single-punkty-przyjec.php

Odzyskiwanie danych Kędzierzyn-Koźle

SATKOM Sp. j.
ul. Kozielska 65a
42-224 Kędzierzyn-Koźle

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 09:00-18:00, sob.: 09:00-14:00

Telefon: (77) 550-35-20
E-mail: office@recovery.pl

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń.     Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.  

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Kędzierzyn-Koźle ul. Kozielska 61

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma SATKOM

Odzyskiwanie danych Kędzierzyn-Koźle

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut. Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych. Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny. Płock jest trzydziestym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Kędzierzyn-Koźle

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie “…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież “strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi “..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie “USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Kędzierzyn-Koźle

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Kędzierzyn-Koźle

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Kędzierzyn-Koźle

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID

uszkodzenia logiczne macierzy Raid Kędzierzyn-Koźle

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku

Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Kędzierzyn-Koźle

 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Kędzierzyn-Koźle

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej. Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów. Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych. Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Kędzierzyn-Koźle

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę. VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów VirtualBox Virtual PC Parallels Workstation JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu. Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Kędzierzyn-Koźle

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to: Bazy proste: – kartotekowe – hierarchiczne Bazy złożone: – relacyjne – obiektowe – relacyjno-obiektowe – strumieniowe – temporalne – nierelacyjne Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL

Apache Derby Caché DATAllegro DB2 Firebird First SQL Greenplum HSQL Ingres Informix InterBase SQL MariaDB MaxDB (dawniej SAP DB) Microsoft Access
Microsoft Jet Microsoft SQL Server Mimer SQL MySQL mSQL Neteeza Oracle Database Oracle Rdb PostgreSQL Pervasive SQL/DS SQLite Sybase Teradata

Filmy z dowcipami zdobywają coraz większa popularność. Wystarczy przypomnieć sobie jeden z hitów pochodzący z popularnej platformy służącej do umieszczania filmów, gdzie wytrenowany pies straszył mieszkańców Warszawy w przebraniu pająka. Miliony wyświetleń i ogólnoświatowa sława mogą skutecznie zachęcić innych do podobnych wyczynów. Liczne grono młodszych widzów pragnie podobnej sławy i tworzy swoje własne wersje innych dowcipów. Kwestie ich jakości pozostawiamy do oceny innym użytkownikom wspomnianej platformy.

W naszym punkcie na ul. Kozielska 61 zjawił się niedawno bardzo zdenerwowany Klient. Jego pociechy postanowiły, że Kędzierzyn-Koźle stanie się miejscem najlepszych „polskich pranków” w sieci. Debiutanckim dowcipem, który miał rozpocząć karierę młodych kabareciarzy miał być strach ich ojca. Skomplikowana intryga polegać miała na pokazaniu filmu, który miał go zaskoczyć i przerazić, a gdy ten już skończy krzyczeć miał zostać oblany zimną wodą. Plan był dobry i kuszący więc ochoczo przystąpili do jego realizacji. Wszystko szło zgodnie z planem, do momentu kiedy miało nastąpić „ostudzenie nastroju”. W szczytowym momencie ojciec odsunął się, a cała woda wylądowała na jego służbowym komputerze. Możemy tylko zakładać, że nikomu nie było do śmiechu kiedy laptop zgasł nie dając dalszych oznak życia.

Dla naszej firmy MiP Data & Forensic odzyskiwanie danych to nie żarty, ale swoje usługi wykonujemy z uśmiechem na ustach. Zalane urządzenia to nieczęsty problem, nad którym pochylają się nasi technicy. Jednakże nasi eksperci posiadają ogromne doświadczenie w branży i potrafią sobie radzić z takimi problemami. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku przeprowadzane jest w sposób dokładny i skrupulatnie zaplanowany. Bez odpowiednich narzędzi byłoby to na pewno niemożliwe, jednak nasza firma dba o najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki temu jesteśmy najlepszym wyborem dla Klientów w momencie utraty danych. Odzyskiwanie danych z dysku twardego, który został zalany podczas nieudanego dowcipu zakończyło się sukcesem i nowy nośnik został przekazany klientowi kilka dni po zamówieniu usługi. Kariera „pranksterów” szybko prysła, a nasze miasto będzie chyba musiało zaczekać na kolejnych śmiałków.

