template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1
Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1

Budowa

Na każdy dysk przypada dysk nadmiarowy, który zawiera kopię danych (do zabezpieczenia danych można przeznaczyć większą ilość dysków przypadających na jeden właściwy). Podczas procesu zapisu, informacje zapisywane są jednocześnie na obu dyskach.

odzyskiwanie danych z macierzy raid 1

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1

Działanie opiera się na replikacji pracy nośników (dwóch lub więcej). Oznacza to równoległy zapis danych na dyskach. Odnotowuje najlepszą prędkość zapisu wśród dysków nadmiarowych. Szybkość i przepustowość przesyłania danych może być zwiększona dzięki dwóm dyskom służącym odczytywaniu informacji.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1

Wysoki poziom niezawodności sprawia, iż RAID 1 jest odpowiednim do takich zastosowań jak systemy operacyjne, transakcyjne bazy danych, czy też obronność, medycyna.

Nasi specjaliści rutynowo odzyskują dane z macierzy RAID 1 gdzie:

• wolumeny macierzy RAID nie chcą się zamontować

• doszło do zniszczenia informacji o konfiguracji macierzy

• wstawienia niekompatybilnych nośników

• w przypadku konfliktów sprzętowych

• przy awarii karty kontrolera

• podczas utraty konfiguracji rejestrów systemu serwera

• doszło do uszkodzenia kilku dysków, w tym przypadku przejścia dysków do trybu offline

• w przypadku niemożności uruchomienia serwera (boot failure)

• niedokończenia operacji przebudowy macierzy

• po formacie lub reinicjalizacji

• z uszkodzeniami elektroniki

• po powodzi i pożarze

• w przypadku utraty danych

• podczas uszkodzenia informacji o konfiguracji macierzy na kontrolerze (SAS/SATA)

Oferujemy analizę i wolne od ryzyka odzyskiwanie danych z RAID 1 .

Zapewniamy brak kosztów w przypadku braku możliwości odzyskania/przywrócenia dostępu do plików.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta by zacząć już dziś, bądź napisz mail na office@recovery.pl

RAID 1 nie jest systemem bezawaryjnym, dlatego niezbędnym jest jego stałe monitorowanie. Natychmiast po uszkodzeniu jednego z dysków informuje on poprzez maila i sygnałem dźwiękowym o konieczności jego wymiany.

Zawsze wymieniaj uszkodzony dysk, nigdy nie instaluj go ponownie w konfiguracji RAID.

Podczas awarii jednego dysku, żadne dane nie zostaną skasowane. Ryzyko istnieje w przypadku, kiedy podczas wymiany uszkodzeniu ulegnie drugi z nich. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie macierzy.

Jeśli posiadasz aktualną kopię zapasową, oznacz wszystkie napędy kolejno liczbami 1,2 itd. lub literami A, B, a następnie wyjmij i zastąp każdy nowym dyskiem twardym. Oryginalne pliki przechowuj w bezpiecznym miejscu, tak aby w przypadku awarii mogły zapobiec utracie danych.

Jeśli nie posiadasz kopii danych to przed jakąkolwiek pracą zmierzającą do odzyskanie danych lub przywrócenia sprawności macierzy koniecznie zabezpiecz posektorowe obrazy dysków z których jest macierz zbudowana. Da to szanse na odzyskanie danych w przypadku gdyby nie powiodły sie próby.

Pamiętaj !!!

Wszystkie operacje odczytu/zapisu danych na nośnikach są nieodwracalne w skutkach.

Zanim cokolwiek zrobisz POMYŚL !!!

Najlepszym wyjściem jest zabezpieczenie kopi dysków i dopiero dokonywanie prób odbudowy macierzy.

Używanie uszkodzonego RAID powoduje pojawienie się ryzyka przypadkowego nadpisania, czy pogłębienia uszkodzeń, które mogą skomplikować proces odzyskiwania danych, a nawet sprawić, że odzyskanie danych okaże się niemożliwe.

• Nigdy nie próbuj zastąpić więcej niż 1 dysku, a następnie odbudowywać tablicy.

• Nigdy nie próbuj ponownie wprowadzać napędu do macierzy, która przeszła w tryb offline.

