template-builder.php

Odzyskiwanie danych z serwera
Odzyskiwanie danych z serwera - 667-690-690

Odzyskiwanie danych z serwera

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych z wyszczególnionych poniżej interfejsów i systemów plików:
Obsługujemy

ATA | SATA | SCSI | SAS

System plików

FAT | FAT32 | ExFAT | NTFS | NTFS5
EXT2/3/4
JFS | BTRFS | UFS | ZFS | XFS | HPFS
HFS | HFS+

Typy dysków

1.8” | 2.5” | 3.5” | 3.5” HE

Ze względu na zastosowanie (środowisko pracy) serwery można podzielić na:

Windows Serwer

Windows Serwer - Zwykle jako komputery wykorzystywane w firmach do przechowywania profili użytkownika, profili pocztowych i wszelkiego rodzaju baz danych zawierają najczęściej system operacyjny Windows serwer w wersji 2008 do 2016 z systemem plików NTFS (New Technology File System).

Serwer Linux

Serwer Linux - Komputery z systemem operacyjnym Linuksopochodnym.

Serwer Wirtualny

Serwer Wirtualny - NAS (Network Attached Storage) działające najczęściej jako serwery plików w sieciach firmowych głównie oparte na systemach EXT2,3,4 i najczęściej już teraz używanym systemie plików XFS.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie serwera

Serwer bądź nośniki z serwera są dostarczane do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza serwera opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona bezpłatna w przypadku gdy w serwerze nie występuje macierz (podlegająca oddzielnej analizie). Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi każdego z nośników w serwerze mające na celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą z serwerem w celu przywrócenia utraconych plików, czy jej struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośniki są odsyłane, bądź niszczone na życzenie klienta. Może on również odebrać je osobiście w laboratorium.

zamów usługę

Nasi specjaliści rutynowo odzyskują dane ze wszystkich typów rozwiązań serwerowych

 • wolumeny macierzy RAID nie chcą się zamontować
 • doszło do zniszczenia informacji o konfiguracji macierzy
 • wstawienia niekompatybilnych nośników
 • w przypadku konfliktów sprzętowych
 • przy awarii karty kontrolera
 • podczas utraty konfiguracji rejestrów systemu serwera
 • doszło do uszkodzenia kilku dysków, w tym przypadku przejścia dysków do trybu offline

 • w przypadku niemożności uruchomienia serwera (boot failure)
 • niedokończenia operacji przebudowy macierzy
 • po formacie lub reinicjalizacji
 • z uszkodzeniami elektroniki
 • po powodzi i pożarze
 • w przypadku utraty danych
 • podczas uszkodzenia informacji o konfiguracji macierzy na kontrolerze (SAS/SATA)

Oferujemy analizę i wolne od ryzyka odzyskiwanie danych z SERWERÓW.

Zapewniamy brak kosztów w przypadku braku możliwości odzyskania/przywrócenia dostępu do plików.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta by zacząć już dziś, bądź napisz mail na [email protected]

To jest oczywiste:

Po awarii serwera zanim cokolwiek zrobisz w temacie odzyskiwanie danych z serwera to zadzwoń do NAS! po bezpłatną konsultację co sie stało i jak w najmniej kosztowny sposób zaradzić problemowi.

 • nie włączaj komputera ponownie skoro juz wiesz, że nie chce wystartować system operacyjny.
 • jeśli dysk stuka natychmiast wyłącz komputer i skontaktuj się z nami, jest to jeden z przypadków gdzie determinacja klienta może doprowadzić do bezpowrotnej utraty danych.
 • jeśli dysk jest widoczny skorzystaj z bezpłatnych narzędzi by zrobić jego kopię binarną. Wtedy dopiero możesz przekazać ją firmie zajmującej się tymi usługami.

Informacje jakich potrzebujemy do przyjęcia zlecenia są następujące:


– jaki model dysku
– ilość dysków,
– rodzaj interfejsu dysków (dyski ATA, SATA, SCSI, SAS)
– rodzaj systemu plików
– czy serwer posiada macierz dyskową? – Jeśli tak to proszę o zgłaszanie macierzy do analizy
– jak doszło do uszkodzenia
– co po uszkodzeniu było robione?
– co jest priorytetem w odzyskiwaniu danych


Analiza dysków w trybie standardowym trwa ok 3 dni roboczych pod warunkiem, że nie ma w nich dysków z uszkodzeniami fizycznymi, które spowalniają odzysk danych, ponieważ należy przed tym dokonać odzyskania danych z uszkodzonego dysku, oraz nie ma nośników o poj. większej niż 500 GB
Średnio uszkodzony dysk o pojemności ok 500 GB po naprawie mechaniki czyta się od około 10 nawet i do 100 godzin.

Posiadamy zatem inne tryby pracy by móc odzyskać dane przed momentem, w którym mogą przestać być potrzebne.

Gdyby państwo chcieli porozmawiać odnośnie danego przypadku lub dowiedzieć się więcej szczegółów prosimy zadzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do inżyniera, który odpowie na państwa pytania pod numerem  603-690-690

Serwery zapewniają stabilna pracę w sieci wszystkich uruchomionych w niej procesów.
tak zatem:

 • zabezpieczają sieci przed niepowołanym dostępem
 • kontrolują uprawnienia użytkowników
 • zarządzają pocztą firmową
 • instalowane są na nich bazy danych, programów księgowych CRM-ów firmowych i innych można by tu wyliczać setki zastosowań.

