Odzyskiwanie danych Olsztyn Kajki 3

cowork.olsztyn.pl
ul. Kajki 3/1
10-546 Olsztyn

Godziny otwarcia
09:00-17:00

Telefon: (89) 650-57-97
E-mail: office@recovery.pl

Informacje o dojeździe:

Punkty przyjęć nie udzielają informacji na temat przebiegu zleceń.     Wszelkie informacje udzielane są wyłącznie przez centralę MiP Data & Forensic w Warszawie za pośrednictwem panelu klienta.

Wejście do biura z lewej strony budynku

 Partnerem naszym jest Firma cowork.olsztyn.pl

cowork

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych Olsztyn, ul. Michała Kajki 3/1

(zobacz) punkt partnerski MiP Data & Forensic – firma Cowork Olsztyn

Odzyskiwanie danych Olsztyn

MiP Data & Forensic należy do firm zajmujących się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków twardych wewnętrznych, USB oraz sieciowych. Przywracamy dane z nośników pamięci typu Flash (pendrive, karty do aparatów cyfrowych). Telefony komórkowe jak też smartfony posiadają pamięć typu NAND, do której dostajemy się by odzyskać dane używając najbardziej zaawansowanych technologii i urządzeń firmy Rusolut.
Odzyskujemy dane w każdym przypadku ich utraty z wszystkich systemów operacyjnych.
Specjalizujemy się również w zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych takich jak serwery i macierze oraz wirtualne maszyny.
Płock jest trzydziestym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i przypadków utraty danych.

Odzyskiwanie danych z dysku Olsztyn

Odzyskujemy dane po różnego rodzaju uszkodzeniach wynikłych z wszelkich zdarzeń po których doszło do ich utraty. Największym jak do tej pory zainteresowaniem cieszy się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych. Uszkodzenia dysków twardych są podzielone ogólnie na trzy typy:

 • – logiczne
 • – elektroniczne
 • – mechaniczne

My dzielimy je na utraty danych na skutek losowych zdarzeń oraz działań człowieka. Losowe zdarzenia są bardziej przewidywalne co do ustalenia co się stało niż tzw. czynnik ludzki. Nie zdarzyło się jeszcze by klient, który przyniósł dysk do odzysku danych opowiedział całą historię od momentu kiedy utracił swoje dane. Zawsze coś tam jest pominięte w tej historii. Czynnik ludzki myśli, że jak powie wszystko co zrobił to będzie drożej kosztowało lub spowoduje odmowę analizy dysku twardego z powodu oczywistego jakim jest stwierdzenie braku możliwości wobec pochopnych działań na nośniku. Wielokrotnie nasi inżynierowie analizują nośnik próbując dojść do wniosku jak to się mogło stać. Już po tym jak ustalimy pewne fakty, które w efekcie nie obniżają ceny, klient przypomina sobie „…no tak, tak się to działo..”. Dyski są bardzo wrażliwe na różnego rodzaje ingerencji w nie a zwłaszcza na rozkręcanie ich bez zachowania sterylnych warunków. Klient nie mając pojęcia o tym, bo nie przeczytał nigdzie w Internecie na ten temat a przecież „strach ma wielkie oczy” i on koniecznie musi sprawdzić co tam w środku stuka. Pytany dlaczego rozkręcił dysk mówi „..myślałem, że głowica spadła i ją założę…”. Ale po co zostawia na talerzach odciski swoich palców tego już nie umie wytłumaczyć. Są specjaliści od domowego odzyskiwania danych, którzy po nie udanej operacji przekładania talerzy przynoszą je w torebce foliowej wraz z innymi podzespołami dysku i śrubkami włącznie. Oglądamy te talerze z frasobliwym spojrzeniem i zastanawiamy się czy nie jesteśmy w jakimś programie „USTERKA”. Piekarz powiedziałby, że z bułki tartej to on rogala nie zrobi. Czynnik Ludzki to nie tylko takie ekstremalne zachowania w stosunku do dysków. To również brak wiary, że dysk mógł samoistnie ulec awarii, bo np. gwarancja się skończyła parę lat temu ale dysk działał jeszcze godzinę temu. Jak to możliwe, że przestał? Trzeba go zapuszczać wkoło i wkoło bo może stanie się cud i zaskoczy. Otwieramy potem taki dysk po determinacji klienta i widzimy całkowicie zniszczoną powierzchnie talerzy wypiłowana przez głowice.

