single-pressroom.php
Pressroom

Pressroom

Firma MiP Data & Forensic posiada najnowocześniejsze laboratorium wyposażone m.in. w komory laminarne, które pozwalają na otworzenie nośnika w sterylnych warunkach, umożliwiających odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego (HDD) bez ryzyka powiększenia strat.

21321fads Odzyskiwanie danych | ☎ (22) 250-00-77

Odzyskiwanie danych | ☎ (22) 250-00-77

„Odzyskiwanie danych” to proces odzyskiwania danych z usuniętych, sformatowanych, uszkodzonych, uszkodzonych lub niedostępnych nośników danych, gdy nie można uzyskać do nich normalnego dostępu. Często odzyskiwanie danych odbywa się z nośników pamięci, takich jak wewnętrzne lub zewnętrzne dyski twarde, dyski SSD (Solid State Drive), pamięć flash USB, taśmy pamięci masowej, płyty CD, DVD, RAID i inne urządzenia elektroniczne. W MiP Data & Forensic wykorzystywane są różne techniki usuwania błędów logicznych i fizycznych w urządzeniach pamięci masowej. Proces ten może wymagać dodatkowego wsparcia sprzętowego i programowego w celu uzyskania dostępu do, restrukturyzacji, naprawy uszkodzonego nośnika danych w celu odzyskania danych. Kilka takich procesów i technik zostało omówionych poniżej.

W tej erze cyfrowej coraz więcej danych jest coraz bardziej skondensowanych na mniejsze i bardziej innowacyjne nośniki pamięci w celu odejścia od papieru. Gdy nośnik pamięci działa doskonale, ale usunięto pliki, sformatowano dysk lub utracono dane z jakiegoś innego powodu, jest to określane jako „uszkodzenie logiczne” w branży. Gdy nośnik pamięci zawiera błędy fizyczne, a niektóre mechaniczne lub elektryczne elementy nośnika pamięci nie działają prawidłowo, jest to określane jako „uszkodzenie fizyczne”. Dostępne są różne narzędzia i techniki odzyskiwania danych z takich błędów logicznych i fizycznych. Te techniki różnią się w zależności od rodzaju problemu.

Dla przeciętnego użytkownika nośniki pamięci są używane do przechowywania zdjęć, notatek i innych rzeczy osobistych w postaci danych. Niektóre informacje mogą być bardzo ważne, takie jak zeskanowane obrazy dokumentów tożsamości, dokumentacji finansowej i tak dalej. Stąd usterkę pamięci jaką jest dysk twardy lub pamięć Flash lub inna podobna sytuacja, która powoduje utratę danych, można uznać za tragiczną utratę sentymentalnych i poufnych danych. Inni mogli utracić dane związane z ich pracą lub biznesem. W takim przypadku strata mogłaby spowodować problemy finansowe, problemy z odbiorcami stratą dochodów i stres związany z marnotrawieniem godzin pracy spędzonych na gromadzeniu danych. Istnieje również utrata danych związanych z rządem lub służbami wywiadowczymi, co wpływa nie tylko na organizację, ale całe społeczności, a nawet narody. Strata ta może mieć tragiczne konsekwencje ekonomiczne, zarządcze, pod względem zarządzania państwem lub jego instytucjami, społeczne, a nawet polityczne. Co więcej, kwestia ta może w niektórych przypadkach doprowadzić do utraty życia, na przykład w systemie opieki zdrowotnej lub oddziałach wojskowych zaangażowanych w jakieś działania wojskowe. Podsumowując, informacje reprezentują cegiełki nowoczesnego społeczeństwa na tak wiele sposobów. Dla wielu osób, firm biznesowych, firm rządowych, instytucji opieki zdrowotnej, agencji śledczych, itp.