template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 3
Odzyskiwanie danych z macierzy warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 3

Odzyskiwanie danych z macierzy raid 3 to zaawansowana usługa oferowana przez MiP Data & Forensic, posiadająca największe doświadczenie w macierzach RAID 3

Firma MiP Data & Forensic posiada bardzo bogate doświadczenie obejmujące odzyskiwanie danych z macierzy. Wykonamy odzyskiwanie danych z macierzy pracujących we wszystkich konfiguracjach RAID przywracając dane lub w niektórych przypadkach pierwotną sprawność macierzy przed awarią, zapobiegającą reinstalacji i konfiguracji.

RAID (Redundant Array of Independent Disks) nadmiarowa macierz niezależnych dysków. Specjalny układ połączenia dysków stworzony w celu specjalnych zastosowań.

RAID 3

  • Budowa

    Striping na poziomie bajtów z dyskiem parzystości (kody obliczane są przez specjalny procesor). Dla dowolnej liczby dysków używa tylko jednego dysku nadmiarowego. Gromadzone tam dane oblicza się poprzez funkcję XOR. Stosowany jest tutaj podział danych na dyski na poziomie pojedynczego bitu.

  • Opis działania

    Każdy odczyt, tak jak i każdy zapis używa wszystkich dysków z danymi. Bajty zapisywane s ą na oddzielnych dyskach. Jeden dysk przechowuje wszystkie dane parzystości. W tym przypadku dopuszczalne jest uszkodzenie pojedynczego dysku. W tej konfiguracji niemożliwymi są równoległe transakcje. Przy każdej z nich konieczny jest dostęp do wszystkich dysków macierzy.

  • Zastosowanie

    Aplikacje video, CAD/CAM, przetwarzanie 3D, multimedia. Typowe zastosowania to obróbka materiałów wideo. Przeznaczony dla aplikacji wymagających dużej szybkości transferu danych i niezawodności.

raid-3

 

 

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośniki są dostarczane do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza macierzy opiera się na zdiagnozowaniu możliwości odzyskania danych. Wszystkie tryby analiz macierzy są płatne. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na macierzy w celu przywrócenia utraconych plików, czy jej struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Macierz jest odsyłana wraz z nośnikami, bądź bez nośników, które mogą być zniszczone na życzenie klienta. Może on również odebrać macierz osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 3

Logo MiP Data & Forensic Pytania zadawane przez klientów