Odzyskiwanie danych Kłodzko.

STAR SYSTEM s.c. Janusz Dzikołowski Paweł Rychliński
ul. Stefana Okrzei 17
57-300 Kłodzko

Godziny otwarcia
09:00-17:00 sob. 10:00-13:00

Telefon: (74) 637-00-38
E-mail: office@recovery.pl

Informacje o dojeździe:

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

UWAGA !!! Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data Recovery w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę

Odzyskiwanie danych to główna domena MiP Data Recovery. Jako, że nasza firma działa na terenie całej Polski, swojego punktu doczekało się także Kłodzko, przy ul. Stefana Okrzei 17. MiP Data Recovery dokonuje napraw, wydawać by się mogło w wielu przypadkach – niemożliwych! A jednak – nasz zespół specjalistów pomaga wam w odzyskiwaniu danych z praktycznie wszystkich nośników.

Na co dzień spotykamy się z nietuzinkowymi przypadkami i ich niewiarygodnymi historiami. Ostatnio do naszego punkty zgłosił się Klient, który niefortunnie stanął na telefonie, który podłączony do ładowarki, leżał na podłodze. W konsekwencji Klient nie był w stanie odblokować swojego dotykowego telefonu. Celem naszego zespołu było odzyskanie danych z telefonu.

Wyświetlacz, który zostaje rozbity blokuje nam dostęp do zawartości komórki. Na szczęście dzięki daleko posuniętej technologii odzyskaliśmy ograniczony dostęp, przez wpisanie kodu PIN z poziomu samego wyświetlacza. To pozwoliło nam na wyciągnięcie danych, które zawarte były w pamięci telefonu.

Tę naprawę możemy zaliczyć do mniej skomplikowanych. Inaczej jest w przypadku, kiedy mechanicznie uszkodzone zostają także inne części sprzętu. Takie naprawy są bardziej złożone i wymagają więcej czasu, natomiast nadal dają realną szansę na odzyskanie danych. Na prawie stuprocentową pewność pozwala nam podmiana, czy rekonstrukcja podzespołów. W niektórych, bardziej ekstremalnych przypadkach, stosujemy także metodę chip off, która polega na wylutowaniu kości pamięci.

Akurat w sytuacji naszego Klienta z powodzeniem zakończyło się odzyskiwanie zdjęć i wszelkich kontaktów bez stosowania chip off. Morał jednak z tej historii wynika jeden, aby ku przestrodze lepiej nie kłaść telefonu na powierzchniach płaskich, na które ktoś może przypadkowo nadepnąć.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań z jakimi przyszło nam się zmierzyć było odzyskiwanie danych z macierzy raid.

Kłodzko, co prawda nie słynie z biurowców sięgających chmur i nie jest metropolią biznesu, ale dość często zdarza nam się przyjmować tego typu zlecenia J. Z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia m.in. w sierpniu br., gdy w jednej z firm projektowych przyszła nagła przerwa w dostawie prądu. W przypadku raid mamy do czynienia z wieloma dyskami. Czasem awaria jednego nie daje oznak, że coś się dzieje. W tym jednakże wypadku – Klient był spostrzegawczy.

Do naszego punktu przy Stefana Okrzei 17, zgłosił się ów Klient. Po wykonaniu analizy diagnoza była jednoznaczna. Doszło do utraty spójności woluminu RAID. Odzyskiwanie danych z dysku zakończyło się sukcesem i Klient już po dwóch tygodniach mógł odebrać sprzęt.

Odzyskiwanie danych z macierzy wymaga ogromniej wiedzy na temat budowy plików i wszystkich poziomach raid. Nasz zespół z powodzeniem podołał i temu wyzwaniu.

Jednakże i odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku jest sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli uszczerbek ma podłoże mechaniczne. Jeden z naszych klientów, w październiku tego roku zainspirowany memem z internetu, postanowił wykorzystać stację dysków CD jako podpórkę pod napój. I na nieszczęście – stacja postanowiła się zamknąć. Feralnie płyn dostał się pod obudowę komputera stacjonarnego i potrzebna była reanimacja sprzętu. Tym razem ku pomyślności klienta – odzyskiwanie danych z dysku twardego nie postanowiło nas przechytrzyć i daliśmy radę J. Po otwarciu dysku, od razu zanurzyliśmy go w czystym płynie, aby krople nie zdążyły zaschnąć. W dalszej kolejności większość operacji wykonywaliśmy także pod wodą. Późniejsze procesy związane są m.in.
z osuszaniem talerzy oraz przeprogramowaniem elektroniki, w konsekwencji poprowadziły nas do odzyskania danych.

Ku przestrodze – prosimy o nietestowanie w rzeczywistym świecie podpowiedzi z internetu – można dzięki nim spowodować nieodwracalna utratę danych. Jednak wszystkich, którzy lubią ryzyko i pech w tym dniu będzie im towarzyszył, zapraszamy pod adres ul. Stefana Okrzei 17 w Kłodzku.