single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Płock Wyszogrodzka | ☎ (24) 369-99-62

Odzyskiwanie danych Płock Wyszogrodzka

Ship Center Płock
ul. Wyszogrodzka 44a
09-402 Płock

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 09:00-17:00

Telefon: (24) 369-99-62
E-mail: [email protected]

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń.

Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

Odzyskiwanie danych Płock Wyszogrodzka

ul. Wyszogrodzka 44a to punkt gdzie można dostarczyć nośniki w celu odzyskiwania danych do naszego partnera

firmy Ship Center

 

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Odzyskiwanie danych Płock to:

Więcej informacji odnośnie usług poniżej:

odzyskiwanie danych z dysku

odzyskiwanie danych z macierzy raid

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Płock Wyszogrodzka 44a

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma  Ship Center

Odzyskiwanie danych w Płocku

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut. Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych. Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny. Płock jest trzydziestym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku w Płocku

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów w Płocku

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej smartfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci w Płocku

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid w Płocku

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid w Płocku

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID w Płocku
 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów w Płocku

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej. Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów. Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych w Płocku

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej klient i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych w Płocku

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to: Bazy proste: – kartotekowe – hierarchiczne Bazy złożone: – relacyjne – obiektowe – relacyjno-obiektowe – strumieniowe – temporalne – nierelacyjne Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL

Apache Derby Caché DATAllegro DB2 Firebird First SQL Greenplum HSQL Ingres Informix InterBase SQL MariaDB MaxDB (dawniej SAP DB) Microsoft Access
Microsoft Jet Microsoft SQL Server Mimer SQL MySQL mSQL Neteeza Oracle Database Oracle Rdb PostgreSQL Pervasive SQL/DS SQLite Sybase Teradata

Zabawy Sylwestrowe są często szalone, kolorowe i huczne za sprawą trzaskających fajerwerków. Ulotne pokazy pirotechniczne przygotowywane przez specjalistów to tylko cześć noworocznego przedstawienia. Petardy i fajerwerki są powszechnie dostępne dla osób pełnoletnich, dlatego też każdy może urządzić we własnym ogródku pokaz sztucznych ogni. By jednak dziesiątki, a czasem setki złotych nie zniknęły w obłokach siarczanego dymu i chwilowego błysku wielu ludzi stara się uwiecznić przedstawienie kręcąc filmy i robiąc zdjęcia swoimi telefonami. Cenna pamiątka, której nikt nie chciałby stracić. Do naszego punktu na ul. Wyszogrodzkiej 44a w Płocku zgłosiła się młoda kobieta z rozbitym telefonem. Podczas imprezy sylwestrowej zorganizowanej przez znajomych urządzono pokaz sztucznych ogni. Nasza Klientka chciała koniecznie zrobić „selfie” na tle wybuchającego fajerwerku. W poszukiwaniu odpowiedniego tła dla swojego zdjęcia udała się na balkon i tam czekała na dogodną okazję. Ta niestety nie pojawiała się przez co nasza Klientka tracąc cierpliwość postanowiła zmienić koncepcję. Wychylając się przez barierkę chciała uwiecznić na filmie start i wybuch fajerwerków. Niestety telefon wypadł jej z ręki i roztrzaskał się dwa piętra niżej. Niesamowicie pechowy początek roku. Odzyskiwanie zdjęć dla fanki „selfie” to szalenie ważna sprawie, dlatego zostaliśmy poproszeni by odzyskiwanie danych przeprowadzić w ekspresowym tempie. Po natychmiastowym przesłaniu telefonu, a raczej tego co udało się z niego pozbierać nasi technicy przystąpili do wykonania usługi. Odzyskiwanie danych z telefonu uszkodzonego w sposób mechaniczny, a zwłaszcza rozbitego na części jest wyzwaniem trudnym, ale nie niemożliwym. Stosując metodę wlutowania kości pamięci udało się nam przeprowadzić odzyskiwanie danych w 100%, co niewątpliwie zaliczamy jako kolejny sukces naszej firmy. Pamiętajmy jednak, ze metoda chip-off nie gwarantuje skutecznego odzyskiwania danych. Na szczęście po kilku dniach mogliśmy zwrócić Klientce wszystkie zdjęcia. Miejmy nadzieje, że limit pecha w tym roku został już przez nią wykorzystany w całości.

