Odzyskiwanie danych Lublin.

Wirtualne Biuro Smart
ul. Fryderyka Chopina 41 lok.2
20-023 Lublin

Godziny otwarcia
09.00 - 15.30

Telefon: (81) 475-41-22
E-mail: office@recovery.pl

Informacje o dojeździe:

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

UWAGA !!! Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń. Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data Recovery w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę

W MiP Data Recovery profesjonalnie wykonujemy usługi związane z danymi, które znajdują się na telefonach. Odzyskiwanie danych z telefonu, który został zalany lub po prostu rozbity to codzienność w naszym punkcie w Lublinie na ul. Fryderyka Chopina 41 lok.2. Nie oznacza to jednak, że nasi Klienci nie są w stanie nas zaskoczyć.

Pewnego popołudnia zadzwoniła do nas wyraźnie zdenerwowana kobieta. Podczas rozmowy z naszym konsultantem zadała pytanie, które wprawiło go w niemałą konsternację. Zapytała bowiem „czy urządzenie musi być w całości, by odzyskać z niego dane”. Nasz konsultant nie wiedząc dokładnie w czym problem poprosił Klientkę by ta przyniosła swój telefon. Ta zjawiła się w naszym punkcie już po godzinie mając ze sobą resztki telefonu. Smart-fon był roztrzaskany, a sprawcami tej zbrodni byli synowie kobiety. Na fali popularności jednego z wirusowych filmów na sławnej platformie wideo chcieli przetestować wytrzymałość telefonu mamy. Wsadzili go więc do blendera i reszty możemy się domyślać.

Właściwie dane z tego urządzenia można by spisać na straty, ale nasz konsultant dostrzegł iskierkę nadziei. Płyta główna telefonu w dalszym ciągu była cała, co pozwalało podjąć działania ratunkowe naszym technikom. Urządzenie zostało przesłane do Centralnego Laboratorium, a nasi technicy zastosowali metodę chip-off, polegającą na wlutowaniu kości pamięci z płyty głównej urządzenia. Odzyskiwanie danych ową metodą jest bardzo radykalne. Niestety działania dzieci Klientki sprawiły, że od razu musieliśmy skorzystać z ostatniej deski ratunku. W normalnych warunkach najpierw próbowalibyśmy wymienić elementy i wówczas przeprowadzić odzyskiwanie zdjęć, kontaktów i pozostałej zawartości pamięci telefonu.

Sprawa, która zapowiadała się beznadziejnie zakończyła się szczęśliwie. Wykorzystując nowoczesne metody i urządzenia (np. Visual Nand Rekonstruktor firmy Rusolut) udało się nam odzyskać wszystkie dane.

Lublin, ul. Fryderyka Chopina 41 lok. 2. To właśnie tam mieści się punk odbioru naszej firmy – MiP Data Recovery, gdzie na co dzień świadczymy usługi związane z data recovery (tj. odzyskiwanie danych). Zajmujemy się również wyspecjalizowaną informatyką śledczą.

Było ciepłe kwietniowe popołudnie, gdy do naszego punktu zgłosił się Klient. Młody pisarz powieści kryminalnych, który właśnie stracił oryginał swojej powieści. Sprawa była o tyle tajemnicza, że skasowanie danych odbyło się bez wiedzy naszego artysty. Musiały brać w tym udział osoby trzecie, gdyż on sam nie przypominał sobie, żadnej awarii systemu czy świadomego kasowania swojego utworu. Klient podejrzewał kilka osób, które mogły tego dokonać i niezbędne było dla niego ustalenie kiedy dokładnie dokonano skasowania.

Odzyskiwanie danych z dysku w tym przypadku nie było jedyną usługą jaką mieliśmy wykonać. Poproszono nas również o przeprowadzenie śledztwa, które miało odkryć tożsamość zbrodniarza. Sprawa z odzyskiwaniem danych była o tyle prosta, iż dysk nie został uszkodzony. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku wiązałoby się z bardziej inwazyjnymi metodami. Pliki, które zostały skasowane to najłatwiejsze przypadki dla naszych specjalistów. Odzyskiwanie danych z dysku twardego, które zostały skasowane w sposób permanentny przy pomocy odpowiednich kombinacji klawiszowych utrudnia odzyskanie danych, ale nie na tyle by nie była to dla nas „bułka z masłem”

Bardzo szybko, przy pomocy odpowiedniego oprogramowania przywróciliśmy powieść młodego pisarza i zwróciliśmy mu ją. Pozostała jednak kwestia wykrycia winowajcy. Sprawca na szczęście nie wiedział, że każda czynność wykonywana na urządzeniu jest rejestrowana. Całość naszego śledztwa została przedstawiona w raporcie, który również przekazaliśmy autorowi. Jego tajemniczy uśmiech świadczył, że już wiedział kto był winowajcą.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jest zadaniem niełatwym, ale zdecydowanie możliwym. Nasi specjaliści z ul. Fryderyka Chopina 41 lok. 2 w Lublinie często mają styczność z takowymi problemami, które rozwiązują z dużym powodzeniem. Zwłaszcza jeśli problem dotyczy problemów logicznych.

Niestety często bywa tak, że chcąc zaoszczędzić firmy rezygnują z wsparcia profesjonalistów. Może to mieć opłakane skutki, jak w przypadku jednego z naszych Klientów. Późnym popołudniem otrzymaliśmy telefon, gdzie dzwoniący zgłosił nam poważną awarię swojego serwera. Zgłosił nam również, że jesteśmy drugą firmą do której się zgłasza, gdyż poprzednia nie wykonała usługi. Zapytany czy była to firma zajmująca się odzyskiwaniem danych – zaprzeczył. By zaoszczędzić jeden z jego pracowników wezwał swojego kolegę, który niestety zamiast pomóc wyrządził więcej szkód. Profesjonalne odzyskiwanie danych z macierzy, wymaga nie tylko doświadczenia i umiejętności wynikających z specjalizacji w tej dziedzinie. Potrzebne jest również odpowiednie oprogramowanie, które jest dopasowane do marki serwera i dysku twardego znajdującego się w macierzy.

Starliśmy się zrobić co mogliśmy, lecz niestety młody informatyk błędnie dobrał narzędzia do naprawy. Omyłka ta kosztowała firmę utratę newralgicznych danych, które niestety w wyniku poszukiwania ciągłych oszczędności zostały utracone bezpowrotnie. Na pocieszenie dla właściciela nie pobraliśmy za naszą usługę żadnego wynagrodzenia. Nie udało nam się przywrócić dostępu do plików, ale gdybyśmy od razu zajęli się tą sprawą dane na pewno wróciłyby do właściciela. Czasem nie warto oszczędzać, a zwłaszcza na ochronie ważnych danych.