Dlaczego nazwa SERWER?
Serwer to nic innego jak mocny komputer w większości firmowy (stworzony przez jakiś Brend) do zastosowania w pracy ciągłej. Posiada on dużo pamięci operacyjnej oraz mocne procesory do obliczeń by zapewnić jak największa wydajność.

W serwerach stosujemy też specjalne dyski twarde tzw. serwerowe ponieważ normalne nie są zaprojektowane do nieprzerwanej pracy.

Dyski jako urządzenia posiadające mechanikę, która jest non stop w ruchu ulegają awarii. Odzyskiwanie danych z dysków serwera należy do najtrudniejszych zadań działu zajmującego się odzyskiwaniem danych z dysków po uszkodzeniu mechanicznym.

Dlaczego mechanicznym? – Ponieważ stabilnie rozlokowane serwery w określonych miejscach stworzonych do zabezpieczenia ich pracy nie są narażone na żadne wstrząsy.

Niektóre przypadki losowe pokazują, że i przyroda płata niespodzianki i zalewa całe połacie ziemi. Niestety odzyskiwanie danych z dysku po zalaniu serwera jest tak czasochłonne już na etapie samej analizy (a jest ona płatna) a dodać trzeba, że skuteczność odzyskania danych nie przekracza 50%, że firmy niechętnie podejmują się takich zadań.

Weźmy pod uwagę, że są dyski serwerowe o wartości nawet 1000 dolarów, by odzyskać dane z takiego dysku niejednokrotnie trzeba poświęcić 1,2 lub więcej dysków tylko po to by zrobić ja najwierniejszy jego po sektorowy obraz, na którym będziemy poszukiwać systemu plików oraz danych.

Jeśli okaże się, że najistotniejsza baza dla której ruszył proces analizy nie działa, to klient wydawszy tyle pieniędzy nie jest zadowolony. Baza może nie działać bo w trakcie zwarcia przy zalaniu głowice uszkodziły mały fragment powierzchni.

Klient myśli a może oddałbym gdzie indziej to by zrobili… lub może firma ma za małą wiedzę…

A my mamy zepsute statystyki i na koncie niezadowolonego klienta. Odzyskiwać zatem takie dane z uszkodzonych dysków czy nie? Oto jest pytanie.

Innym przypadkiem utraty danych z serwera jest uszkodzenie software-owe. Skasowanie danych z serwera zawirusowanie serwera, włamanie na serwer by zniszczyć dane.

To są przypadki, w których analiza jest bezpłatna i jeśli doszło do sytuacji braku możliwości odzyskania danych nie pobieramy opłat.

Odzyskiwanie danych z serwera to często uszkodzenie baz danych. Naprawa baz danych nie wchodzi w proces odzyskiwania danych, ale jest oddzielną pozycją zakresu usług odzyskiwania danych.

Macierz Raid 0

Macierz Raid 0

Jeden z podstawowych systemów macierzy, gdzie zespolone dyski (dwa lub więcej fizycznych nośników) tworzą jeden napęd logiczny. Operacje zapisu i odczytu są więc zrównolegnione w obrębie wszystkich dysków.

odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-0

Macierz Raid 1

Macierz Raid 1

Na każdy dysk przypada dysk nadmiarowy, który zawiera kopię danych (do zabezpieczenia danych można przeznaczyć większą ilość dysków przypadających na jeden właściwy). Podczas procesu zapisu, informacje zapisywane są jednocześnie na obu dyskach.

odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-1

Oto kilka przykładowych referencji, jesteśmy dumni, że możemy dla państwa wykonywać usługi odzyskiwania danych.

Macierz Raid 5

Macierz Raid 5

Raid 5 wykorzystuje dzielenie danych na paski z wykorzystaniem obliczania danych parzystości. Wymaga on trzech dysków, przy czym traci pojemność jednego. W tym wypadku w przypadku awarii odporny jest wyłącznie na awarię jednego dysku. Na każdy wiersz w pasków przypada blok stanowiący sumę kontrolną pozostałych dysków.

raid-5

Macierz Raid 10

Macierz Raid 10

Macierz hybrydowa (zagnieżdżona) opiera się na łączeniu jednego typu RAID i kilku kopii innego typu. Najczęściej jest po połączenie RAID 0 z kopiami macierzy nadmiarowych np. RAID 1 (ma to na celu przyspieszenie ich pracy). Rozwiązanie zapewnia najmniejszą liczbę dysków do odbudowy w przypadku awarii jednego nośnika.

RAID_10

Ceny odzyskiwania baz danych

 

Microsoft
Odbudowa bazy SQL Serwer do 100 MB (bez kompresji)
1500-2500 PLN
Odbudowa bazy SQL Serwer od 100 MB do 500 MB (bez kompresji)
2500-4000 PLN
Odbudowa bazy SQL Serwer od 500 MB do 1 TB (bez kompresji)
4000-8000 PLN
Linux
Odbudowa bazy MS SQL do 100 MB (bez kompresji)
1500-2500 PLN
Odbudowa bazy MS SQL od 100 MB do 500 MB (bez kompresji)
2500-4000 PLN
Odbudowa bazy MS SQL od 500 MB do 1 TB (bez kompresji)
4000-8000 PLN
Oracle
Odbudowa bazy SQL Serwer do 100 MB (bez kompresji)
2000-4000 PLN
Odbudowa bazy SQL Serwer od 100 MB do 500 MB (bez kompresji)
4000-6000 PLN
Odbudowa bazy SQL Serwer od 500 MB do 1 TB (bez kompresji)
6000-10000 PLN

Wszystkie ceny podane są w wartościach netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.