisywane były na serwerach gry, a nie na dysku jego komputera. Swoim działaniem pozbawiła naszego Klienta jedynie dostępu do bardzo ważnych danych. Jak mawiają „dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło”

Odzyskiwanie danych z dysku twardego, który został sformatowany jest zadaniem, z którym nasi specjaliści radzą sobie bardzo sprawnie. Wyposażeni w odpowiednie narzędzia w postaci specjalistycznego oprogramowania przeprowadzają skuteczne odzyskiwanie danych w znacznej większości przypadków. Klient odzyskał swoje dane kolejnego dnia. Pozostaje się cieszyć, iż jego ukochana nie postanowiła użyć bardziej bezkompromisowych metod jak np. uszkodzenie całego urządzenia. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku mogło by być wtedy o wiele trudniejsze.

Smartfon do wspaniałe urządzenie łączące w sobie funkcjonalność kilku innych urządzeń. Doskonale wspiera ludzi pracujących i świetnie sprawdza się jako prywatny organizer czasu. Dzięki podłączeniu do sieci staje się urządzeniem prawie doskonałym, gdyż z powodzeniem może zastępować osobiste komputery. Smartfony stanowią również doskonałą … zabawkę, która zajmuje  najmłodszych. Jednak czy tak wrażliwe urządzenie nadaje się na zabawkę? W pamięci smartfonów znajduje się często dużo ważnych danych, a dzieci nie zawsze rozumieją wartość urządzenia, którym się bawią. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego przez nasze pociech telefonu jest w naszej firmie codziennością.

W naszym punkcie na ul. Wały Piastowskie 1, Gdańsk zjawił się elegancki młody prawnik, który przyniósł ze sobą telefon z widocznymi śladami zgniecenia. W czasie przyjmowania zamówienia opowiedział nam o tym co się stało. Przy pomocy telefonu i aplikacji specjalnie przeznaczonych dla dzieci uspokajał przed snem swojego najmłodszego syna. Niestety jak to czasem bywa pewnego wieczora nasz Klient był zajęty pracą i nie miał czasu pobawić się wraz ze swoim synem, jednak rezolutny chłopak postanowił sam pobawić się telefonem taty. Ojciec po jakimś czasie spostrzegł brak swojego smartfona i zaczął go gorączkowo szukać. W poszukiwaniach udał się również do pokoju dzieci, gdzie często porozrzucane są zabawki. Wchodząc do pokoju i nie zapalając światła by nie obudzić dzieci nadepnął na coś. Okazało się, że telefon tego wieczora stał się ciężarówką, która znalazła się pod stopami młodego prawnika.

Uszkodzenia mechaniczne tego typu są doskonale znane naszym technikom. Odzyskiwanie danych z telefonu w przypadku nadepnięcia, kiedy tracimy dostęp do danych przez niedziałający wyświetlacz, jest wykonywane przez naszych inżynierów bardzo szybko i sprawnie. Dzięki rozwiniętej technologii i bardzo bogatemu doświadczeniu jesteśmy w stanie skutecznie przeprowadzić odzyskiwanie zdjęć, kontaktów i wiadomości z pamięci telefonu, którego nie da się odblokować poprzez ekran dotykowy. Wszystkie dane zostały przekazane Klientowi po kilku dniach. Wydaje się nam, że zakup ciężarówki-zabawki pozwoli uniknąć w przyszłości takich wydarzeń.

Gdańsk stał się ostatnimi czasy niezwykle atrakcyjnym miejscem dla inwestorów budowlanych. Firmy deweloperskie rozwijają się i realizują coraz więcej kontraktów budowlanych dzięki czemu przeżywają prawdziwy okres rozkwitu. W funkcjonowaniu każdej dobrze rozwijającej się firmy deweloperskiej następuje moment, gdy robi się zbyt ciasno. Nowe miejsca pracy, nowi pracownicy i nowi klienci. Taka ewolucja powoduje bardzo często konieczność zmiany lokalu w jakim znajduje się firma na większy. Przeprowadzka to nie tylko przeniesienie pracowników i rzeczy należących do firmy. To również skomplikowana procedura przeniesienia danych do nowego miejsca, którą powinna przeprowadzić osoba odpowiedzialna i orientująca się w tej dziedzinie.

Do naszego punktu partnerskiego na ul. Wały Piastowskie 1 zadzwonił niedawno Klient, który poprosił nas o poradę. Niedawno jego firma przeniosła się do większego lokalu i podczas organizowania pracy jego pracownicy zauważyli ubytek danych. Nasz Klient zadzwonił do właściwych ludzi, gdyż nasza firma na co dzień przeprowadza usługi z dziedziny – odzyskiwanie danych. Natychmiast po skończonej rozmowie wysłaliśmy do Klienta naszego technika, który miał zabezpieczyć macierz, wykonać odpowiednie kopie i przewieźć całość sprzętu do naszej firmy. Jak się dowiedział na miejscu osoby odpowiedzialnej za serwery nie było podczas przeprowadzki, a całość została złożona przez informatyka-amatora, który ewidentnie posługiwał się wiedzą z internetu.

Odzyskiwanie danych z macierzy to zadanie dla doświadczonych inżynierów, a tylko takich zatrudnia nasza firma – MiP Data & Forensic. Nasi technicy od razu spostrzegli w czym był problem. Informatyk-amator z niewiadomych dla nas przyczyn podczas odłączania macierzy RAID 5 postanowił przebudować macierz. Wykonywanie tej operacji bez odpowiedniej wiedzy może doprowadzić, jak w tym przypadku do utraty danych. Na szczęście w przypadku logicznych uszkodzeń odzyskiwanie danych z macierzy RAID nie jest niemożliwe, a nasi specjaliści wykonują taką pracę bezbłędnie. Po tygodniu udało się nam przywrócić macierz do pełnej sprawności i mogliśmy zwrócić dane Klientowi. Chyba będzie pamiętać, że serwery i zawarte na nich dane lepiej powierzać specjalistą.