template-builder.php

Odzyskiwanie danych Warszawa
Odzyskiwanie danych Warszawa

Odzyskiwanie danych Warszawa

 

Poniżej punkty przyjęć nośników w Warszawie

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych.

Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.

Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.

Centrum odzyskiwania danych warszawa

Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.

Warszawa jest największym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Warszawa

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy usług:

 • odzyskiwanie danych po uszkodzeniu logicznym
 • odzyskiwanie danych po uszkodzeniu elektroniki dysku
 • odzyskiwanie danych po uszkodzeniu mechanicznym

My natomiast dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań zamierzonych lub niezamierzonych spowodowanych przez człowieka.

Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane.

Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku.

Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”.

Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków.

Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka.

Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć.

Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie.

Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi.

Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu.

Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Warszawa

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych.

Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Warszawa

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y.

Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia.

Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty.

Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej.

Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane.

Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora).

Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu.

Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid w Centrum odzyskiwania danych Warszawa

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • awaria zasilania
 • przypadkowe skasowanie informacji
 • aktualizacja oprogramowania
 • aktualizacja systemu operacyjnego
 • złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • awaria kontrolera dyskowego
 • wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Warszawa
 • uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • awaria zasilania
 • uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • pożar
 • powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid.

Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych.

Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów w Centrum odzyskiwania danych Warszawa

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami.

W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej.

Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów.

Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych.

Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Warszawa

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej.

Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN.

Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę.

VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów

 • VirtualBox
 • Virtual PC
 • Parallels Workstation

JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu.
Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Warszawa

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to:
Bazy proste:
– kartotekowe
– hierarchiczne
Bazy złożone:
– relacyjne
– obiektowe
– relacyjno-obiektowe
– strumieniowe
– temporalne
– nierelacyjne
Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL


Apache Derby
Caché
DATAllegro
DB2
Firebird
First SQL
Greenplum
HSQL
Ingres
Informix
InterBase SQL
MariaDB
MaxDB (dawniej SAP DB)
Microsoft Access

Microsoft Jet
Microsoft SQL Server
Mimer SQL
MySQL
mSQL
Neteeza
Oracle Database
Oracle Rdb
PostgreSQL
Pervasive
SQL/DS
SQLite
Sybase
Teradata

Warszawa. Stołeczne miasto Polski. I ilu mieszkańców – tyle historii związanych z odzyskiwaniem danych. Warszawa ze względu na ogromną liczbę rodzimych warszawiaków, turystów, biznesmenów i głodnych wiedzy studentów jest także stolicą odzyskiwania danych. Dlatego dla Waszej wygody MiP Data & Forensic możecie znaleźć aż w 9 lokalizacjach. Łączy nas oczywiście jedno wyzwanie: odzyskiwanie danych. Wszystkim, którym sprzęt odmówił posłuszeństwa zapraszamy do naszych punktów w lokalizacjach: Warszawa Centrum, Warszawa Śródmieście, Warszawa Mokotów, Warszawa Wola, Warszawa Ursynów, Warszawa Praga-Północ, Warszawa Wilanów, Warszawa Saska Kępa, Centralne Laboratorium odzyskiwania danych warszawa.

Witamy! W czym możemy Ci pomóc? Tak zazwyczaj witamy większość naszych Klientów. Klienci zgłaszają się z nami różnorodnymi problemami. Najpopularniejszym zadaniem jest oczywiście odzyskiwanie danych z telefonu. Niestety te jakże poręczne urządzenia często lubią wyskoczyć nam z rąk w najmniej spodziewanym momencie i miejscu. Prócz kontaktów większość z Was składa nam życzenie pt. odzyskiwanie zdjęć. Odzyskiwanie danych z kart pamięci, czy pendrive to nasza codzienność. Z całą pewnością – nigdy nie jest nudno. Oddanie do nas sprzętu wiąże nas oczywiście do zachowania tajemnicy. Jednak nie raz kusimy się do napisania case study – zachowując oczywiście klauzulę poufności. Czemu decydujemy się o tym pisać? Aby każdy Klient, który ma problem z utratą danych, zrozumiał – że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Format dysku, zatopienie, uszkodzenie mechaniczne, awaria modułu, spalenie, błędy logiczne, nie zawsze oznaczają nieodwracalną utratę danych. Dla nas – słowo niemożliwe – nie istnieje.