• Nigdy nie należy usuwać więcej niż 1 dysku naraz chyba, że wszystkie dyski są wyraźnie oznaczone. (chodzi o sytuacje w której potem trzeba się zastanawiać gdzie był dany dysk)

Informacje jakich potrzebujemy do przyjęcia zlecenia są następujące:

1 – typ RAID  (0, 1, 5, 6, 10, 0+1)

2 – ilość dysków, z których zbudowana jest macierz

3 – rodzaj interfejsu dysków (dyski ATA, SATA, SCSI, SAS)

4 – rodzaj systemu plików

5 – jaki jest stan faktyczny macierzy (ile dysków jest online a ile offline)

6 – jak doszło do uszkodzenia

7 – co po uszkodzeniu było robione?

8 – istotna jest także kolejność nośników oraz wiedza o tzw. stripe-block, który jest ustawiany ręcznie bądź automatycznie w trakcie tworzenia macierzy na kontrolerze.

9 – ostatnia informacja to marka/typ/model kontrolera na którym zbudowany jest raid. O ile raid  nie jest software-owy

oczywiście są to informacje bardzo przyspieszające analizę, jednak w przypadku braku odpowiedzi na powyższe pytania sami wszystko ustalimy, no może poza faktami jak doszło do uszkodzenia.

W przypadku analizy RAID jest ona płatna i zależy od ilości dysków i systemu plików. Na cenę analizy nie wpływa natomiast pojemność pojedynczych uczestników macierzy. Wielkość dysków ma jednak wpływ na czas analizy.

Analiza dysków w trybie standardowym trwa ok 3 dni roboczych pod warunkiem, że nie ma w nich dysków z uszkodzeniami fizycznymi, które spowalniają odzysk danych, ponieważ należy przed tym dokonać odzyskania danych z uszkodzonego dysku, oraz nie ma nośników o poj. większej niż 500 GB

Średnio uszkodzony dysk o pojemności ok 500 GB po naprawie mechaniki czyta się ok od 20-100 godzin.

Posiadamy zatem inne tryby pracy by móc odzyskać dane przed momentem, w którym mogą przestać być potrzebne.

Tu jest link bezpośrednio do formularza zamówienia usługi. Zgłoszenie online

Gdyby państwo chcieli porozmawiać odnośnie danego przypadku lub dowiedzieć się więcej szczegółów prosimy zadzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do inżyniera, który odpowie na państwa pytania pod numerem  603-690-690

Referencje można znaleźć klikając w menu lub bezpośrednio przejść klikając TUTAJ  a oto kilka przykładowych, jesteśmy dumni, że możemy dla państwa wykonywać usługi odzyskiwania danych.

zamów usługę

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 - Cennik

Usługa odzyskiwania danych z macierzy RAID 1:
Cena
Tryby prac
Tryb przyspieszony
500 PLN
Dodatkowa opłata pobierana z góry niezależna od efektu końcowego i niezwiązana z kosztem prac za odzyskiwanie danych uiszczana w celu pominięcia kolejki oraz pracy serwisu w dni robocze w godzinach pracy firmy.
Tryb ekspresowy
1000 PLN
Dodatkowa opłata pobierana z góry niezależna od efektu końcowego i niezwiązana z kosztem prac za odzyskiwanie danych uiszczana w celu pominięcia kolejki oraz pracy serwisu poza standardowymi godzinami pracy firmy – obsługa 24/7.

tryb standardowy-A-304x517tryb przyspieszony-A-304x517tryb ekspresowy-A-304x517

Tryby specjalne analiz
Analiza macierzy Raid 1 standard – ilość dysków w macierzy – 2 szt. Struktura plików oparta na systemach Windows FAT32/NTFS (winXP/Vista/win7/win8/win10 oraz Serwer Windows od 2000 do 2016)
300 PLN
Analiza macierzy Raid 1 niestandardowa – za każdy dodatkowy dysk Struktura plików oparta na systemach Windows FAT32/NTFS (winXP/Vista/win7/win8/win10 oraz Serwer Windows od 2000 do 2016)
150 PLN
Analiza macierzy Raid 1 standard – ilość dysków w macierzy – 2 szt. Struktura plików oparta na systemach Linux , Unix , MacOs , Novell i innych.
600 PLN
Analiza macierzy Raid 1 niestandardowa – za każdy dodatkowy dysk Struktura plików oparta na systemach Linux , Unix , MacOs , Novell i innych.
300 PLN
Prace diagnostyczne rozpoczynają się wg. Wybranego trybu analizy (standard, przyśpieszony lub ekspresowy). Płatność za analizę wybranego trybu specjalnego należy uregulować z góry.
Analiza wykonywana jest na potrzeby ustalenia rodzaju uszkodzenia, kosztów odzyskania danych, przybliżonego czasu jaki potrzebny będzie do procesu odzyskiwania danych oraz dalszych możliwości działania. Opłata za przeprowadzenie operacji ustalenia powyższych składowych nie obliguje do natychmiastowego procesu odzyskiwania danych po akceptacji przedstawionych wyników analizy. Podjęcie prac odzyskiwania danych natychmiast po akceptacji wyników analizy jest oddzielną pozycją w cenniku usług firmy.
Opłata za tryb przyspieszony, ekspresowy oraz za tryby specjalne analiz pobierana jest z góry.
Opłata za rezygnację z usługi odzyskiwania danych po zaakceptowaniu kosztów usługi oraz zleceniu realizacji usługi
połowa ceny usługi

