template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 6
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 6

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 6

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

WSZELKIE INFORMACJE DO TEGO CO NALEŻY ZROBIĆ BY NIE DOPROWADZIĆ DO NIEODWRACALNEJ UTRATY DANYCH UDZIELIMY PAŃSTWU POD NUMEREM 663-690-690 GDZIE NA PYTANIA ODPOWIADAJĄ SPECJALIŚCI OD ROZWIĄZAŃ ZWIĄZANYCH Z MACIERZAMI RAID WSZELKICH TYPÓW ORAZ ODZYSKIWANIEM DANYCH PO AWARII MACIERZY.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 6

Firma MiP Data & Forensic posiada bardzo bogate doświadczenie obejmujące odzyskiwanie danych z macierzy. Wykonamy odzyskiwanie danych z macierzy raid 6 pracującej w dowolnym systemie plików przywracając dane lub w niektórych przypadkach pierwotną sprawność macierzy przed awarią, zapobiegającą reinstalacji i konfiguracji.

RAID (Redundant Array of Independent Disks) nadmiarowa macierz niezależnych dysków. Specjalny układ połączenia dysków stworzony w celu specjalnych zastosowań.

RAID 6

  • Budowa

    Najwyższy poziom standardowych RAID-ów. Jest rozbudowaną formą RAID 5. Posiada ona zdublowaną parzystość. Wymaga 4 dysków do pracy (dwa z nich wykorzystuje na dane parzystości). Posiada dodatkowy jeden dysk nadmiarowy. Każdej grupie bloków przypisane są dwa bloki nadmiarowe. Koniecznym jest, aby drugi z nich zawierał informacje zapisane i obliczone inną metodą w celu ich odczytania w przypadku awarii (np. Reeda-Solomona).

  • Opis działania

    Jest odporny na awarię dwóch dysków jednocześnie, co daje jej przewagę nad poprzednimi wersjami. Paski dla obu parzystości są zapisywane na dyskach, podobnie jak ma to miejsce w wszystkich poziomach z cyfrą pięć w nazwie.

  • Zastosowanie

    RAID 6 posiada dużą konkurencję. Często jest stosowany poza swoją czystą formą. Ze względu na wysoki nakład obliczeń parzystości na procesor i kosztowny montaż układów ASIC, rozwiązania z zakresu oprogramowań software i firmware nie są rozpowszechnione i stosowane.

odzyskiwanie danych z macierzy raid 6

 

odzyskiwanie danych z macierzy  Strona informacyjna

zamów usługę

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 6

Białystok

Białystok - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Białystok jest usługą skierowaną dla klientów Białegostoku i okolic.

Częstochowa

Częstochowa - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Częstochowa jest usługą skierowaną dla klientów Częstochowy i okolic.

Szczecin

Szczecin - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Szczecin jest usługą skierowaną dla klientów Szczecina i okolic.

Katowice

Katowice - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Katowice jest usługą skierowaną dla klientów Katowic i okolic.

Rzeszów

Rzeszów - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Rzeszów jest usługą skierowaną dla klientów Rzeszowa i okolic.

Poznań

Poznań - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Poznań jest usługą skierowaną dla klientów Poznania i okolic.

Gdańsk

Gdańsk - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Gdańsk jest usługą skierowaną dla klientów Gdańska i okolic.

Wrocław

Wrocław - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Wrocław jest usługą skierowaną dla klientów Wrocławia i okolic.

Bydgoszcz

Bydgoszcz - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Bydgoszcz jest usługą skierowaną dla klientów Bydgoszczy i okolic.

Toruń

Toruń - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Toruń jest usługą skierowaną dla klientów Torunia i okolic.

Kielce

Kielce - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Kielce jest usługą skierowaną dla klientów Kielc i okolic.

Lublin

Lublin - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Lublin jest usługą skierowaną dla klientów Lublina i okolic.

Łódź

Łódź - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Łódź jest usługą skierowaną dla klientów Łodzi i okolic.

Zielona góra

Zielona góra - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Zielona góra jest usługą skierowaną dla klientów Zielonej góry i okolic.

Wałbrzych

Wałbrzych - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Wałbrzych jest usługą skierowaną dla klientów Wałbrzycha i okolic.

Gdynia

Gdynia - Odzysk danych z macierzy RAID 6 Gdynia jest usługą skierowaną dla klientów Gdyni i okolic.

Ludzie zaczynają Googlować, jak, o mój Boże, co to jest? Jak mogę to odzyskać? Jak to naprawić? I natkną się na różne filmy lub artykuły. Więc dowiedzmy się o tym, czym jest technologia, typowe problemy, które widzimy, wskaźniki sukcesu, ceny, itd. Więc w skrócie – czym jest Raid i ogólnie czym jest Raid 6?

