• (22) 250-00-77 alarmowy 24h: 663-690-690
 • office@recovery.pl
 • Poniedziałek-Piątek: 9:00 -17:00
 • Dyżur 17:00-9:00 oraz weekendy: 535-690-690

Odzyskiwanie danych z telefonu

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Najczęstsze przypadki utraty danych z telefonów i smartfonów

Upadł mi telefon, co robić ? …. chciałbym dostać się do danych

Jest to częste stwierdzenie zdenerwowanych klientów dzwoniących po pomoc do naszej firmy.

Co się dzieje po upadku telefonu?

Najczęściej uszkadza się ekran dotykowy przez co nie można wykonać żadnych operacji. W większości przypadków podłączenie telefonu do komputera by dostać się do danych wymaga odblokowania „niedziałającego ekranu”. Uszkodzenie ekranu to albo uszkodzenie warstw odpowiadających za operacje dotykowe albo rozlanie się ciekłego kryształu wewnątrz warstw uniemożliwiających zobaczenie czegokolwiek.

Czy możliwe jest odzyskanie danych po upadku telefonu?

Tak, jest wiele technik odzyskania informacji zawartych w pamięci telefonu. Jednak nie wszystkie modele smartfonów pozwalają na wydostanie danych z pamięci bezinwazyjnie co niekiedy kończy się śmiercią urządzenia.

Czy da się odzyskać dane po zalaniu telefonu?

To nieczęste przypadki, niestety najtrudniejsze. Telefon po zalaniu może doprowadzić do uszkodzenia pamięci NAND w skutek zwarcia na płycie elektroniki telefonu. Wtedy stosując metodę CHIP-OFF stwierdzamy czy da się te dane odzyskać. Są procesory, w których jest wbudowana pamięć NAND i jeśli nawet ona się nie uszkodzi to dostęp do niej jest utrudniony bo procesor ma zwarcie. Dla bardzo zmotywowanych do odzyskania danych klientów prześwietlamy taki procesor i szukamy bezpośredniego dostępu do pamięci poprzez piny odcinając pamięć od obsługi przez procesor. Metoda czasochłonna i kosztowna. Jeśli chodzi o skuteczność to w ok 40-60% przypadków daje się wyciągnąć dane.

Proszę pamiętać, telefon po zalaniu traci gwarancję. Można zatem podjąć techniki, które normalnie doprowadzają do odzyskania danych lecz również do bezpowrotnego uszkodzenia telefonu.

Skasowałem dane w telefonie co robić?
Żona skasowała sms-y od kochanka jak je przywrócić
Mąż z kimś koresponduje ale kasuje potem dane jak je odzyskać

To są najczęstsze zapytania klientów dzwoniących po pomoc. Odpowiedzi jest wiele. Przede wszystkim zależy to od marki i modelu telefonu. Z niektórych modeli nie da się wyciągnąć danych w sposób software-owy. Potrzeba jest zastosowania techniki ISP – technika ta polega na wlutowaniu się w płytę główną telefonu nieraz kilkudziesięciu przewodów, przez które próbujemy wyczytać pamięć i poskładać potem w dane zrozumiałe dla klienta. Jeśli ona zawodzi bo nie do wszystkich połączeń mamy dostęp to inna metoda CHIP-OFF pozwala wylutować procesor i wyczytać bezpośrednio z niego pamięć i następnie dostać się do danych.

Wszystko zależy od determinacji klienta do odzyskania danych. Czasami klienci rezygnują z drogiego telefonu na rzecz odzyskania danych. Zwłaszcza w sytuacjach rozwodowych przy udowadnianiu winy drugiej stronie nikt nie liczy się z telefonem ale chce dowody pozwalające obarczyć winą partnera.

Mam pytanie, czy da się przywrócić dostęp do danych jak zapomniałam kodu zabezpieczającego telefon?

Nie często spotykany przypadek utraty dostępu do danych. Gapowe nieraz kosztuje wiele pracy i czasu poświęconego na łamanie kodu zabezpieczającego. Odpowiedź jest jednak bardziej skomplikowana. Niekiedy się da a niekiedy nie. Gdy kod jest długi to czas poświęcony na złamanie go lub obejście jest zbyt długi, żeby był opłacalny. np 4-ro cyfrowy kod to kwestia 2 dni. Każdy przypadek jest inny, warto zatem przed przyniesieniem sprzętu zadzwonić i zapytać czy są szanse na powodzenie operacji i czy nie urośnie nam broda od czekania na efekt.

Czy da się odzyskać dane po przywróceniu ustawień fabrycznych?
Szwankował mi telefon, nie wiedziałem co robić i przywróciłem ustawienia fabryczne … miałem tam ważne dane … ratujcie!!

Te i podobne przypadki należą do najmniej skutecznych w całym procesie odzyskiwania danych z telefonów komórkowych. Wszystko zależy od Producenta i modelu. Większość jednak po przywróceniu ustawień kasuje pamięć w sposób nieodwracalny. Jedynie metoda CHIP-OFF zdobywa jakieś rezultaty na tym polu, jednak śmiało można powiedzieć, że statystycznie jest to ok 15% sukcesu. Niestety metoda ta jak wcześniej pisaliśmy doprowadza do zniszczenia urządzenia.

Oddałem telefon do serwisu bo mi się zawieszał i straciłem dane czy można jakoś temu zaradzić?

Niestety, nikt nie czyta formularza zostawiając telefon do naprawy tylko podpisuje i biegnie do domu. A w tym właśnie formularzu jest wyraźnie napisane, że po naprawie telefony zostaje wgrany nowy firmware i zostanie on przywrócony do ustawień fabrycznych.

Po co telefon po naprawie zostaje przywrócony do fabrycznych ustawień producenta?

Po to by programy diagnostyczne mogły sprawdzić czy wszystkie funkcje telefonu poprawnie działają i nie ma on żadnych odchyleń od normy narzuconej przez producenta.

Z telefonów odzyskujemy następujące informacje:


 • Kontakty
 • SMS
 • Historia połączeń
 • Czaty

 • Hasła do logowanych stron
 • Historie odwiedzanych stron
 • Dokumenty
 • Filmy

 • Zdjęcia
 • Notatki
 • Nagrania głosowe
 • Lokalizacje odwiedzanych miejsc

zamów usługę

Przenośne urządzenia typu telefon, podobnie jak dyski twarde posiadają system plików, dane mimo wykasowania nadal znajdują się w pamięci urządzenia. Bez specjalistycznych urządzeń i oprogramowania przywrócenie tych danych jest niemożliwe. Należy pamiętać, iż użytkowanie urządzenia po utracie danych, może nadpisać miejsca, z których chcemy odzyskać cenne dla nas dane i ich odtworzenie staje się niemożliwe.
MiP Data Recovery Sp. z o.o. odzyskuje dane ze wszystkich przypadków ich utraty. Najczęstsze to zalanie, upadek prowadzący do uszkodzenia wyświetlacza, uszkodzenie podzespołów elektronicznych telefonu, skasowanie, przywrócenie ustawień fabrycznych.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza dysku opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Rodzaje uszkodzeń telefonów i smartfonów