template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1
Odzyskiwanie danych z macierzy warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1

Firma MiP Data & Forensic posiada bardzo bogate doświadczenie obejmujące odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1. Wykonujemy odzyskiwanie danych z macierzy pracujących we wszystkich konfiguracjach RAID przywracając dane lub w niektórych przypadkach pierwotną sprawność macierzy przed awarią, zapobiegającą reinstalacji i konfiguracji.

Oto niektóre z najczęstszych przyczyn utraty danych z RAID 1:

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

RAID (Redundant Array of Independent Disks) nadmiarowa macierz niezależnych dysków.

Specjalny układ połączenia dysków stworzony w celu specjalnych zastosowań.

“RAID 1” to prosta konfiguracja RAID, która wymaga tylko dwóch dysków o jednakowej wielkości. Gdy dane są zapisywane w macierzy RAID 1, są zapisywane na dysku i jednocześnie kopiowane na dysk zapasowy. Jeśli dojdzie do awarii macierzy RAID 1 bo np. jeden z dysków ulegnie uszkodzeniu, system będzie kontynuował działanie przy użyciu drugiego dysku, który jest kopią binarną pierwszego (jeden z nich można nazwać kopią zapasową drugiego).
Macierze RAID 1 są budowane dla bezpieczeństwa. Zamiast zapisywania danych na jednym dysku, macierz RAID 1 zapisuje dane równolegle na dwóch dyskach. Oto prosty przykład ilustrujący sposób działania RAID 1.
Załóżmy, że mamy plik tekstowy składający się z czterech znaków “ABCD” i macierzy RAID 0 dwóch dysków (szerokość dwóch pasków) z paskiem/blokiem o rozmiarze czterech bitów (co odpowiada połowie jednego bloku).
Oto ciąg analizy danych pliku tekstowego:

odzyskiwanie danych z raid 1

Oto, co się dzieje, gdy zapisujemy plik:
Pierwszy blok czterech bitów (pierwsza połowa jest zapisana z A) jest zapisywany na dysku 1, a drugi blok czterech bitów (druga połowa litery A) jest zapisywany na dysku 2.

Jak widać, system RAID 1 jest bardzo prosty. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 jest tak proste, jak przywracanie danych z jednego dysku.

RAID 1

  • Budowa

    Na każdy dysk przypada dysk nadmiarowy, który zawiera kopię danych (do zabezpieczenia danych można przeznaczyć większą ilość dysków przypadających na jeden właściwy). Podczas procesu zapisu, informacje zapisywane są jednocześnie na obu dyskach.

  • Opis działania

    Działanie opiera się na replikacji pracy nośników (dwóch lub więcej). Oznacza to równoległy zapis danych na dyskach. Odnotowuje najlepszą prędkość zapisu wśród dysków nadmiarowych. Szybkość i przepustowość przesyłania danych może być zwiększona dzięki dwóm dyskom służącym odczytywaniu informacji.

  • Zastosowanie

    Wysoki poziom niezawodności sprawia, iż RAID 1 jest odpowiednim do takich zastosowań jak systemy operacyjne, transakcyjne bazy danych, czy też obronność, medycyna.

odzyskiwanie danych z macierzy raid 1

Często zdarza się, że jeden z dysków uległ awarii i odłączył się od macierzy. Wtedy Jeśli kontroler nie zgłosi takiego uszkodzenia to użytkownik nie ma świadomości, że raid 1 nie chroni już jego danych. Bywają przypadki gdzie dostajemy macierz raid 1, bo uszkodzeniu uległ drugi dysk i klient dziwi się, że macierz nie działa. Ciekawsze jest to, że nie wiadomo z którego dysku odzyskiwać dane. By odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 było skuteczne trzeba odzyskać dane z dwóch dysków i porównać zawartość, ponieważ klient nie wie, który dysk się uszkodził ostatni. Koszt takiego odzyskiwani danych z macierzy raid 1 jest prawie dwukrotnie większy, zwłaszcza jeśli jest to uszkodzenie mechaniczne i nie ma żadnej możliwości bez naprawy dysku ustalić jakiej daty są interesujące klienta pliki. W macierzy Raid 5 też trzeba odzyskać dane z minimum 2 dysków, jednakże gdy jeden z trzech dysków wchodzących w skład macierzy jest sprawny to wystarczy odzyskać jeden z dwóch uszkodzonych aby zbudować macierz raid 5 i uzyskać dostęp do danych.

Awaria mechaniki obydwu dysków w macierzy raid 1 wymaga od klienta decyzji odnośnie kolejności odzyskiwania danych z dysków.

 Jeśli jesteście państwo zainteresowani usługą jaką jest odzysku danych z macierzy raid 1 prosimy o kontakt telefoniczny a nasi specjaliści poprowadzą państwa przez cały proces.

 

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1 to zaawansowana usługa oferowana przez MiP Data & Forensic, posiadająca bardzo bogate doświadczenie w odzyskiwaniu danych z macierzy RAID 1 w Centrum analiz i odzyskiwania danych w Warszawie

 

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

odzyskanie danych z macierzy raid 1

odzysk danych z macierzy raid 1

odzyskanie danych z raid 1

odzysk danych z raid 1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Białystok

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Białystok - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Białystok jest usługa skierowaną dla klientów Białegostoku i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Olsztyn

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Olsztyn - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Olsztyn jest usługa skierowaną dla klientów Olsztyna i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Szczecin

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Szczecin - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Szczecin jest usługa skierowaną dla klientów Szczecina i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Katowice

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Katowice - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Katowice jest usługa skierowaną dla klientów Katowic i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Rzeszów

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Rzeszów - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Rzeszów jest usługa skierowaną dla klientów Rzeszowa i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Opole

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Opole - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Opole jest usługa skierowaną dla klientów Opola i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kraków

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kraków - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kraków jest usługa skierowaną dla klientów Krakowa i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Poznań

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Poznań - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Poznań jest usługa skierowaną dla klientów Poznania i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Łódź

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Łódź - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Łódź jest usługa skierowaną dla klientów Łodzi i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kielce

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kielce - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kielce jest usługa skierowaną dla klientów Kielc i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Warszawa - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Warszawa jest usługa skierowaną dla klientów Warszawy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Bydgoszcz

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Bydgoszcz - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Bydgoszcz jest usługa skierowaną dla klientów Bydgoszczy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Częstochowa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Częstochowa - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Częstochowa jest usługa skierowaną dla klientów Częstochowy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Zielona Góra

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Zielona Góra - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Zielona Góra jest usługa skierowaną dla klientów Zielonej Góry i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Wałbrzych

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Wałbrzych - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Wałbrzych jest usługa skierowaną dla klientów Wałbrzycha i okolic.