Częste pytanie to “Czy zapewniacie odzyskiwanie danych z macierzy RAID 6″

Posiadamy jeden z najwyższych współczynników sukcesu w Europie. Dostarczane macierze są nieraz po wielu zabiegach i próbach odzyskiwania przez firmy, które chwalą sie sukcesami a zwykle nawet nie robią po-sektorowych kopii nośników przed przystąpieniem do prób odzyskiwania co pogarsza w następstwie możliwości ich odzysku i podnosi cenę za odzyskanie.

Raid to dowolny termin lub dowolny schemat polegający na łączeniu wielu dysków, aby wyglądały jak jeden duży dysk. Można to zrobić na różne sposoby. A Raid 6 to dowolny schemat, w którym łączysz wiele dysków, aby wyglądały jak jeden, i można stracić w trakcie pracy do dwóch dysków włącznie i nadal zachować dostęp do woluminu. Tak więc w przypadku Raid 6 minimalna liczba dysków, które trzeba mieć, to cztery.

Wszystko inne niż to byłoby innym poziomem raida, a wszystko niższe od tego byłoby innym poziomem raida. I znowu, Raid 6 pozwala w zasadzie wziąć cztery dyski i utworzyć wolumin z dwoma dyskami o sumie ich pojemności, ponieważ w zasadzie poświęcasz miejsce na dwóch dyskach na nadmiarowość lub fałszywą tolerancję.

Tak. Sposób, w jaki to osiąga, polega na tym, że istnieje coś, co nazywa się kontrolerem szybkości, którym zwykle może być karta sprzętowa. Czasami jest to oprogramowanie. Zwykle jest to jednak kawałek sprzętu. Nazywa się to kontrolerem szybkości. Jego zadaniem jest połączenie wszystkich tych dysków. Może to być coś więcej. Najwięcej dysków z których odzyskiwaliśmy dane w RAID 6 to 24.

Mając 24 dyski, statystyka utraty dwóch, rośnie dość znacząco. Zasadniczo kontroler Raid weźmie wszystkie te dyski i przekształci je w zasadniczo jeden duży dysk logiczny, który następnie przekaże systemowi operacyjnemu. A dzięki Raid 6, sposób, w jaki uzyskujesz nadmiarowość dwóch dysków, oznacza poświęcenie łącznej wartości dwóch dysków. Więc gdybyśmy mieli Raid 6 z czterema dyskami i każdy dysk miał 1 TB, będziemy mieć dwa terabajty.

Gdybyśmy mieli ośmiodyskowy Raid Six z dyskami 1 TB, mielibyśmy sześć terabajtów. Poświęciliśmy dwa dyski warte tego dla parzystości i rodzaju puli danych Reeda Solomona, których będziemy potrzebować, aby emulować jeden lub dwa dyski, które zajmują ogromne zrzuty. Nie chcę zagłębiać się zbytnio w to, jak to wszystko działa, ale okazuje się, że im bardziej jesteś wykształcony jako specjalista IT lub jako konsument w określonej sytuacji, tym lepiej będziesz w stanie zrozumieć, co do cholery robisz i podejmujesz właściwą decyzję.  To właśnie widzi system operacyjny w tym woluminie logicznym.

Blok nr 1 będzie miał pozycję i będzie na pozycji nr 1 na Dysku pierwszym.

Blok numer dwa będzie na dysku numer dwa, na dysku trzecim, będziemy mieć trochę danych XOR tutaj, a tutaj będziemy mieć trochę odczytanych danych Solomona.

I prawdopodobnie najczęstszą rzeczą, którą widzimy, jest awaria trzech dysków. Dlaczego? Ponieważ to coś, jeśli masz dwa zepsute dyski RAID 6 nadal będzie działać. Będzie zdegradowany, może trochę powolny, ale funkcjonalny.

Widzimy, że zwykle dzieje się tak w małych firmach i kiedy konfigurowali to, nie ustawili tego odpowiednio, aby powiadomić kogoś w firmie o awarii dysków. Tak więc ten kontroler powinien być skonfigurowany z ustawieniem powiadomienia. Możesz głośno brzęczeć fizyczny alarm. Czasami macierz Raid znajduje się w zdalnym centrum danych gdzie tego nie można usłyszeć.

Czasami fizyczny alarm jest włączony. Ile alarmów zauważamy, gdy idziemy do naszego centrum danych? Jest dużo alarmów.  Ale widzimy również sytuacje, w których można skonfigurować go za pomocą technologii takiej jak Nagios do zdalnego monitorowania. Możesz ustawić to tak, że technicy otrzymają powiadomienie za pośrednictwem poczty e-mail.

Ale tak czy inaczej, zwykle widzimy, że trzy dyski uległy awarii. Więc możemy pomóc? A ile będzie kosztował ten bałagan? Powiedziałbym, że przeciętny Raid 6, który widzimy, prawdopodobnie zawiera około ośmiu dysków. Sześć do ośmiu? Prawdopodobnie tak, sześć do ośmiu, a czasem jeden lub dwa hotspare.

Czym jest hot spare?

