single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Elbląg

P.P.H.U. MIKROCOM Tomasz Krawczuk
ul. Władysława Sikorskiego 2
82-300 Elbląg

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 10:00-18:00, sob.: 10:00-14:00

Telefon: (55) 629-60-00
E-mail: office@recovery.pl

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń.     Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Elbląg ul. Władysława Sikorskiego 2

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma MIKROCOM

Odzyskiwanie danych Elbląg

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut. Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych. Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny. Elbląg jest trzydziestym pierwszym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Elbląg

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Elbląg

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Elbląg

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Elbląg

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid Elbląg

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Elbląg
 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Elbląg

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej. Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów. Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Elbląg

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Elbląg

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to: Bazy proste: – kartotekowe – hierarchiczne Bazy złożone: – relacyjne – obiektowe – relacyjno-obiektowe – strumieniowe – temporalne – nierelacyjne Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL

Apache Derby Caché DATAllegro DB2 Firebird First SQL Greenplum HSQL Ingres Informix InterBase SQL MariaDB MaxDB (dawniej SAP DB) Microsoft Access
Microsoft Jet Microsoft SQL Server Mimer SQL MySQL mSQL Neteeza Oracle Database Oracle Rdb PostgreSQL Pervasive SQL/DS SQLite Sybase Teradata

Nowoczesne technologie szturmem wdarły się w naszą codzienność czy tego chcemy, czy nie. Jeszcze kilkanaście lat temu komputer i telefon w domu był nowością a na połączenie z internetem przy pomocy modemu czekało się całe wieki. Dziś mamy komputery, laptopy, tablety i smartfony, które towarzyszą nam zarówno w pracy, zabawie, jak i w kontaktach z bliskimi mieszkającymi w innym mieście lub kraju. Ta zmiana nie dotyczy tylko osób młodych, ale też starszego pokolenia, które coraz odważniej oswaja nowinki techniczne i doskonale orientuje się w ich możliwościach. I dobrze, bo każdy, kto idzie z duchem czasu, a nie stoi w miejscu, ma szansę na fascynującą przygodę.

I to właśnie przedstawicielka starszego pokolenia Pani Anna zadzwoniła pewnego dnia do naszego punktu przy ul. Władysława Sikorskiego 2 (Elbląg). Sprawa, z którą dzwoniła była dla niej naprawdę poważna. Laptop, na którym przechowywała ważne rodzinne zdjęcia, których oryginały spłonęły w pożarze, uległ przypadkowemu zalaniu. Pamiątki były nie do odzyskania z innego źródła i klientka była tym faktem przerażona. Nasi specjaliści już po rozmowie telefonicznej byli przekonani, że konieczne będzie odzyskiwanie danych z dysku. Poprosiliśmy Panią Annę, by niezwłocznie dostarczyła sprzęt do naszej siedziby. Po wstępnej diagnozie okazało się, że przez zalanie dysk twardy w laptopie uległ znacznemu uszkodzeniu. Dlatego właśnie komputer przestał reagować i nie chciał się włączyć.

Nasi doświadczeni fachowcy rozpoczęli odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku. Na szczęście klientka nie podejmowała samodzielnych prób naprawy, co znacznie ułatwiło pracę naszym specjalistom, którzy takie sytuacje widują każdego dnia. Pani Anna była na bieżąco informowana o tym, na jakim etapie jest odzyskiwanie danych z dysku twardego, gdyż spokój klienta i dobry kontakt są dla nas priorytetowe. Operacja zakończyła się sukcesem, odzyskiwanie danych się powiodło, a klientka odzyskała cenne rodzinne pamiątki, które przekaże kolejnemu pokoleniu swojej rodziny.

