template-builder.php
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID warszawa to profesjonalne usługi odzyskiwania danych z macierzy dyskowych zlokalizowane w Centralnym Laboratorium odzyskiwania danych w Warszawie przy ul. Połczyńskiej 10.
Największa wiedza, doświadczenie i ogromna skuteczność naszych inżynierów pozwala nam analizować i odzyskiwać dane z najtrudniejszych przypadków utraty danych w całej Europie i na Świecie. Specjaliści nasi ONLINE wspomagają inne firmy w zakresie odzyskiwania danych z różnego typu macierzy dyskowych i różnych typów RAID.
Jeśli dostaniecie państwo od innej firmy analizę, że z macierzy nie da się odzyskać danych to prosimy spróbować usług naszych specjalistów. Jeśli dyski z macierzy nie uszkodziły się w sposób uniemożliwiający ich naprawę na potrzeby wy-kopiowania z nich danych lub dane na macierzy nie zostały nadpisane to dajemy 99% szans na odzyskanie zawartości macierzy RAID.
WSZELKIE INFORMACJE DO TEGO CO NALEŻY ZROBIĆ BY NIE DOPROWADZIĆ DO NIEODWRACALNEJ UTRATY DANYCH UDZIELIMY PAŃSTWU POD NUMEREM 663-690-690 GDZIE NA PYTANIA ODPOWIADAJĄ SPECJALIŚCI OD ROZWIĄZAŃ ZWIĄZANYCH Z MACIERZAMI RAID WSZELKICH TYPÓW ORAZ ODZYSKIWANIEM DANYCH PO AWARII MACIERZY.
TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690
Standardowe poziomy RAID
Zagnieżdżone poziomy RAID
Niestandardowe struktury systemów RAID
Obsługujemy następujące systemy plików:
FAT | FAT32 | ExFAT | NTFS | NTFS5
EXT2/3/4
JFS | BTRFS | UFS | ZFS | XFS | HPFS
HFS | HFS+
Nasi specjaliści rutynowo odzyskują dane z macierzy RAID w następujących przypadkach:
Oferujemy analizę i wolne od ryzyka odzyskiwanie danych z RAID.
Zapewniamy brak kosztów w przypadku braku możliwości odzyskania/przywrócenia dostępu do plików.
Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta by zacząć już dziś, bądź napisz mail na office@recovery.pl
Macierze RAID nie są systemami bezawaryjnymi, dlatego niezbędnym jest ich stałe monitorowanie. Natychmiast po uszkodzeniu jednego z dysków kontroler informuje on poprzez maila i sygnałem dźwiękowym o konieczności jego wymiany.
Zawsze wymieniaj uszkodzony dysk, nigdy nie instaluj go ponownie w konfiguracji RAID.
Podczas awarii jednego dysku, żadne dane nie zostaną skasowane. Ryzyko istnieje w przypadku, kiedy podczas wymiany uszkodzeniu ulegnie drugi z nich. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie macierzy.
Jeśli posiadasz aktualną kopię zapasową, oznacz wszystkie napędy kolejno liczbami 1,2,3 itd. lub literami A, B, C, a następnie wyjmij i zastąp każdy nowym dyskiem twardym. Oryginalne pliki przechowuj w bezpiecznym miejscu, tak aby w przypadku awarii mogły zapobiec utracie danych.
Jeśli nie posiadasz kopii danych to przed jakąkolwiek pracą zmierzającą do odzyskanie danych lub przywrócenia sprawności macierzy koniecznie zabezpiecz po-sektorowe obrazy dysków z których jest macierz zbudowana. Da to szanse na odzyskanie danych w przypadku gdyby nie powiodły sie próby.
Pamiętaj !!!
Wszystkie operacje odczytu/zapisu danych na nośnikach są nieodwracalne w skutkach.
Zanim cokolwiek zrobisz POMYŚL !!!
Najlepszym wyjściem jest zabezpieczenie kopi dysków i dopiero dokonywanie prób odbudowy macierzy.
Używanie uszkodzonego RAID powoduje pojawienie się ryzyka przypadkowego nadpisania, czy pogłębienia uszkodzeń, które mogą skomplikować proces odzyskiwania danych, a nawet sprawić, że odzyskanie danych okaże się niemożliwe.
Informacje jakich potrzebujemy do przyjęcia zlecenia by odzyskiwanie danych przebiegło najszybciej są następujące:
Oczywiście są to informacje bardzo przyspieszające analizę, jednak w przypadku braku odpowiedzi na powyższe pytania sami wszystko ustalimy (poza faktami jak doszło do uszkodzenia i co było następnie robione z macierzą).
Analizy macierzy RAID są płatne.
Cena zależy od:
Na cenę analizy nie wpływa natomiast pojemność pojedynczych uczestników macierzy.
tutaj bezpośredni link do cennika odzyskiwania danych z macierzy
Wielkość dysków ma jednak wpływ na czas analizy.
Analiza dysków w trybie standardowym trwa ok 3 dni roboczych pod warunkiem, że nie ma dysków z uszkodzeniami fizycznymi, które spowalniają proces analizy oraz sam odzysk danych oraz pojemność dysków uczestników macierzy jest nie duża.
Spowolnienie wynika z dokonania operacji odzysku danych z uszkodzonego dysku by odbudować macierz i określić stopień odzyskania danych.
Średnio uszkodzony dysk o pojemności ok 500 GB po naprawie mechaniki czyta się ok od 20-100 godzin. Zależność ta jest podyktowana faktem, że na podzespołach dobieranych z dysku dawcy (donora) nigdy dysk nie będzie czytał tak jak na własnych. Odpowiedzialne za to jest wiele czynników wynikających z samego procesu produkcji dysków (między innymi nastawienia firmware-u do pracy z tymi podzespołami, nastawienie i dopasowanie właściwości magneto-rezystywnych elementów czytająco-zapisujących głowic).
Zapuszczony proces odzyskiwania danych nie może być niekontrolowany. Znaczy to, że uruchomienie dysku do wyczytywania informacji po wymianie podzespołów musi być cały czas obserwowane by dysk nie wyszedł z trybu gotowości i nie uszkodził (nieodwracalnie) sam siebie. Zatem gdy następuje koniec pracy technicy wyłączają taki proces i jest on kontynuowany po ponownym przyjściu do pracy. Stąd wynika wydłużenie analizy dysku o 2/3 czasu.
Natomiast tryb ekspresowy rządzi się innymi prawami. Za opłata dodatkową prace nad analizą trwają nieprzerwanie przez 24/7/365 aż do jej ukończenia.
Posiadamy zatem inne tryby pracy by móc odzyskać dane przed momentem, w którym mogą przestać być potrzebne.
Link bezpośrednio do formularza zamówienia usługi. Zgłoszenie online
Informujemy, że nasz dział obsługi klienta może państwu pomóc w wypełnieniu potrzebnych informacji. Prosimy zatem o kontakt pod numerem (22) 250-00-77
Gdyby państwo chcieli porozmawiać odnośnie danego przypadku lub dowiedzieć się więcej szczegółów prosimy zadzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do inżyniera, który odpowie na państwa pytania pod numerem 663-690-690
Krok 1
dostarczenie nośnika
Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.
Krok 2
analiza
Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.
Krok 3
proces odzyskiwania danych
Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.
Krok 4
odbiór danych
Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.