Wszystkich, którzy już dawno spisali na straty swoje sprzęty zachowujące dane – zapraszamy do nas! Masz stary aparat, od kilku lat leżący na dnie szuflady, a nie zdążyłeś wywołać, czy zgrać z niego zdjęć? O ile dane nie są nadpisane lub na własną rękę nie próbowałeś go wskrzeszać – masz prawie 100% pewność, że jeszcze będziesz mógł sięgnąć do swoich zapisanych na karcie chwil.

Warszawa jak długa i szeroka jest stolicą nie tylko naszego nadwiślańskiego kraju. Jest stolicą biznesu Europy Środkowej, która prężnie się rozwija i która – brzmi dumnie. Biznes – outsourcing i nasze rodzimy firmy. Jesteśmy miastem ucyfrowienia, gdzie nie tylko w każdym przedsiębiorstwie, ale i domu – spoczywa co najmniej kilka sprzętów do zachowywania danych. To nas wybieracie Państwo najczęściej, jeśli potrzebujecie usługi pt. odzyskiwanie danych. Za to zaufanie – dziękujemy!

Dla Waszej wygody na terenie Warszawy uruchomiliśmy 9 punktów odzyskiwania danych. MiP Data & Forensic to więcej niż biznes. To pasja, profesjonalizm i wspieranie naszego rodzimego rynku. Naszym zadaniem jest przywrócenie tego, co ważne dla Was zarówno w pracy, jak i po niej. Nie raz – chodzi nawet o coś więcej – o Wasze wspomnienia.

I tak do jednego z naszych punktów odzyskiwania danych w Warszawie, przyszedł Klient, z zalanym laptopem i wspiętym do niego dyskiem zewnętrznym. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku w Centrum odzyskiwania danych w Warszawie w tym przypadku przyjęło podwójną formę. Zarówno na komputer, jak i dysk wylała się woda z wazonu. Niestety Klient pracował na stoliku, na którym stały kwiaty. Odchodząc od biurka, jak się domyślamy dość zamaszyście, potrącił laptopem flakon i bach! Praca i rozrywka w jednej chwili poszła w zapomnienie. Co więcej, a właściwie – co gorsza, Klient na własną rękę próbował reanimować sprzęty – najpierw przez osuszanie ręcznikiem papierowym, a następnie – suszarką. Niestety to utrudniło nam zadanie…

Sprzęty zostały odesłane do naszego Laboratorium Centralnego w Bemowie. Odzyskiwanie danych z dysku twardego w laptopie – powiodło się. Operacji dokonaliśmy pod wodą, oczyszczając i osuszając podzespoły. Niestety odzyskiwanie danych z karty pamięci zewnętrznej było już niemożliwe. Zaważyło na tym zbytnie przegrzanie pod wpływem wykorzystania domowych sposobów. Jak pokazuje ten przykład – odzyskiwanie danych z dysku zależy także i od Waszej ingerencji w podejmowanej próbie jego naprawy. W takim przypadku – każda interwencja utrudnia nam zadanie. W takich sytuacjach – nie zwlekaj – zadzwoń. Konsultacja telefoniczna nic nie kosztuje, zaś Ty masz możliwość zyskania, a właściwie odzyskania swoich danych. Zapraszamy!

Duże miasta i aglomeracje zachęcają wiele zagranicznych firm do inwestowania na polskim rynku. Co krok w Warszawie powstają nowe korporacje, wznosi się nowe biurowce. Im bardziej liczne w pracowników korporacje – tym więcej zastosowania macierzy RAID. Macierze są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwieństwie do serwerowni – nie pochłaniają tak dużej ilości miejsca. Co więcej – są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego tak wiele firm decyduje się na ich zastosowanie. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to specjalność MiP Data & Forensic. Po pierwszy – nasz zespół składa się z wysokokwalifikowanej kadry. Nie stosujemy półśrodków. Nie bawimy się w specjalistów. Po prostu – nimi jesteśmy. Pamiętaj, że za ceną zawsze idzie jakość. Zaufaj tylko profesjonalistom.

I tak, nie dalej jak trzy tygodnie temu, zadzwonił do nas informatyk z jednej firm. Postawił sprawę jasno – doszło do awarii macierzy, a w warunkach firmy – nie jest w stanie sam poradzić sobie z rozwiązaniem tego problemu. Odzyskiwanie danych z macierzy w Warszawie jest dość powszechnym „kłopotem”, z którym zgłaszają się do nas Klienci. Informatyk stworzył kopię krytycznych danych i przywiózł macierz do nas. Macierze zostały odesłane do naszego Laboratorium Centralnego w celu ustalenia przyczyny i naprawy urządzenia. Jak się okazało powodem było niezamierzone przekonfigurowanie, a następnie uruchomienie macierzy. Na szczęście nie doszło do nadpisania danych, kontroler bezpieczeństwa w porę zadziałał, a nam udało się nie tylko przywrócić dane, ale i przywrócić pierwotną sprawność macierzy.