Kiedy kupujemy sprzęt do firmy, najczęściej stawiamy na bardzo wysokiej jakości urządzenia. Po pierwsze jest to dla nas swoistym gwarantem ich niezawodności. Po drugie mamy świadomość, że urządzenia mają nam służyć niemal nieprzerwanie przez bardzo długi, czas więc muszą być trwałe. Jednak nie oszukujmy się, nie ma urządzeń niezniszczalnych. Nawet wysoka jakość, nie zapewni nam stuprocentowej gwarancji niezawodności. Ogień, woda, wirusy komputerowe czy coś tak prozaicznego, jak przepięcie w sieci energetycznej może uszkodzić nasze komputery i serwery bardzo dotkliwie. A nas pozbawić szeregu ważnych dla funkcjonowania firmy danych zdobywanych przez lata.

Jak dotkliwe może okazać się na pozór zwyczajne przepięcie w sieci energetycznej, przekonało się pewne biuro rachunkowe z Elbląga. Z powodu przepięcia ich główny serwer uległ rozległej awarii. Na serwerze tym biuro przechowywało bardzo ważne dane swoich klientów, także te dotyczące rozliczeń z urzędem skarbowym, ZUS oraz wszelkie dokumenty kadrowo-księgowe klientów w wersjach elektronicznych. Ich utrata wiązałaby się z dużymi problemami zarówno dla samego biura, jak i dla jego licznych klientów. Przez co biuro mogło zostać narażone na straty finansowe i utratę swojego dobrego imienia, na które pracowało przez lata. W takiej sytuacji pozostało tylko odzyskiwanie danych z macierzy dysków serwera.

Biuro rachunkowe znało naszą firmę i niezwłocznie zgłosiło się do naszego punktu mieszczącego się w przy ulicy Władysława Sikorskiego 2 (Elbląg). Z należytą starannością dostarczono do naszej siedziby uszkodzone dyski pechowego serwera. Po drobiazgowej diagnozie sprzętu mogliśmy rozpocząć odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Nasza firma ma duże doświadczenie w tego typu działaniach tak więc i w tym przypadku wszystko przebiegło sprawnie i dane zostały zwrócone klientowi, który na bieżąco był informowany o postępach prac. Biuro rachunkowe w niedługim czasie mogło powrócić do normalnego działania. Co znacząco zmniejszyło straty spowodowane awarią serwera.

Jak Polska długa i szeroka, zadbaliśmy o to, aby dla Waszego komfortu odzyskiwanie danych było na wyciągniecie ręki. MiP Data & Forensic prowadzi swoje punkty partnerskie na terenie całego kraju. Także i Elbląg nie został przez nas pominięty. Przy ul. Władysława Sikorskiego 2, znajduje się jeden z naszych punktów przyjęcia. Codziennie zgłaszają się do nas osoby, których sprzęty elektroniczne uległy zniszczeniu. W wielu przypadkach na szczęście mechaniczne, czy logiczne uszkodzenie nie wiąże bezpowrotnym odejściem w zapomnienie naszych danych. Od ich odzyskiwania – jesteśmy My! Pewnego ciepłego, lipcowego dnia, do naszego punktu zgłosił się Pan, który wracając z urlopu nad morzem, uszkodził swój aparat fotograficzny. Podczas jazdy samochodem, małżonka Klienta postanowiła umilić sobie nużącą podróż przeglądaniem zdjęć z wakacji. Niestety Klient musiał mocno zahamować, a aparat wypadł z rąk małżonki. Niestety wypadła także karta pamięci, której Klientka nie zauważyła, i na którą wychodząc na stacji po kawę – nadepnęła. Sytuacja zdarzyła się w Elblągu, więc na szczęście Klienta – byliśmy w pobliżu. Odzyskiwanie zdjęć to dość częste nasze zadanie. Odzyskiwanie danych z kart pamięci w przypadku uszkodzenia mechanicznego, jak było także i tym razem, daje 88% szans na przywrócenie informacji na niej zawartych. Sprawa była o tyle skomplikowana, że Klient liczył na to, że zlecenie zostanie przyjęte i załatwione w ciągu … godziny! Jak się dowiedzieliśmy, Klient mieszkał w Warszawie. Zatem przyjęliśmy zlecenie i … odesłaliśmy je wraz z Klientem do stolicy. Po dwóch tygodniach, Klient osobiście mógł odebrać swój sprzęt z naszego stołecznego punktu. Oczywiście prócz tak ekstremalnych sytuacji, zdarzają nam się przypadki, w których Klient rzeczywiście na cito potrzebuje odzyskać dane. Odzyskiwanie danych z telefonu, dysku, czy macierzy jest możliwe w ekspresowym tempie, kiedy np. Klient potrzebuje odzyskać dane niezbędne mu także w pracy. I takich wyzwań się podejmujemy! Aby poznać szczegóły – zapraszamy do kontaktu.