Ślub to wyjątkowe wydarzenie przez co wielu ludzi chętnie wydaję duże sumy pieniężne na uczczenie zawarcia małżeństwa. Filmy i zdjęcia ślubne są nieodłącznym elementem każdego wesela. Dlatego też studia fotograficzne, które działają w branży przemysłu weselnego prześcigają się w ofertach. Obecnie modnym trendem stało się wynajmowanie operatora drona zamiast zwykłego kamerzysty. Zdjęcia wykonane przy pomocy latającego urządzenia gwarantuje doskonałe ujęcia, które na długo pozostaną w pamięci pary młodej. Operowanie dronem wymaga umiejętności i koncentracji, gdyż jedno muśnięcie np. gałęzi drzewa i urządzenie może runąć na ziemię. W naszym punkcie na ul. Wyszogrodzkiej 44a Chopina 8 w Płocku zagościł niedawno właściciel studia fotograficznego, który przyniósł ze sobą uszkodzony dysk pochodzący z drona. Urządzenie służyło mu w ubiegły weekend podczas pracy na jednym ze ślubów. Wszystko szło dobrze, a praca nie była trudna. Udało się uwiecznić wiele chwil do których państwo młodzi mogli by wracać oglądając zrobione zdjęcia. W świetle zachodzącego słońca miał zrobić spektakularne ujęcie wszystkich weselników z lotu ptaka. W tym celu uruchomił drona i wzniósł się w powietrze filmując wszystko od momentu start. Podczas lądowania dron niestety zahaczył o wystającą gałąź i runął w dół rozbijając się na ziemi. Strata sprzętu i co najważniejsze bardzo ważnego materiału dla młodej pary. Na szczęście Klient dobrze wiedział do kogo udać się z tym problemem. Odzyskiwanie danych to domena naszej firmy – MiP Data & Forensic. Jak się okazało było już nam dane współpracować z Klientem jeżeli chodzi o odzyskiwanie danych z dysku jego aparatu. Tym razem powierzył nam dysk swojego drona. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku w wyniku mechanicznego uderzenia jest bardzo skomplikowanym działaniem i nie zalecamy samodzielnej próby naprawy takiego urządzenia. Nasi inżynierowie dysponują odpowiednim doświadczeniem, specjalistycznym oprogramowaniem i doskonałym zapleczem dzięki czemu odzyskiwanie danych z dysku twardego jest zadaniem prostym. Tak jak w przypadku naszego Klienta. Cały materiał nagrany przez latające urządzenie udało nam się przywrócić w rekordowym wręcz czasie, a nowy nośnik oddaliśmy naszemu Klientowi już kilka dni po zgłoszeniu. Jesteśmy przekonani, że w przypadku innych awarii zgłosi się również do nas.

Samochód posiada zdecydowana większość polskich rodzin. Stanowią one ważne ogniwo pozwalające na sprawne przemieszczanie się do pracy, sklepu czy służą do wypraw -wypoczynkowych. Jednak nie jest tajemnicą, że nie każdego stać na zakup fabrycznie nowego samochodu, dlatego też w naszym kraju szczególną popularnością cieszy się rynek wtórny. Niestety często takie samochody wymagają większej opieki właścicieli, gdyż wiele wiekowych aut poruszających się po naszych ulicach potrzebuje często części zamiennych. Firmy zajmujące się hurtowym dostarczaniem takich części posiadają bardzo rozległe bazy danych, które są skrzętnie przechowywane na macierzach serwerowych w firmach. Wyobraźmy sobie jakim wyzwaniem musi być skatalogowanie setek części i skuteczne ich rozdysponowanie. Do naszej placówki na ul. Chopina 8 w Płocku zadzwonił właściciel hurtowni, który zauważył problemy z ich serwerami. Stracili dostęp do dużej części swojej bazy danych i zamówienia jakie dokonywali ich klienci zostały zamrożone. Klient doskonale wiedział do kogo zadzwonić, gdyż nasza firma – MiP Data & Forensic jest liderem jeżeli chodzi o odzyskiwanie danych. Wysłany do firmy analityk wykonał wszystkie niezbędne kroki, które miały zabezpieczyć pozostałe dane na serwerze firmy i całość macierzy dostarczył do naszego punktu. Po odesłaniu do Centralnego Laboratorium, gdzie nasi wybitni inżynierowie zajmują się macierzami szybko został namierzony winowajca awarii – kontroler macierzy RAID, a dokładniej uszkodzona karta kontrolera. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to jedna z czołowych usług, jakie zapewnia nasza firma. Dzięki doświadczeniu i najlepszemu zapleczu sprzętowemu jesteśmy w stanie przeprowadzać skuteczne odzyskiwanie danych. Po poprawnym przeprowadzeniu odzyskiwania danych z macierzy wszystkie dyski wróciły do Klienta.