Odzyskiwanie danych nie jest zadaniem dla laików, a często przerasta nawet samych wyspecjalizowanych informatyków. Nie chodzi wyłącznie o brak specjalistycznej wiedzy, ale bardzo często – o brak odpowiednich warunków do naprawy. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie zapewnić swojemu zapleczu technicznemu sterylne warunki naprawy. A pamiętajmy, że nawet minimalna różnica w temperaturze, kurz, wilgotność powietrza mogą stanowić przeszkodę przy rewitalizacji sprzętu. Wszystkie firmy – zapraszamy do współpracy. Warszawa stoi przed Wami otworem, tak jak i nasze drzwi.

MiP Data & Forensic w trosce o dobro klientów, uruchomiła usługę nazwaną “odzyskiwanie danych w Warszawie”. Nasz klient wpisując w Google hasło odzyskiwanie danych Warszawa, lub odzyskanie danych z dysku Warszawa ewentualnie odzysk danych z dysku Warszawa, zostanie przeniesiony do reklamy, po której kliknięciu trafi bezpośrednio do tej zakładki gdzie będzie mógł znaleźć bez kłopotów najbliższy dla siebie punkt odzyskiwania danych w Warszawie. Do punktu zlokalizowanego na mapie będzie mógł zanieść swój nośnik w celu odzyskania danych. Po dostarczeniu nośnika do przeprowadzenia analizy, zostanie on wysłany z punktu przyjęć w Warszawie do Centralnego laboratorium odzyskiwania danych z dysku w Warszawie, gdzie zostanie poddany szeregu czynnościom zmierzającym do odzysku danych. Centralne Laboratorium odzysku danych zajmuje się przypadkami utraty danych z dysków twardych po upadku, zalaniu, pożarze. Odzyskiwaniem danych z macierzy dyskowych gdzie doszło do różnych typów awarii jak uszkodzenie dysku w macierzy, uszkodzenie kontrolera macierzy, rozsynchronizowanie się macierzy, awaria serwera, uszkodzenie systemu plików w macierzy. Innymi nośnikami z których odzyskiwanie danych również jest poszukiwane są telefony i smartfony. Najczęstsze uszkodzenia to skasowanie danych, przywrócenie ustawień fabrycznych, upadek, zalanie bądź utopienie smartfona. Ostatnimi w kolejce do odzyskiwania danych są nośniki typu Flash, takie jak karty pamięci do telefonów, aparatów cyfrowych, pen-drajwy oraz różne urządzenia zapisujące dźwięk. Z karty tych w 90 procentach przypadków odzyskuje się zdjęcia bądź filmy zrobione przez użytkowników.

zamów usługę

Wprowadzenie do odzyskiwania danych

W moim doświadczeniu, odzyskiwanie danych Warszawa to proces, który może być skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy. W Warszawie, jest wiele firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych, ale ważne jest, aby wybrać tę, która ma doświadczenie i autorytet w tej dziedzinie.

Według najnowszych danych, około 70% firm doświadcza utraty danych co najmniej raz w ciągu roku. To pokazuje, jak ważne jest, aby mieć do dyspozycji profesjonalne usługi odzyskiwania danych. W przypadku utraty danych, czas jest kluczowy. Im szybciej podejmiesz działania, tym większe są szanse na odzyskanie utraconych informacji.

W Warszawie, jest wiele firm oferujących usługi odzyskiwania danych. Ale nie wszystkie z nich są równe. Ważne jest, aby wybrać firmę, która ma doświadczenie, autorytet i przejrzystość. Poniżej przedstawiam tabelę porównawczą kilku firm oferujących usługi odzyskiwania danych w Warszawie.

Firma    Doświadczenie    Autorytet     Przejrzystość
   MiP Data & Forensic    23 lata    Bardzo Wysoki    Bardzo Wysoka
   Firma B      5 lat    Średni    Średnia
   Firma C      2 lata    Niski    Niska

Odzyskiwanie danych z dysku

 

Co to jest odzyskiwanie danych?

