template-builder.php

ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID 1 BYDGOSZCZ
Odzyskiwanie danych z macierzy raid 1 Bydgoszcz - 667-690-690

ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID 1 BYDGOSZCZ

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Laboratorium usługi odzyskiwanie danych z macierzy raid 1 Bydgoszcz

Punkt przyjmowania nośników w Bydgoszczy

Odzyskiwanie danych z macierzy raid 0 Białystok 667-690-690 MSJ Przedsiębiorstwo Informatyczne Sławomir Głowacki
ul. Towarowa 4
85-739 Bydgoszcz

Godziny otwarcia
pn.-pt.: 08:00-17:00, sob.: 08:00-13:00

Telefon: 663-690-690
E-mail: office@recovery.pl

Więcej o usłudze odzyskiwanie danych z macierzy raid 1 możemy przeczytać tutaj:

Odzyskiwanie danych z macierzy

Inne nasze punkty przyjęć można znaleźć w zakładce kontakt

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie macierzy

Nośniki z macierzy są dostarczane do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru macierzy skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza macierzy

Analiza macierzy opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona płatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na macierzy w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośniki są odsyłane, bądź niszczone na życzenie klienta. Może on również odebrać je osobiście w laboratorium.

Typy konfiguracji RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID laboratorium

Centralne Laboratorium znajduje się ono w Warszawie gdzie nasi specjaliści rozwiązują wszystkie problemy związane z utratą danych w macierzach

To telefoniczne przemyślenia klientów –  a sprawa wygląda tak:

By zapewnić realizację usług na odpowiednim poziomie i dać gwarancję jakości,  fachowości i rzetelności przy wykonywaniu zleceń potrzebne są następujące elementy składające się na cenę realizacji zlecenia.

  1. Koszt sprzętu i oprogramowania oraz zakup nowych rozwiązań i aktualizacje
  2. Budowa i wyposażenie laboratorium
  3. Magazyn dysków (ok 80.000)
  4. Wykształcenie oraz zdobywanie nowych umiejętności specjalistów od odzyskiwania danych
  5. Wynajem dużej przestrzeni by pomieścić magazyny dysków i innych urządzeń oraz Laboratorium
  6. Obsługa logistyczna zleceń – pracownicy, punkty przyjęć
  7. Podatki ubezpieczenia, ZUS oraz inne koszty (szybki Internet, serwery systemowe, koszty kurierów, wysyłki, reklama)
  8. Marka  ilość lat na rynku oraz bezpieczeństwo i referencje

Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie to wydatki liczone w setkach tysięcy złotych wraz i ich coroczną aktualizacją o nowe typy dysków.

Koszt laboratorium jest tak duży, że żadna z firm nawet światowych nie jest w stanie utworzyć ich kilka w różnych lokalizacjach. Specjalne komory laminarne w oddzielnych szklanych pomieszczeniach by można było z nośnikami pracować na poziomie w jakim je produkowano.

Magazyn nośników z których można brać podzespoły w przypadku gdy usługa potrzebna jest natychmiast i nie ma czasu na szukanie i sprowadzanie danego modelu ze świata. (łatwo policzyć, biorąc tylko po 100 zł za dysk jaką kwotę reprezentuje magazyn – większość dysków jest dużo droższa i są takie co kosztują po kilka tysięcy zł). Łatwiej przesłać nośniki z punktu przyjęć do laboratorium niż generować dodatkowe inwestycje, za które i tak w dłuższej perspektywie zapłaci klient bo podniosłoby to cenę realizacji zlecenia dość znacznie.

Wyszkolenie inżynierów znajdujących się w takim laboratorium to kilka lat, jednak wiedza cały czas ewoluuje i trzeba coraz to nowe szkolenia robić by być na czasie. Badaliśmy tą kwestię w 2020 roku o okazało się, że pełne wyszkolenie i nauka specjalisty to koszt w owym czasie 420 tysięcy zł a posiadając tylko minimum 3 specjalistów można to sobie policzyć. Pensja specjalisty oscyluje w granicach ok 20 tysięcy

W Polsce jest zaledwie kilku inżynierów zajmujących się utratą danych z macierzy więc proszę nie wyobrażać sobie, że jest to usługa typu naprawa pralki i każda firma może ją zrobić. Dlatego też inżynierowie Ci mają ogromne doświadczenie realizując wszystkie przypadki utraty danych spływające do nich z całego kraju. Jakie doświadczenie może mieć inżynier, który ma jeden przypadek na kilka miesięcy a jakie taki co na bieżąco je rozwiązuje.

Owszem mniejsze firmy próbują swoich sił jednak w większości przypadków uczą się one na zleceniach od klientów i często klienci po tych zabiegach tracą swoje dane. Proszę zatem ostrożnie dobierać firmę i to firmę, która zajmuje się tyko i wyłącznie odzyskiwaniem danych.

Pozostałe składowe plus to co opisaliśmy powyżej daje juz dość sporo kwotę za zlecenie jednak gwarancje odzyskania danych w światowej czołówce tego typu firm.

Jeśli państwo nie posiadają zbyt cennych danych to można próbować w małych firmach choć i one posiadają wiedzę ile to kosztuje w profesjonalnej firmie i takie same ceny oferują próbując zrobić to samemu lub wyższe i przesyłają nam po akceptacji klienta.

Wreszcie gwarancja poufności i bezpieczeństwa powierzonych informacji. Nasza firma obsługuje Wojsko, Służby mundurowe, Banki i instytucje gdzie jest to priorytetem. Na życzenie możemy wysłać portfolio klientów wraz z ich pisemnymi referencjami. Powierzenie swoich danych nie sprawdzonej firmie komputerowej, która jutro może zniknąć z rynku a za jakiś czas pojawi się na państwa koncie nieznany kredyt to duże ryzyko. Prosimy aby rozważnie dobierać partnerów do wykonania tej usługi.

A oto link do naszego cennika usług odzyskiwania danych