Poszukiwanie adrenaliny coraz bardziej uzależnia młodych ludzi. W internecie krąży tysiące filmów z wyczynami kaskaderów-amatorów (niektórzy nawet certyfikowani). Niezbędnym elementem jest oczywiście odwaga, zwinność i spryt. Każdy zły ruch może skończyć się dla amatora adrenaliny co najmniej kontuzją. Oczywiście potrzebny jest również sprzęt, na którym to wszystko zostanie uwiecznione. Kamery GoPro wiodą tutaj zdecydowanie prym, jednak ich cena jest dosyć wysoka. Są jeszcze oczywiście wszechobecne smartfony wyposażone w kamery, które są w stanie uwiecznić akrobacje. Czy jednak te bardzo delikatne urządzenia są dobrym wyborem? Nasz niedawny Klient, który zjawił się w naszym punkcie pod adresem Kędzierzyn-Koźle, ul. Kozielska 61 uważał, że przy pomocy „selfie-sticka” i smartfona można nakręcić zniewalający materiał z akrobacji rowerowych. Początkowo wszystko szło dobrze, a film nakręcony przez Klienta miał szansę uzyskać dużo popularnych „kciuków w górę”. Niestety niekontrolowany zjazd stał się na tyle niebezpieczny, iż Klient nie mógł dłużej utrzymać równowagi. Należało podjąć szybką decyzję – wypadek i kontuzja, albo wyrzucenie „selfie sticka” i ratunek. Klient upuścił swojego smartfona i chwycił kierownicę by nie doszło do wypadku. Delikatne urządzenie niestety źle zniosło uderzenie o ziemię. W przypadku naszego klienta, który na swoim telefonie posiadał setki zdjęć i filmów ze swoich wyczynów odzyskiwanie zdjęć i multimediów było głównym zadaniem, jakie postawiono przed nami. Odzyskiwanie danych z telefonu to główna usługa jaką świadczymy w MiP Data & Forensic. Uszkodzenia mechaniczne to bardzo częsta przyczyna utraty dostępu do danych. Nasi doświadczeni technicy odzyskują utracone dane w prawie wszystkich przypadkach. Telefon Klienta pomimo znacznych uszkodzeń nie wymagał zastosowania najradykalniejszej metody chip-off. By przeprowadzić efektywne odzyskiwanie danych wystarczyła podmiana uszkodzonych komponentów elektronicznych. Telefon po zreperowaniu uszkodzonego wyświetlacza w dalszym ciągu mógł służyć Klientowi. Ten jednak zdradził nam, że zainwestuje w bardziej zaawansowane narzędzia do kręcenia swoich wyczynów.

Zadaniem macierzy RAID jest zapewnienie bezpieczeństwa danych prosperujących firm, które działają na Polskim rynku. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest macierz RAID 5, który łączy w sobie komfort korzystania i największy stopień bezpieczeństwa. Jednak taki typ macierzy nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Naszym niedawnym Klientem, który zgłosił się do naszego punktu na ul. Kozielską 61, w Kędzierzynie-Koźlu był informatyk z pobliskiej małej rodzinnej firmy. Przyniósł ze sobą macierz RAID 0, która należy niestety do najbardziej awaryjnych i najbardziej narażonych na utratę danych. Wynika to ze skomplikowanej zależności dysków w macierzy. Awaria jednego z nich powoduje odcięcie dostępu do danych. Niestety macierz RAID 0 nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa dysków, przez co te narażone są na liczne fizyczne uszkodzenia. Macierz naszego Klienta padła ofiarą awarii systemu elektrycznego w budynku, gdzie znajdował się rodzinny zakład. Odzyskiwanie danych, a zawłaszcza odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0 jest ogromnym wyzwaniem. Nasi inżynierowie by reaktywować macierz musieli przywrócić do funkcjonowania uszkodzony dysk, gdyż bez niego nie było możliwości odtworzenia macierzy. Na szczęście dla naszego Klienta, nasi technicy to profesjonaliści, którym dodatkowo firma MiP Data & Forensic zapewnia niezbędne narzędzia do wykonywania żmudnej i trudnej pracy jaką jest odzyskiwanie danych z macierzy. Bo długiej pracy udało się nam przywrócić macierz do stanu sprzed awarii i odzyskać dla Klienta wszystkie newralgiczne dla jego firmy dane. Jest to niewątpliwie kolejny sukces MiP Data & Forensic. Jeśli masz podobny problem ze swoją macierzą to my, niezależnie od typu macierzy, postaramy się pomóc.