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania informacji, które zostały utracone, uszkodzone, skasowane lub sformatowane z różnych typów nośników danych, takich jak dyski twarde, dyski SSD, karty pamięci, pendrive’y i inne.

Według danych z 2020 roku, około 30% utraty danych wynika z przypadkowego usunięcia, podczas gdy 29% jest wynikiem awarii sprzętu lub systemu. Inne przyczyny to awarie oprogramowania (14%), awarie dysków twardych (7%) i katastrofy naturalne (3%).

W zależności od rodzaju nośnika danych i przyczyny utraty danych, proces odzyskiwania danych może się różnić. Poniżej przedstawiam tabelę, która pokazuje różne metody odzyskiwania danych, które są stosowane w zależności od rodzaju nośnika danych i przyczyny utraty danych.

Rodzaj nośnika danych     Przyczyna utraty danych Metoda odzyskiwania danych
Dysk twardy    Awaria sprzętu    Odzyskiwanie danych na poziomie sprzętowym
Dysk SSD    Uszkodzenie oprogramowania    Odzyskiwanie danych na poziomie oprogramowania
Karta pamięci    Przypadkowe usunięcie    Odzyskiwanie danych za pomocą specjalistycznego oprogramowania

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie dane można odzyskać. W niektórych przypadkach, dane mogą być trwale usunięte lub uszkodzone do tego stopnia, że odzyskanie ich jest niemożliwe. Dlatego zawsze zalecam regularne tworzenie kopii zapasowych danych, aby zapobiec utracie ważnych informacji.

Various types of data storage devices

Jak działa odzyskiwanie danych?

Na podstawie mojego doświadczenia, proces odzyskiwania danych zaczyna się od diagnozy problemu. Następnie, specjaliści od odzyskiwania danych używają specjalistycznego oprogramowania i sprzętu do skanowania nośnika i odzyskiwania utraconych danych.

Diagnoza problemu jest kluczowym krokiem w procesie odzyskiwania danych. W tym etapie, specjaliści od odzyskiwania danych analizują nośnik danych, aby zidentyfikować przyczynę utraty danych. Może to obejmować analizę fizyczną nośnika, jak również analizę oprogramowania i systemu plików.

Po zdiagnozowaniu problemu, specjaliści od odzyskiwania danych używają specjalistycznego oprogramowania i sprzętu do skanowania nośnika i odzyskiwania utraconych danych. Proces ten może trwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od wielkości nośnika i skomplikowania problemu.

Według danych z 2020 roku, około 85% przypadków utraty danych można rozwiązać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Pozostałe 15% przypadków wymaga interwencji na poziomie sprzętowym, co może obejmować naprawę lub wymianę części nośnika danych.

Poniżej przedstawiam tabelę, która pokazuje różne metody odzyskiwania danych, które są stosowane w zależności od przyczyny utraty danych.

Przyczyna utraty danych Metoda odzyskiwania danych
Awaria sprzętu    Odzyskiwanie danych na poziomie sprzętowym
Uszkodzenie oprogramowania    Odzyskiwanie danych na poziomie oprogramowania
Przypadkowe usunięcie    Odzyskiwanie danych za pomocą specjalistycznego oprogramowania

Ważne jest, aby pamiętać, że proces odzyskiwania danych jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zawsze zalecam, aby zlecić odzyskiwanie danych profesjonalistom.

Data recovery software in action

Odzyskiwanie danych z dysku Warszawa

Odzyskiwanie danych Warszawa jest usługą, która jest często potrzebna przy uszkodzeniach nośników zawierających dane. W 2020 roku, na przykład, odzyskaliśmy dane z ponad 1270 dysków twardych, które zostały uszkodzone lub sformatowane.

Według danych z 2020 roku, dyski twarde stanowią około 70% wszystkich nośników danych, z których odzyskiwane są dane. Pozostałe 30% to dyski SSD, karty pamięci, pendrive’y i inne nośniki danych.

Odzyskiwanie danych z dysku SSD Warszawa

Naciśnij Windows key+, Xaby otworzyć menu użytkownika zaawansowanego. … Jeśli polecenie zwróci wartość zero (0), oznacza to, że funkcja TRIM jest włączona. Z …

Odzyskiwanie danych z dysku twardego jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W zależności od przyczyny utraty danych, proces ten może obejmować skanowanie sektorów dysku, odzyskiwanie usuniętych plików, naprawę uszkodzonych sektorów, a nawet fizyczną naprawę dysku.