Odzyskiwanie danych z telefonów Olsztyn

Są to telefony komórkowe i smartfony gdzie ich uszkodzenia możemy podzielić na dwie grupy:

 • uszkodzenia logiczne
 • uszkodzenia mechaniczne

W skład uszkodzeń logicznych wchodzą przypadki:

 • skasowania informacji
 • wirusy i inne oprogramowanie
 • zablokowane kodem lub Hasłem
 • po aktualizacji oprogramowania systemowego
 • po przywróceniu ustawień fabrycznych

Uszkodzenia mechaniczne telefonów i smartfonów to natomiast:

 • upadek
 • zalanie
 • pęknięcie wyświetlacza
 • wybuch baterii

W przypadkach uszkodzeń logicznych smartfonów stosujemy metody wyciągania danych poprzez ISP czyli pod lutowanie się do płyty głównej samrtfona oraz wyczytania obrazu (DUMP MEMORY) pamięci fizycznej i poddaniu jej potem analizie systemu plików oraz zrobieniu raportu przedstawiającego możliwości odzyskania danych. Kiedy zachodzi sytuacja, że metoda ISP nie może być zastosowana a bywa to w przypadkach gdy na płycie głównej nie ma możliwości wlutowania się w określone punkty (tzw. Pinout-y) bo np. nie są dostępne, to stosujemy metodę Chip-Off polegającą na wylutowaniu procesora zawierającego pamięć NAND i wyczytaniu jej na specjalnie skonstruowanym urządzeniu VNR firmy Rusolut.

Przypadki mechanicznego uszkodzenia smartfonów są zorientowane w 90% na metodę Chip-Off opisaną w uszkodzeniach logicznych. W przypadkach uszkodzenia mechanicznego smartfonu dochodzi do tak wielu uszkodzeń, że nie ekonomiczna jest próba naprawy takich telefonów.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci Olsztyn

Odzyskujemy dane z wszelkiego rodzaju kart pamięci do aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych oraz przenośnych nośników jakimi są pendrive-y. Najczęstsze uszkodzenia są uszkodzeniami logicznymi i dotyczą skasowania bądź sformatowania nośnika. Skasowanie zdjęć z karty typu SD, która powszechnie króluje jako magazyn danych w większości kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych jest najpospolitszym przypadkiem. W kartach o małej pojemności stosowany jest system plików FAT32, gdzie po skasowaniu ciężej jest poskładać dane a zwłaszcza zdjęcia. Nowsze karty o dużej pojemności pracują już na systemie NTFS gdzie po usunięciu bądź sformatowaniu danych łatwo je przywrócić. Tak naprawdę nie są one usunięte, tablica alokacji pokazująca ich obecność, zmienia wartość by pokazać, że ich nie ma i zwalnia w ten sposób pojemność takiej karty. Tak samo jest z pendrive-ami. Jeśli dochodzi do uszkodzenia karty pamięci bądź pendrive w sposób mechaniczny tj. złamanie karty to najistotniejsze jest to by nie była pęknięta kość pamięci. Jeśli pamięć jest sprawna to wyczytujemy dane bezpośrednio z niej. Mamy wtedy problem z emulacja procesora, który obsługuje dany rodzaj pamięci niekiedy również z szyfrowaniem jakie stosują niektóre typy procesorów. Większość kart dostępnych na rynku europejskim pochodzi z kart, których procesory są już znane. Inaczej ma się z nośnikami, które są kupione w innych krajach zwłaszcza przywiezione z Azji lub innych kontynentów, ponieważ przy tak małej ilości rzadko trafiają się opracowane dla odzyskania danych procesory.

