single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Wrocław

Biuro Hello
ul. Leszczyńskiego 4 lok. 25
40-013 Wrocław

Godziny otwarcia
pn.-czw.: 08:00-16:00, pt.: 08:00-15:00

Telefon: (71) 738-12-92
E-mail: office@recovery.pl

skrzyżowanie ul.Kazimierza Wielkiego i ul.Świdnickiej

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Wrocław, ul. Leszczyńskiego 4 

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma Biuro HELLO

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.

Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.

Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.

Jak odzyskuje się dane z telefonu? Dzisiejsze telefony są tak zaawansowane technologicznie, że mogą dorównywać niektórym laptopom. Trudno więc się temu dziwić, że tak chętnie korzystamy z ich możliwości, czyli przechowujemy w nich dokumenty, e-booki, zdjęcia i filmy. W telefonach zawarte są też inne, bardzo ważne dla nas informacje, jak smsy czy kontakty. W wyniku niepoprawnego używania telefonu, mechanicznego uszkodzenia karty SD podczas na przykład wyciągania jej z aparatu, wystąpienia nieprzewidzianej awarii systemu, można utracić dostęp do wszystkich powyższych danych. Tak też się często dzieje w przypadku naszych klientów z Wrocławia. Odbieramy bardzo dużo telefonów i wiadomości e-mail z zapytaniem, czy jest szansa na odzyskanie danych z telefonu. Na szczęście możemy odpowiedzieć twierdząco. Jeden z takich telefonów do naszego biura we Wrocławiu przy ul. Leszczyńskiego 4 wykonał klient, który w wyniku przypadkowego upuszczenia smartfonu na Androidzie, utracił dostęp do większości danych, szczególnie zdjęć , filmów i dokumentów. Już w tym momencie mogliśmy przypuszczać, że doszło do mechanicznego uszkodzenia dysku. Odzyskiwanie zdjęć i innych plików w tym przypadku nie było bardzo pracochłonne. Podczas pierwszej wizyty klienta w naszej firmie, dokonaliśmy bezpłatnej wyceny, określiliśmy co było przyczyną usterki i ile owe odzyskiwanie danych będzie kosztować. W wyniku kilkudniowej pracy odzyskaliśmy wszystkie utracone dane. Choć na początku nie było to łatwe, ponieważ w przypadku upadku telefonu określenie, w którym dokładnie miejscu wystąpiła usterka jest bardzo czasochłonne. Nam udało się to załatwić bardzo sprawnie. Choć w tym przypadku uszkodzeniu uległa sama płytka wielowarstwowa, więc można powiedzieć, że był to tzw. cięższy przypadek. Klient dodatkowo zdecydował się na przywrócenie smsów, które kiedyś niechcący skasował – to też udało się wykonać. W związku z powyższym, jeszcze podczas rozmowy telefonicznej zaproponowaliśmy mu, by wyłączył telefon. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób nie doprowadza się do tzw. nadpisania skasowanych danych przez system telefonu.

W naszym codziennym życiu nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec różnym sytuacjom, które następnie doprowadzają do powstania problemów. Tak też było w przypadku naszej klientki, która podczas praktyk studenckich w pracowni chemicznej zalała swój telefon cieczą. Co się z tym wiązało? Oczywiście utrata wszystkich ważnych danych. Pierwszych zdjęć nowonarodzonej córeczki, a także dokumentów, na których podstawie miała napisać pracę licencjacką. Odzyskiwanie danych w przypadku telefonów zalanych cieczą należy do trudniejszych zadań. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu chętnie podejmujemy się takich zleceń, z oczekiwanymi efektami. W tym przypadku trafił do nas telefon bardzo uszkodzony zalaniem, ponieważ miał kontakt z cieczą na bazie alkoholu, która z reguły działa bardzo destrukcyjnie na tego typu elektronikę. Ciecz nie tylko uszkodziła różne połączenia w telefonie, ale także doprowadziła do zwarcia, czego efektem był problem z uruchomieniem aparatu. Samo odzyskiwanie danych z macierzy, nie było największym wyzwaniem. Dokonaliśmy naprawy niektórych elementów, usunęliśmy osad, oczyszczając cały aparat, a dopiero potem przeszliśmy do prac związanych z przywróceniem danych, które zostały utracone. Na szczęście nasza klienta dostosowała się do zaleceń, których udzieliliśmy jej telefonicznie, czyli po zalaniu nie próbowała włączyć telefonu, ani ładować oraz wyciągnęła z niego baterię. Dzięki temu nie doszło do kolejnych uszkodzeń, a tym samym byliśmy w stanie dokonać szybszej naprawy. W ten oto sposób klientka odzyskała dane w ciągu zaledwie dwóch wizyt w naszym biurze we Wrocławiu przy ul. Leszczyńskiego 4.

Dane zapisane na dyskach wewnętrznych w komputerach lub pamięci przenośnej bardzo często stanowią jedyną kopię posiadaną przez naszych klientów. Najrozsądniej byłoby, gdybyśmy zawsze tworzyli zapasowe kopie, szczególnie tych plików, które mają dla nas największą wartość. Jednak zazwyczaj raczej o tym nie pamiętamy. Większość klientów, którzy przychodzą do oddziału naszej firmy we Wrocławiu przy ul. Leszczyńskiego 4. to osoby, które utraciły dostęp do danych zapisanych na dyskach wewnętrznych w komputerach lub na pamięciach typu pendrive w wyniku upadku sprzętu. Podobnie było w przypadku pana Jacka, który po powrocie z lotniska zorientował się, że obsługa wyjątkowo nieostrożnie obchodziła się z jego bagażem, w którym znajdował się zarówno laptop, jak i oddzielna pamięć zewnętrza. Pech chciał, że obydwa urządzenia doznały usterki, a tym samym nie było możliwości odczytania danych, które zawierały. Co więcej, na każdym z nich były zapisane inne dokumenty. Przypadek wyjątkowo pechowy, ale prawdziwy. Skuteczne odzyskiwanie danych z dysku Pan Jacek napisał do nas e-maila z opisem sytuacji i prośbą o pomoc. Oczywiście odzyskiwanie danych z dysku twardego nie jest dla nas żadnym problemem, choć uszkodzeniu uległa również macierz RAID. Zaleciliśmy, by nie wykonywał żadnych operacji przy tych rządzeniach. By ich nie uruchamiał i nie podpinał pendrive’a do innego komputera. Uruchomienie dysku i pamięci przenośnej mogłoby pogłębić usterkę, a tego nie chcemy. Poprosiliśmy o przyniesienie sprzętu do naszego biura we Wrocławiu. Po szybkiej wstępnej diagnostyce okazało się, że odzyskiwanie danych z pamięci przenośnej i dysku wewnętrznego widnieje w optymistycznych barwach. Cały proces trwał tylko kilka dni i zakończył się bardzo dużym sukcesem. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID udało się w 100% – wszystkie pliki „wróciły do właściciela”.

Odzyskiwanie danych Wroclaw

Przypadki utraty danych  z dysków telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów oraz kart pamięci typu Flash i macierzy dyskowych w gminach:

Powinny być kierowane do punktu partnerskiego  odzyskiwania danych MiP Data & Forensic we Wrocławiu przy ul. Leszczyńskiego 4.

Odzyskiwanie danych Śląsk to obszar w jakim MiP Data & Forensic posiada swoich przedstawicieli. Odzyskiwanie danych dolny Śląsk to: Wrocław przy ul. Leszczyńskiego 4