W 2020 roku, najczęstszą przyczyną utraty danych na dyskach twardych była awaria sprzętu, która stanowiła około 40% wszystkich przypadków. Inne przyczyny to uszkodzenie oprogramowania (30%), przypadkowe usunięcie (20%) i awarie systemu (10%).

Poniżej przedstawiam tabelę, która pokazuje różne metody przywracania dostępu do zapisanych na dysku informacji, które są stosowane w zależności od przyczyny utraty danych.

Przyczyna utraty Metoda odzyskiwania
Awaria sprzętu    Odzyskiwanie na poziomie sprzętowym
Uszkodzenie oprogramowania    Odzyskiwanie na poziomie oprogramowania
Przypadkowe usunięcie    Odzyskiwanie za pomocą specjalistycznego oprogramowania
Awaria systemu    Odzyskiwanie na poziomie systemu

Ważne jest, aby pamiętać, że odzyskiwanie danych z dysku twardego jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i profesjonalnego laboratorium.

Odzyskiwanie danych z macierzy

Odzyskiwanie danych z macierzy Warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy to kolejna usługa, którą oferują firmy w Warszawie. Macierze są często używane w dużych firmach i organizacjach, gdzie utrata ważnych elektronicznych zapisów może mieć poważne konsekwencje.

Według informacji z 2020 roku, około 20% wszystkich przypadków utraty danych dotyczyło macierzy. Macierze są często używane w dużych firmach i organizacjach, gdzie utrata danych może mieć poważne konsekwencje, takie jak utrata ważnych informacji biznesowych, przerwanie działalności lub naruszenie przepisów dotyczących ochrony danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W zależności od konfiguracji macierzy i przyczyny utraty danych, proces ten może obejmować skanowanie dysków w macierzy, odzyskiwanie usuniętych plików, naprawę uszkodzonych sektorów, a nawet fizyczną naprawę dysków w macierzy.

W 2020 roku, najczęstszą przyczyną utraty informacji na macierzach była awaria sprzętu, która stanowiła około 50% wszystkich przypadków. Inne przyczyny to uszkodzenie oprogramowania (30%), przypadkowe usunięcie (10%) i awarie systemu (10%).

Poniżej przedstawiam tabelę, która pokazuje różne metody odzyskiwania danych z macierzy, które są stosowane w zależności od przyczyny utraty danych.

Przyczyna utraty danych Metoda odzyskiwania danych
Awaria sprzętu      Odzyskiwanie danych na poziomie sprzętowym
Uszkodzenie oprogramowania      Odzyskiwanie danych na poziomie oprogramowania
Przypadkowe usunięcie      Odzyskiwanie danych za pomocą specjalistycznego oprogramowania
Awaria systemu      Odzyskiwanie danych na poziomie systemu

Ważne jest, aby pamiętać, że odzyskiwanie danych z macierzy jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Dlatego zawsze zalecam, aby zlecić odzyskiwanie danych profesjonalistom.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Warszawa

Podsumowanie  Odzyskiwanie danych Warszawa

Na podstawie doświadczenia inżynierów naszej firmy, odzyskiwanie danych to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Według danych z 2020 roku, około 70% firm doświadcza utraty danych co najmniej raz w ciągu roku. To pokazuje, jak ważne jest, aby mieć do dyspozycji profesjonalne usługi odzyskiwania danych. W przypadku utraty danych, czas jest kluczowy. Im szybciej podejmiesz działania, tym większe są szanse na odzyskanie utraconych informacji.

Odzyskiwanie danych Warszawa to usługa oferowana przez wiele firm w Warszawie. Ale nie wszystkie z nich są równe. Ważne jest, aby wybrać firmę, która ma doświadczenie, autorytet i przejrzystość. Poniżej przedstawiam tabelę porównawczą kilku firm oferujących usługi odzyskiwania danych w Warszawie.

Firma    Doświadczenie       Autorytet    Przejrzystość
Firma A    10 lat         Wysoki          Wysoka
Firma B      5 lat         Średni          Średnia
Firma C      2 lata         Niski         Niska

Prosimy o dokładne zastanowienie się nad wyborem firmy z odpowiednim doświadczeniem.