Najbardziej skomplikowanymi kartami są karty microSD i pendrive które po otwarciu nie maja widocznej pamięci ani żadnych układów elektronicznych (w tym oczywiście procesora). Karty takie nazywamy monolitami. Odzyskanie danych z kart monolitów jest bardzo kosztowne oraz proces jest długi i nie zawsze prowadzi on do sukcesu. Kartę taka należy oczyścić z zabezpieczeń stosowanych przez producentów potem zrobić jej zdjęcie rentgenowskie i odnaleźć wszystkie pinout-y oraz przeanalizować drogę sygnału i pod lutować się do tych pinów.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid Olsztyn

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to najbardziej skomplikowana dziedzina usług odzyskiwania danych. Macierze dyskowe dzielimy na macierze sprzętowe i software-owe. Zarówno jedne jaki i drugie ulegają typowym uszkodzeniom do których należą:

 • – uszkodzenia logiczne macierzy wszystkich poziomów RAID
 • – uszkodzenia fizyczne macierzy również dotyczące wszystkich poziomów RAID
uszkodzenia logiczne macierzy Raid Olsztyn

dochodzi w następujących sytuacjach:

 • – awaria zasilania
 • – przypadkowe skasowanie informacji
 • – aktualizacja oprogramowania
 • – aktualizacja systemu operacyjnego
 • – złośliwe oprogramowanie (wirusy)
 • – awaria kontrolera dyskowego
 • – wymiana dysku w macierzy przy awarii jednego z dysków
 • – niepoprawna odbudowa macierzy po wymianie dysku
Uszkodzenia mechaniczne w macierzach RAID Olsztyn
 • – uszkodzenie jednego bądź większej ilości nośników w macierzy
 • – awaria zasilania
 • – uszkodzenie elektroniki wewnętrznej dysku
 • – brak dobrej wentylacji dysków w macierzy i w następstwie przegrzanie się dysków
 • – pożar
 • – powódź (zalanie dysków)

O ile uszkodzenia logiczne i fizyczne są zgłoszone natychmiast po ich wystąpieniu wtedy jest bardzo wysoki wskaźnik skuteczności odzyskania danych z macierzy Raid. Najgorsze są sytuacje gdzie opiekun macierzy szybko chce postawić ją w gotowość i zaczyna robić różne rzeczy, które przychodzą mu do głowy (potem nawet w tych nerwach nie pamięta dokładnie co zrobił) to sytuacja pogarsza się i może doprowadzić do braku możliwości odzyskania danych. Najlepiej jest od razu wykonać telefon do nas i uzyskać bezpłatną pomoc.

Odzyskiwanie danych z serwerów Olsztyn

Tak naprawdę, jest to odzyskiwanie danych z dysków znajdujących się w serwerach. Dyski serwerowe są przeznaczone do pracy ciągłej przez 24/7/365 i jest to główna różnica pomiędzy stacjonarnymi komputerami a właśnie serwerami. W większości serwerów stosuje się dyski SAS (Serial Attached SCSI), które przeznaczone są do pracy ciągłej i posługują się protokołem SSP, STP i SMP. Wcześniej dyski pracowały jako dyski SCSI (Small Computer Systems Interface) również były przystosowane do pracy ciągłej.
Poza różnicami sprzętowymi serwery jeśli chodzi o środowisko systemowe niczym się nie różnią od normalnych komputerów.
Odzyskiwanie danych z serwerów można porównać do odzyskiwania danych z dysków twardych.
Jeśli do serwerów podłączona jest macierz i awaria dotyczy komputera gdzie macierz przestała funkcjonować poprawnie i nie ma dostępu do dysków, wtedy odzysk danych dotyczy prac z macierzą dyskową i ceny zarówno analizy jak i odzysku danych są warunkowane zastosowaniem usługi odzyskiwania danych z macierzy Raid i jej cennikiem.

