Odzyskiwanie danych Gorzów Wielkopolski

Unipin Sp.j. Brodziński Czaja Jackowiak Kaniowski
ul. Lambora 1
66-412 Gorzów Wlkp

Godziny otwarcia
8:00-16:30

Telefon: (95) 766-61-22
E-mail: office@recovery.pl

Informacje o dojeździe:

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń.     Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data Recovery w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

Odzyskiwanie danych Gorzów Wlkp

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Gorzów Wielkopolski ul. Lambora 1

(zobacz) punkt partnerski MiP Data Recovery – firma UNIPIN Sp. j.

Odzyskiwanie danych Gorzów Wielkopolski

MiP Data Recovery należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.
Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.
Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.
Gorzów Wielkopolski jest dwudziestym ósmym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Gorzów Wielkopolski

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie „…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież „strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi „..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie „USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Gorzów Wielkopolski

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Gorzów Wielkopolski

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Gorzów Wielkopolski

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID

uszkodzenia logiczne macierzy Raid Gorzów Wielkopolski

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku

Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Gorzów Wielkopolski

 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Gorzów Wielkopolski

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej.
Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów.
Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych.
Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Gorzów Wielkopolski

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę.
VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów
VirtualBox
Virtual PC
Parallels Workstation
JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu.
Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Gorzów Wielkopolski

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to:
Bazy proste:
– kartotekowe
– hierarchiczne
Bazy złożone:
– relacyjne
– obiektowe
– relacyjno-obiektowe
– strumieniowe
– temporalne
– nierelacyjne
Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL


Apache Derby
Caché
DATAllegro
DB2
Firebird
First SQL
Greenplum
HSQL
Ingres
Informix
InterBase SQL
MariaDB
MaxDB (dawniej SAP DB)
Microsoft Access

Microsoft Jet
Microsoft SQL Server
Mimer SQL
MySQL
mSQL
Neteeza
Oracle Database
Oracle Rdb
PostgreSQL
Pervasive
SQL/DS
SQLite
Sybase
Teradata

Internet spowodował ogromny postęp ludzkości. Stał się „oknem na świat” dla wielu ludzi. Niestety uzależnił ich również do takiego stopnia, iż nie są oni często w stanie zmienić swojego statusu z online na offline. Różne przenośne urządzenia wyposażone w technologie WiFi sprawiają, że możemy łagodzić swój głód dostępu do danych w każdym miejscu o każdej porze. Przykuci do smart-fonów i tabletów bezustannie przeglądamy internet.

Do naszej placówki w Gorzowie Wielkopolskim na ul. Lambora 1 zgłosiła się pewna młoda kobieta wraz ze swoim tabletem. Podczas relaksującej kąpieli, przy pomocy swojego urządzenia, swobodnie przeglądała strony internetowe planując wakacje. Możemy sobie zadać pytanie – czy wanna pełna wody to dobre miejsce to używania elektronicznego urządzenia? Na pewno nie, gdyż chwila nieuwagi, a urządzenie może zażyć kąpieli razem z nami. Los wspomnianego tabletu był jednak inny. Urządzenie wyślizgnęło się z rąk Klientki i spadło na podłogę łazienki.

Odzyskiwanie danych z tabletu bardzo przypomina odzyskiwanie danych z dysku twardego, ale tylko w przypadku awarii logicznej, bądź systemowej. W przypadku naszej Klientki mieliśmy do czynienia z usterką mechaniczną. Musieliśmy zatem przeprowadzić odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku metodą wymiany poszczególnych elementów elektroniki. Na szczęście nasza firma – MiP Data Recovery – takie zadania wykonuje w ekspresowym tempie. Potrzebne było nam jedynie podobne urządzenie, które miało posłużyć za dostawcę komponentów.

Korzystając ze swojej wieloletniej wiedzy i umiejętności odzyskiwanie zdjęć i rodzinnych multimediów przechowywanych na tablecie było dla naszych ekspertów proste i już następnego dnia zwróciliśmy naszej Klientce wszystkie dane.