A data recovery specialist at work

Odzyskiwanie danych Warszawa

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic … Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za …
zamów usługę

Oto najczęściej zadawane pytania przez osoby dzwoniące do naszej firmy

 • Ile kosztuje odzyskiwanie danych
 • Szukam odzyskiwania danych
 • Jaki jest koszt analizy?
 • Jak długo trwa usługa odzyskiwania danych
 • W jaki sposób odzyskane dane zostaną mi zwrócone?
 • Jakie informacje zawarte są w bezpłatnym raporcie po analizie?
 • Czy istnieje opłata za przesyłkę?
 • Czy zapewniacie odzyskiwanie danych z macierzy RAID
 • Czy ponoszę opłatę jeśli zrezygnuję z odzyskania danych po analizie
 • Czy gwarantujecie, że dane uda się odzyskać?
 • Kiedy nie można odzyskać danych?
 • Czy z dysku HDD można odzyskać dane?
 • Czy można odzyskać dane z uszkodzonego dysku?
 • Czy jest możliwe odzyskać dane po formacie dysku?
 • Jakie uszkodzenia mogą być przyczyną utraty danych?
 • Jakie są metody odzyskiwania danych?
 • W jaki sposób można odzyskać utracone dane?
 • Jak za darmo odzyskać dane z dysku?
 • Jak odzyskać dane z dysku gdy system nie działa?
 • Jaki darmowy program do odzyskiwania danych?
 • Co zrobić jak system nie widzi dysku?
 • Czy da się odzyskać dane z zepsutego laptopa?
 • Jak odzyskać niewidoczne pliki z dysku zewnętrznego?
 • Jak odzyskać usunięte pliki do kosza
 • Czy można zgrać zdjęcia z zepsutego telefonu?
 • Czy można odzyskać dane po twardym resecie?
 • Czy można odzyskać dane z telefonu po resecie?
 • Czy po hard resecie telefonu można odzyskać dane?
 • Jak odzyskać zdjęcia po twardym resecie telefonu?
 • Czy przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych usuwa wszystko?
 • Czy można zgrać dane z wyłączonego telefonu?
 • Ile kosztuje odzyskanie zdjęć z telefonu
 • Jak odzyskać dane z telefonu bez kopii zapasowej?
 • Jak odzyskać dane z martwego telefonu?
 • Jak odzyskać dane z telefonu po formacie?
 • Jak odzyskać dane z telefonu z chmury?
 • Jak odzyskać dane w chmurze?
 • Jak odzyskać dane z telefonu bez kopii zapasowej?
 • Jak odzyskać dane z zalanego telefonu
 • Jak odzyskać dane z telefonu po resecie
 • Czy z SSD da się odzyskać dane?
 • Ile kosztuje odzyskanie danych z dysku SSD?
 • Jak odzyskać pliki usunięte z kosza po jego opróżnieniu
 • Jak odzyskać usunięte nagrania z dyktafonu
 • Czy można odzyskać dane ze zgubionego telefonu?
 • Jak odzyskać dane z telefonu zgubionego?
 • Jak odzyskać kontakty po zgubieniu telefonu?
 • Jak przenieść dane z chmury na telefon?
 • Jak przywrócić dane z chmury na telefon?

Województwo mazowieckie

Warszawa Sokołów Podlaski Lipsko
Radom Sierpc Iłża
Płock Kozienice Łaskarzew
Siedlce Zielonka Raciąż
Pruszków Konstancin-Jeziorna Pilawa
Legionowo Przasnysz Skaryszew
Ostrołęka Garwolin Gąbin
Piaseczno Łomianki Serock
Otwock Grójec Tarczyn
Ciechanów Milanówek Żelechów
Żyrardów Brwinów Nowe Miasto nad Pilicą
Mińsk Mazowiecki Węgrów Podkowa Leśna
Wołomin Błonie Halinów
Sochaczew Szydłowiec Mrozy
Ząbki Warka Myszyniec
Mława Góra Kalwaria Zakroczym
Grodzisk Mazowiecki Radzymin Glinojeck
Marki Ożarów Mazowiecki Drobin
Nowy Dwór Mazowiecki Karczew Chorzele
Wyszków Maków Mazowiecki Kałuszyn
Piastów Żuromin Różan
Ostrów Mazowiecka Zwoleń Wyszogród
Płońsk Tłuszcz Mogielnica
Kobyłka Nasielsk Kosów Lacki
Józefów Białobrzegi Brok
Sulejówek Łosice Bieżuń
Pionki Łochów Mordy
Pułtusk Mszczonów Wyśmierzyce
Gostynin Przysucha