• (22) 250-00-77 alarmowy 24h: 663-690-690
  • office@recovery.pl
  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 -17:00
  • Dyżur 17:00-9:00 oraz weekendy: 535-690-690

Odzyskiwanie danych z dysku SSD

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Odzyskiwanie danych z dysków SSD

Proces opiera się na pracy z pamięcią flash. Dyski tego typu są bardziej odporne na uszkodzenia (głównie mechaniczne) spowodowane ich upadkiem, czy wstrząsem. Wbrew pozorom w przeciwieństwie do pamięci flash, najbardziej awaryjnym elementem, który wymusza odzyskiwanie danych w specjalistycznej firmie okazuje się kontroler pamięci (odpowiada za komunikację z pamięcią za pośrednictwem równoległych kanałów). To on gwarantuje prawidłową pracę dysku.

Odzyskiwanie danych z tego typu nośników rozwija się wraz z postępującymi zmianami wśród dostępnych na rynku producentów.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza dysku opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę

Dyski montowane głównie w laptopach, ale i komputerach stacjonarnych. W tych drugich okazują się jednak mniej funkcjonalne ze względu na brak wysokiego poziomu stabilności i niedopasowanie do kieszeni dyskowej. Dyski tego typu wyposażone są w interfejs SATA ze względu na zachowanie kompatybilności z większością rozwiązań technologicznych. Dyski SSD 2,5 cala produkowane są w takiej postaci, gdyż każdy z komputerów ma złącze SATA (musi to być przynajmniej SATA 2 lub SATA 3 – na SATA 1 dysk SSD nie działa).Koszty dysków wahają się w zależności od ich pojemności. Spadek cen tego rodzaju dysków szacuje się nawet na 20% w ciągu roku.

Dysk SSD  1,8″  i złącze mSATA to nowsze złącza, które odpowiadają zapotrzebowaniu na miniaturyzację i oszczędność energii. Stworzone głównie z myślą o netbookach i innych mniejszych urządzeniach. Zapewniają bezgłośną pracę i bezpieczeństwo danych.

Jak odczytać skrót SSD?

SSD to inaczej Solid State Drive. Dysk wykorzystujący układy pamięci NAND, bądź DRAM, które zastępują mechaniczne części dysków.

SSD i HDD – co za różnica?

HDD, czyli dyski twarde wykorzystują do zapisania  danych talerze, które odczytywane są przez poruszające się na nich głowice. Części te powodują, iż są one w mniejszym stopniu odporne na uszkodzenia  fizyczne. SSD wykorzystuje układy pamięci typowe dla USB, czyli tzw. pamięć flash.  Charakteryzuje je zwiększona prędkość zapisu oraz spora objętość.

Skąd tak wysoka cena?

Koszty produkcji nadal są wysokie. Warunkuje je świeżość produktu,jakim jest SSD. Wraz ze wzrostem sprzedaży dysków, ich cena stopniowo zmaleje.

Jak szybki jest SSD?

Jego prędkość jest zależna od systemu operacyjnego, na którym pracuje, a także procesora, używanych aplikacji, czy sterowników.  Według badań wskazuje się, że jest ona ok. dwudziestokrotnie większa niż w przypadku wysokiej klasy dysków twardych. Dostęp do danych na dyskach SSD jest ciągły i usystematyzowany w przeciwieństwie do dysków twardych, gdzie  odczyt na krawędzi talerzy jest najszybszy.

Z czego musimy zrezygnować zamieniając dysk twardy na SSD?

Z niskiej ceny. Przekłada się to jednak na pojemność dysku i większą wydajność.

Czy SSD nadaje się do wykorzystania w macierzach RAID?

Tak.

Czy SSD współpracują z interfejsem SAS?

W zależności od zgodności dysku SATA i SAS w dokumentacji systemu.

Czy można przenieść dane z SSD na HDD?

Tak.

Czym jest IOPS?

Input/Output operations per sekund, czyli liczba operacji na sekundę, jaką może wykonać urządzenie (nie oznacza szybkości odczytu i zapisu).

Czy SSD należy defragmentować?

Defragmentacja nie jest konieczna, przeciwnie może zmniejszyć wydajność dysku. Jeśli mamy włączoną funkcję jej automatycznego przeprowadzania, najlepiej wyłączyć ją w momencie rozpoczęcia pracy z SSD.

Czym jest zrównoważone zużycie?

Dyski SSD opierają się na pamięci flash, której główną wadą jest  stopniowe uleganie zużyciu. Kontroler pamięci odpowiada za to, aby zapisywane dane trafiały do różnych komórek pamięci, dzięki czemu pojedyncze z nich nie zostają zużyte. Dane rozprowadzane są równomiernie.

Dlaczego niektóre dyski SSD mają mniejszą pojemność niż inne?

W przypadku niektórych dysków blokowana jest ich określona pojemność. Tego typu zabieg kryje się pod nazwą nadmiarowości. Pozwala to na zwiększenie wydajności poprzez udostępnienie pamięci użytkownika na rzecz kontrolera.

Czy wraz z użytkowaniem zmniejsza się wydajność dysku?

Z racji tego, że dyski opierają się na pamięci NAND Flash, ulega ona zużyciu w zależności od zapisanych terabajtów/ Jego wydajność nie ulega jednak zmianie.