Zasadniczo jest to dysk, który znajduje się w komputerze w systemie serwera, ale nie jest do niczego używany. Siedzi tam i czeka, aż dysk przestanie działać, aby natychmiast zająć jego miejsce. Więc w zasadzie jest to dysk, który po prostu siedzi bezczynnie, dopóki inny dysk nie ulegnie awarii, a ten dysk natychmiast wskakuje i zajmuje jego miejsce.

A kiedy się pojawia, ma pięć martwych dysków, ponieważ oba dyski typu hotspare w pewnym momencie się zaangażowały, a dwa dyski, które zastąpiły, są martwe. Więc ta rzecz naprawdę była pozostawiona na autopilocie przez długi czas. Tak, często to widzimy. Tak więc tylko trzy z ośmiu dysków działają, a my możemy mieć pięć niezależnych napraw dysków i możemy to być dużo pracy, aby dowiedzieć się, jaki jest optymalny zestaw pięciu z tych ośmiu, aby zapewnić najlepszą odzyskanie Twoich danych.

Trzeba dowiedzieć się jaki sposób kontroler szybkości podzielił to na jednostki logiczne lub jednostki LUN oraz w jaki sposób te jednostki LUN zostały następnie podzielone na systemy plików. Następnie, jak te systemy plików, a czasem te, które działają jak cholerne hiperwizory, zamierzają podzielić to na dyski wirtualne lub normalne dyski. A jeśli brzmi to skomplikowanie, to dlatego, że tak naprawdę jest.

A jeśli chodzi o dobre wieści, nasz wskaźnik sukcesu w odzyskiwaniu najazdu szóstego wynosi ponad 95% przez większość czasu. Zwrócimy Ci całą masę Twoich danych. I może nie jest w 100% doskonały, ponieważ dysk, który wczoraj padł, ma ogromne uszkodzenia talerza. Tak więc niektóre dane są nieaktualne od dwóch lub trzech tygodni, ale prawie zawsze możemy odzyskać dużo danych.

Wracając do kosztów to płacimy czynsz i wszystkie tego typu rzeczy, które robią normalne firmy. Zwykle płacimy podatki na czas. Więc mamy wszystkie te normalne codzienne koszty biznesowe, ale ile nasi konsumenci lub klienci biznesowi płacą za coś w rodzaju stawki szóstej? Największymi czynnikami napędzającymi są koszty to czas ludzki.

Właśnie stąd pochodzą największe części tego równania. A jeśli będziemy musieli naprawić trzy dyski lub pięć dysków, prawdopodobnie wystarczyłoby około 3-5 tyś na każdy dysk, który musimy naprawić. Nie mówię więc, że jest to system 24-dyskowy z trzema martwymi dyskami. Nie mówię, że naprawa dysku będzie kosztować 15 tyś złotych.

Koszt naprawy dysków prawdopodobnie wyniesie ok 10 tysięcy. Z pewnością, jeśli dyski są dyskami SAS 15 000 obrotów, może to być droższe niż w przypadku dysków klasy konsumenckiej. Ale koszty naprawy dysków stanowią dużą część tego, a większą część stanowi czas ludzki. Więc nasi wysokiej klasy informatycy, którzy rozwiązują takie rzeczy.

Często są członkami naszego personelu zajmującego się kryminalistyką cyfrową i zwykle wystawiają rachunki podobnie jak wysokiej klasy prawnicy. Powiedziałbym, że można powiedzieć, skąd pochodzą ich rodzaje rachunków. I rodzaj wspólnego punktu cenowego, w zależności od osoby, wynosi prawdopodobnie około 300 zł za godzinę. Więc jeśli ktoś taki jak specjalista odzyskujący dane potrzebuje dwóch lub trzech dni, a trzy lub pięć dysków ulegnie awarii, to odzyskanie może kosztować 20 tyś zł. Każdy przypadek jest inny. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile naszym zdaniem będzie kosztować odzyskanie danych z macierzy raid 6, zadzwoń do nas.

Całkiem możliwe, że zadamy ci kilka pytań, na które nie znasz odpowiedzi, i to jest w porządku. Cały czas pracujemy z niedoskonałymi informacjami.

Sposób, w jaki to naprawdę działa, polega na tym, że rozmawiasz z naszym zespołem doradców technicznych, którzy najczęściej otrzymają etykietę wysyłkową, aby wysłać do nas sprzęt. Bezpłatnie za nasz koszt. Personel MiP Data & Forensic wykona analizę oraz obliczy, czy ten przypadek jest wykonalny? Jakie są naszym zdaniem możliwości sukcesu?

Jak sądzimy, ile godzin inżynieryjnych zajmie ta konkretna sprawa? W tym momencie przedstawimy naszym klientom ofertę. A jeśli ta oferta sprawdzi się w przypadku Twojej organizacji, zaakceptujesz ją. Będziemy mieli całą masę roboty. Najczęściej będziemy wolni od ryzyka finansowego. Więc jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, ile to będzie kosztować?  Skontaktuj się z naszym zespołem doradztwa technicznego.