Odzyskiwanie danych z Maszyn Wirtualnych Olsztyn

Jest to usługa o wysokim stopniu zaawansowania wiedzy dotyczącej przede wszystkim budowy systemów plików. Maszyna wirtualna to ogólna nazwa środowiska uruchomieniowego programów. Większość maszyn wirtualnych adresuje odpowiedni przedział pamięci dyskowej czy to na pojedynczym dysku czy na macierzy dyskowej. Ten zakres pamięci zachowuje się jak dysk z którego bootujemy jego własny system operacyjny i uruchamiamy odpowiednie programy by pracować na nich w oparciu o dostęp z sieci LAN. Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. Rozróżniamy kilka systemów do wirtualizacji. Maszyna wirtualna kontroluje wszystkie odwołania uruchamianego programu bezpośrednio do sprzętu lub systemu operacyjnego i zapewnia ich obsługę.
VMware Workstation umożliwia uruchamianie w jednym systemie macierzystym wielu wirtualnych maszyn do różnych celów
VirtualBox
Virtual PC
Parallels Workstation
JVM posiada dwa rodzaje maszyny wirtualnej client i serwer. Pierwsza z nich służy do uruchamiania krótkich, prostych programów użytkowych. JVM serwerowa jest zoptymalizowana do długiej pracy gdzie liczy się wydajność w trakcie działania programu.
Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest zasadniczo maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp.

Odzyskiwanie Baz Danych Olsztyn

Baza danych to zbiór danych, zazwyczaj zbudowany jako zbiór powiązanych ze sobą tabel. Modele baz danych to:
Bazy proste:
– kartotekowe
– hierarchiczne
Bazy złożone:
– relacyjne
– obiektowe
– relacyjno-obiektowe
– strumieniowe
– temporalne
– nierelacyjne
Najczęściej wykorzystywany jest relacyjny typ bazy danych gdzie tablice bazy są połączone relacjami. Istnieje wiele przykładów baz danych (poniżej). Wybór bazy danych jest również ważną kwestią, od której zależy np. środowisko oprogramowania (Unix lub Windows). Obecnie najbardziej popularną bazą danych jest MySQL


Apache Derby
Caché
DATAllegro
DB2
Firebird
First SQL
Greenplum
HSQL
Ingres
Informix
InterBase SQL
MariaDB
MaxDB (dawniej SAP DB)
Microsoft Access

Microsoft Jet
Microsoft SQL Server
Mimer SQL
MySQL
mSQL
Neteeza
Oracle Database
Oracle Rdb
PostgreSQL
Pervasive
SQL/DS
SQLite
Sybase
Teradata

Każdemu z nas zdarzają się wypadki i nieprzyjemne zdarzenia, w których cierpią nasze sprzęty. Zalanie, upadek z wysokości, przypadkowy format… MiP Data & Forensic zaprasza do swojego punktu na odzyskiwanie danych w Olsztynie. Przy ul. Kajki 3/1, Olsztyn stoi przez Wami otworem nasz punkt partnerski. Do zdarzenia doszło w środku nocy? Skontaktuj się pod naszym numerem alarmowym dostępnym 24H: 669-690-690.
Jednym z najczęstszych zgłoszeń jest odzyskiwanie danych z telefonu. Te stosunkowo niewielkie urządzenia są też najczęściej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, głównie mechaniczne. W dobie wszechobecnych smarfonów z ekranami dotykowymi, nie trudno o uszkodzenie ekranu, które uniemożliwia nam dostęp do danych zawartych w telefonie. Odzyskiwanie zdjęć, czy odzyskiwanie danych z kart pamięci jest o tyle utrudnione, że często wiąże się z zastosowanie inwazyjnej metody chip-off. Polega ona na wylutowaniu kości pamięci, z małymi szansami na jej ponowne wlutowanie.
Z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia, daleko nie szukając – w zeszłym tygodniu. Klient zgłosił się do nas z roztrzaskanym telefonem. Jego stan wskazywał na to jakby telefon spadł z 10. piętra. Podczas rozmowy z Klientem ustaliliśmy, że telefon wypadł jedynie z ręki Klienta na betonową drogą. Jak widać – komórka okazała się być niezwykle delikatna. Odzyskiwanie danych z telefonu okazało się wymóc na nas zastosowanie metody chip-off. Niestety ponowne jej wlutowanie nie było możliwe. Natomiast suma summarum Klient odebrał od nas sprzęt w dobrym humorze, bo jak sam ujął: „kontakty i zdjęcia są, a do tego pretekst to kupienia nowego telefonu”.

