single-pressroom.php
Pressroom

Pressroom

Firma MiP Data & Forensic posiada najnowocześniejsze laboratorium wyposażone m.in. w komory laminarne, które pozwalają na otworzenie nośnika w sterylnych warunkach, umożliwiających odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego (HDD) bez ryzyka powiększenia strat.

21321fads Odzyskiwanie danych | ☎ (22) 250-00-77

Odzyskiwanie danych | ☎ (22) 250-00-77

Odzyskanie danych” to proces odzyskiwania danych z usuniętych, sformatowanych, uszkodzonych, uszkodzonych lub niedostępnych nośników danych, gdy nie można uzyskać do nich normalnego dostępu. Często odzyskiwanie danych odbywa się z nośników pamięci, takich jak wewnętrzne lub zewnętrzne dyski twarde, dyski SSD (Solid State Drive), pamięć flash USB, taśmy pamięci masowej, płyty CD, DVD, RAID i inne urządzenia elektroniczne. W MiP Data & Forensic wykorzystywane są różne techniki usuwania błędów logicznych i fizycznych w urządzeniach pamięci masowej. Proces ten może wymagać dodatkowego wsparcia sprzętowego i programowego w celu uzyskania dostępu do, restrukturyzacji, naprawy uszkodzonego nośnika danych w celu odzyskania danych. Kilka takich procesów i technik zostało omówionych poniżej.

W tej erze cyfrowej coraz więcej danych jest coraz bardziej skondensowanych na mniejsze i bardziej innowacyjne nośniki pamięci w celu odejścia od papieru. Gdy nośnik pamięci działa doskonale, ale usunięto pliki, sformatowano dysk lub utracono dane z jakiegoś innego powodu, jest to określane jako “uszkodzenie logiczne” w branży. Gdy nośnik pamięci zawiera błędy fizyczne, a niektóre mechaniczne lub elektryczne elementy nośnika pamięci nie działają prawidłowo, jest to określane jako “uszkodzenie fizyczne”. Dostępne są różne narzędzia i techniki by odzysk danych z takich błędów logicznych i fizycznych można było naprawić. Te techniki różnią się w zależności od rodzaju problemu.

Odzyskiwanie danych

w warunkach laboratoryjnych stwarza więcej szans na jego skuteczny przebieg.

Dla przeciętnego użytkownika nośniki pamięci są używane do przechowywania zdjęć, notatek i innych rzeczy osobistych w postaci danych. Niektóre informacje mogą być bardzo ważne, takie jak zeskanowane obrazy dokumentów tożsamości, dokumentacji finansowej i tak dalej. Stąd usterkę pamięci jaką jest dysk twardy lub pamięć Flash lub inna podobna sytuacja, która powoduje utratę danych, można uznać za tragiczną utratę sentymentalnych i poufnych danych. Inni mogli utracić dane związane z ich pracą lub biznesem. W takim przypadku strata mogłaby spowodować problemy finansowe, problemy z odbiorcami stratą dochodów i stres związany z marnotrawieniem godzin pracy spędzonych na gromadzeniu danych. Istnieje również utrata danych związanych z rządem lub służbami wywiadowczymi, co wpływa nie tylko na organizację, ale całe społeczności, a nawet narody. Strata ta może mieć tragiczne konsekwencje ekonomiczne, zarządcze, pod względem zarządzania państwem lub jego instytucjami, społeczne, a nawet polityczne. Co więcej, kwestia ta może w niektórych przypadkach doprowadzić do utraty życia, na przykład w systemie opieki zdrowotnej lub oddziałach wojskowych zaangażowanych w jakieś działania wojskowe. Podsumowując, informacje reprezentują cegiełki nowoczesnego społeczeństwa na tak wiele sposobów. Dla wielu osób, firm biznesowych, firm rządowych, instytucji opieki zdrowotnej, agencji śledczych, itp.

Jeśli dysk ulegnie uszkodzeniu, bez względu na typ tego uszkodzenia, powinniśmy zastanowić się chwile i przeanalizować swoje opcje. Warto również zapisać wszystkie czynności, które doprowadziły do utraty dostępu do danych. W kolejnym kroku zadzwonić do firmy zajmującej się profesjonalnym odzyskiwaniem danych i zapytać co możemy zrobić by nie miało to dalszego wpływu na utratę danych. Inżynierowie podpowiedzą jakie mamy opcje.

Pamiętajmy że determinacja i pośpiech mogą nas całkowicie pozbawić możliwości odzyskania danych.