W Gorzowie Wielkopolskim na ul. Lambora 1 mieści się punkt naszej firmy – MiP Data Recovery. Codziennie zajmujemy się problemami związanymi z przywracaniem zaginionych informacji ich właścicielom. Przeprowadzamy wnikliwe analizy i podejmujemy się usług, których celem jest odzyskiwanie danych. Napotykamy często skomplikowane problemy systemowe i widzimy wiele uszkodzonych urządzeń, które przechowują w swoim środku cenne dla wielu Klientów dane.

Jednak bardzo często zgłaszają się do nas ludzie, którzy przez własną pomyłkę stracili dostęp do wielu ważnych dla siebie rzeczy. Zdjęcia, wiadomości SMS, kontakty padają ofiarami użycia opcji przywracania konfiguracji fabrycznych, która mimo dostępności dla użytkowników telefonu jest zazwyczaj przeznaczona dla serwisantów zajmujących się naszym telefonem np. w punktach operatora. Po wybraniu tejże opcji użytkownik traci wszystkie dane, a telefon jest przysłowiowo „jak nowy”. Czy oznacza to, że w praktyce wszelkie informacje z telefonu znikają? Oczywiście, że nie!

W MiP Data Recovery wykonujemy odzyskiwanie danych z telefonu. Po użyciu opcji przywracania ustawień fabrycznych dane z naszego telefonu nie są kasowane. Nadal znajdują się na kości pamięci. Stosujemy zatem popularna metodę chip-off, która pozwala na skuteczne odzyskiwanie zdjęć, kontaktów i innych multimediów znajdujących się na naszym urządzeniu.

Kliencie, pamiętaj zatem. Jeśli z ciekawości, przez przypadek lub w jakikolwiek inny sposób, czasem z pomocą osób trzecich, klikniesz na opcje dotyczącą ustawień fabrycznych – zachowaj spokój i zadzwoń do nas. Jesteśmy w stanie przeprowadzić dla Ciebie skuteczne odzyskiwanie danych z telefonu. Nie jesteś pierwszy, któremu coś takiego się przydarzyło.

Centralny serwer firmy to jej informatyczne serce. Sprawne działanie owego serca zapewnia możliwość pracy na aplikacjach znajdujących się na serwerze co w ostateczności generuje zyski dla firmy. Należyte dbanie o macierze serwerowe jest zatem obowiązkiem, każdego właściciela firmy. Do takiej pracy, czyli do monitorowania serwerów warto zatrudnić profesjonalistów.

Gorzów Wielkopolski staje się coraz częściej miejscem powstawania nowych małych, często rodzinnych, firm. Do naszej placówki na ul. Lambora 1 zgłosił się niedawno młody biznesmen. Razem ze swoim bratem otworzyli firmę zajmującą się sprzedażą hurtową ubrań. Przez serwery ich firmy przechodziło dziennie kilkadziesiąt skomplikowanych zamówień, które potem miały być realizowane. Niestety los jest czasem bardzo nieprzewidywalny. Macierz serwera RAID z jakiej korzystali uległa uszkodzeniu … mechanicznemu. Jeden z pracowników, którzy zapewniali wsparcie techniczne w niewiadomy sposób rozbił szafkę chroniącą serwery. Setki zamówień zniknęły w okamgnieniu, a firma została narażona na potężne straty.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID, a zwłaszcza odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku to specjalność naszej firmy. Cała usługa jaką wykonaliśmy dla firmy polegała na ratowaniu informacji z uszkodzonych dysków, a potem na przywróceniu ich do pracy. Następnie wykonaliśmy kopię każdego pozostałego dysku obsługującego serwer firmy, aby mieć stu procentową pewność, że klient odzyska wszystkie swoje zamówienia. Jest to standardowe działanie jakie wchodzi w skład usługi – odzyskiwanie danych z macierzy.

Po krótkim czasie przywróciliśmy możliwość funkcjonowania firmy i zwróciliśmy cenne zamówienia prezesowi. Losu pracownika odpowiedzialnego za bałagan niestety nie znamy, ale doradzamy wszystkim młodym firmom w inwestycje nie tylko w sprzęt komputerowy, ale i w fachowy personel. W razie utraty danych zapraszamy do kontaktu z nasza firmą. Na pewno postaramy się pomóc.