Komputery często płatają nam figla. Znikają z nich dane, włączają się niepożądane aplikacje, czy nawet – nie włączają się wcale. Co w takim wypadku? MiP Data & Forensic służy pomocą. Olsztyn, ul. Kajki 3/1 zaprasza wszystkich, którzy borykają się z takimi problemami. Odzyskiwanie danych z dysku to nasze drugie imię. Dla nas odzyskiwanie danych z dysku twardego to nie tylko zlecenie. To pełna wyzwań przygoda. Bo chyba nie ma nic lepszego niż połączenie pracy z pasją?
Pewnego, dość pochmurnego dnia, do naszego punktu zgłosił się Klient z dość krępującym go tematem. Otóż ktoś ze znajomych przesłał mu linka, którego klient otworzył i od tego czasu po włączeniu komputera system atakowany jest stronami xxx, których nie jest w stanie wyłączyć. Klient zdecydował się na format dysku, jednakże… w ferworze walki z natarczywym intruzem zapomniał o danych, które miał zapisane na komputerze. Odzyskiwanie danych w przypadku formatu nie jest bardzo skomplikowane, pod warunkiem, że dane nie są nadpisane. Niestety w tym przypadku, nadpisaniu uległy niektóre partycje.
Dysk został odesłany do naszego Centralnego Laboratorium w Warszawie, gdzie udało nam się częściowo odzyskać nienadpisane dane. Cała operacja była wykonana w sterylnych warunkach, ponieważ każda zmiana i operacja na otwartym dysku może doprowadzić do utraty danych. Po miesiącu Klient ponownie mógł cieszyć się swoim komputerem, z częściowo odzyskanymi danymi. Ku przestrodze – nie otwierajmy linków, co do których wiarygodności nie jesteśmy pewni. Jednakże, jeśli spotka Was taka nieprzyjemna niespodzianka, pamiętajcie, że odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku jest możliwe!

MiP Data & Forensic jako firma jest znana w całej Polsce. Jesteśmy zawodowcami w odzyskiwaniu danych. Naszą specjalnością jest także odzyskiwanie danych z macierzy. Nasz punkt partnerski odnajdziecie także pod adresem: Olsztyn, ul. Kajki 3/1. Stolica Warmii i Mazur zachęca do inwestowania coraz większą ilość firm. A im więcej przedsiębiorstw, tym więcej macierzy, a dla nas – pracy. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID wymaga olbrzymiej wiedzy, ponieważ macierz sama w sobie często jest zaszyfrowana, a ponadto – to ona miała być gwarantem bezpieczeństwa Waszych danych.
Niestety w jednej z firm w Olsztynie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia – zalania pomieszczenia, w którym znajdowała się macierz. Do wypadku doszło w nocy, pod nieobecność pracowników, dlatego macierz była narażona na długotrwały kontakt z wodą. Jak wiemy, elektronika jest tak czuła, że wystarczy kilka kropel, aby wszelkie informacji zostały zniszczone. Rano, od razu bo zaobserwowaniu zalania, zatelefonowano do nas. Poprosiliśmy, aby nie próbować włączać urządzeń. Sprzęt został dostarczony do nas. W takich przypadkach, gdzie w grę wchodzi odzyskiwanie danych z macierzy, sprzęt zostaje odesłany do Warszawy. Tam, dokonujemy na wstępie oczyszczenia i osuszenia składowych sprzętu. Większość operacji odbywa się pod … czystą wodą.
W przypadku wyżej opisanego zdarzenia, odzyskiwanie danych powiodło się. Coraz większa ilość firm, decyduje się na dłuższą współpracę z nami. Mają pewność, że ich sprzęt trafia w zaufane ręce i mogą spać spokojnie, bez obaw o wyciek danych. Jeśli nie jesteśmy w stanie odzyskać dla Was danych – nie wiąże się to dla Was z żadnymi kosztami. Choć, jak pokazują statystyki – na wszystkich obszarach mamy ponad 90-cio procentową skuteczność. Zadzwoń, napisz, przyjdź – zapraszamy, do każdej formy kontaktu!