Elbląg jest miastem na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim.

Klientów zainteresowanych profesjonalnym odzyskiwaniem danych z nośników uszkodzonych logicznie, elektronicznie lub mechanicznie zapraszamy do punktu na ul. Władysława Sikorskiego 2.

Naszym partnerem jest firma MIKROCOM

Dzielnice i osiedla południowe

 • Śródmieście
 • Stare Miasto
 • Łasztownia
 • Zawodzie
 • Osiek
 • Zatorze
 • Dębica
 • Nowe Miasto
 • Nowe Pole
 • Dąbki
 • Warszawskie Przedmieście
 • Przy Młynie
 • Witoszewo
 • Winnica
 • Wyspa Spichrzów
 • Truso
 • Stagniewo
 • Rakowo

Dzielnice i osiedla północne

 • Ogrody
 • Stawnik
 • Kępa Północna
 • Zawada
 • Zakrzewo
 • Osiedle Marynarzy
 • Kamionka
 • Nad Jarem
 • Na Stoku
 • Dąbrowa
 • Drewnik
 • Zajazd
 • Bielany
 • Modrzewina
 • Rubno Wielkie
 • Krasny Las
 • Próchnik
 • Bażantarnia

W skład powiatu Elbląskiego wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko gminy wiejskie: Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Rychliki miasta: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko

Przypadki utraty danych  z dysków telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów oraz kart pamięci typu Flash i macierzy dyskowych w powyżej wymienionych gminach powinny być kierowane do punktu partnerskiego  odzyskiwania danych MiP Data & Forensic w Elblągu przy ul. Władysława Sikorskiego 2 firmy Microcom

Odzyskujemy dane ze wszystkich przypadków ich utraty we wszystkich powiatach w województwie warmińsko-mazurskim

Województwo warmińsko-mazurskie położone jest w północno-wschodniej części kraju. Poniżej lista powiatów z których klienci mogą udać się do naszego punktu odzyskiwania danych w Elblągu.

Powiaty: powiat bartoszycki powiat braniewski powiat działdowski powiat elbląski powiat ełcki powiat giżycki powiat gołdapski powiat iławski powiat kętrzyński powiat lidzbarski powiat mrągowski powiat nidzicki powiat nowomiejski powiat olecki powiat olsztyński powiat ostródzki powiat piski powiat szczycieński Powiat węgorzewski Miasta na prawach powiatu: Elbląg Olsztyn  

Odzyskiwanie danych w pozostałych miastach województwa warmińsko-mazurskiego.

 • Ełk
 • Ostróda
 • Iława
 • Giżycko
 • Kętrzyn
 • Bartoszyce
 • Szczytno
 • Mrągowo
 • Działdowo
 • Pisz
 • Braniewo
 • Olecko
 • Lidzbark Warmiński
 • Nidzica
 • Morąg
 • Gołdap

 • Pasłęk
 • Węgorzewo
 • Nowe Miasto Lubawskie
 • Biskupiec
 • Dobre Miasto
 • Lubawa
 • Orneta
 • Lidzbark
 • Olsztynek
 • Barczewo
 • Orzysz
 • Susz
 • Reszel
 • Ruciane-Nida
 • Korsze
 • Górowo Iławeckie

 • Biała Piska
 • Mikołajki
 • Jeziorany
 • Ryn
 • Pieniężno
 • Tolkmicko
 • Miłakowo
 • Pasym
 • Frombork
 • Bisztynek
 • Miłomłyn
 • Zalewo
 • Kisielice
 • Sępopol
 • Młynary