 

Usługi Cena
Uszkodzenia logiczne
Uszkodzenie logiczne macierzy RAID 1 – dyski posiadające dowolny z systemów Windows oraz Dos na partycjach FAT/FAT32/ExFAT/NTFS/NTFS5
od 800 PLN
Uszkodzenie logiczne macierzy RAID 1 – dyski posiadające system plików – Linux , Unix , MacOs , Novell i inne
od 1500 PLN

* Wszystkie podane ceny są kwotami netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT w wys. 23%

Usługi
Uszkodzenia mechaniczne
Cena jest sumą prac nad odzyskiwaniem danych z dysków oraz prac związanych z odbudową macierzy. Cennik odzyskiwania danych z dysków jest  TUTAJ
W przypadku dostarczenia macierzy, w której na żadnym z dysków nie można dostać się do danych bez przeprowadzenia operacji odzyskiwania danych, klient sam wskazuje nośnik, który jako pierwszy będzie poddany procesom odzyskiwania danych wg cennika dotyczącego dysków, a gdy okaże się że dane są na drugim dysku to cena usługi wzrośnie dwukrotnie. Akceptacja prac zobowiązuje klienta do poniesienia kosztów odzyskiwania z dysku, na którym może nie być danych.

* Wszystkie podane ceny są kwotami netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT w wys. 23%

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośniki są dostarczane do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza macierzy opiera się na zdiagnozowaniu możliwości odzyskania danych. Wszystkie tryby analiz macierzy są płatne. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na macierzy w celu przywrócenia utraconych plików, czy jej struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Macierz jest odsyłana wraz z nośnikami, bądź bez nośników, które mogą być zniszczone na życzenie klienta. Może on również odebrać macierz osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 1

Logo MiP Data & Forensic Pytania zadawane przez klientów

Wskrzeszając temat, redundantny aranż indywidualnych dysków, znanym też jak RAID, czy dysk mirroring, daje Wam możliwość reprezentacji wszystkich danych na jeden lub więcej dysków. To technika redukcji przez mirowanie, co oznacza, że dane są napisane identycznie na dwa lub więcej dysków. To może być całkiem świetnym opcją, aby chronić wszystkie wasze wartościowe dane, jeśli bezpieczeństwo danych I replikacja to główny podkreślenie waszego biznesu.

 1. “Bezpieczne dane dzięki konfiguracji RAID 1 w systemie Windows”
 2. “Odzyskiwanie danych z dysków za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych”
 3. “Jak działa konfiguracja RAID 1 w systemie Windows?
 4. “Jakie dyski wybrać do konfiguracji RAID 1 w systemie Windows?”
 5. “Tradycyjny dysk twardy czy nowoczesny SSD do RAID 1?”
 6. “Bezpieczeństwo danych w przypadku kłopotów z macierzą RAID 1”
 7. “Jak skonfigurować RAID 1 na swoim desktopowym PC?”
 8. “Czym jest RAID 1 i kto powinien z niego skorzystać
 9.  “Zalety konfiguracji RAID 1 w systemie Windows”.

Jeśli interesuje Cię ochrona Twoich danych, to dzisiejszy odcinek powinien Cię zainteresować! Zawiera on wiele informacji na temat RAID 1, technologii umożliwiającej bezpieczne przechowywanie danych. Oto trzy kluczowe wnioski, jakie można z niej wyciągnąć:

Bądź pewien, że Twoje dane są bezpieczne! Konfiguracja RAID 1 to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw i prywatnych użytkowników, którzy potrzebują ochrony przed utratą danych. Jeśli wystąpią w czasie pracy jakieś problemy skorzystaj z oprogramowania do odzyskiwania danych, aby odzyskać swoje utracone pliki.

 1. Jakie są różnice między RAID 1, a bardziej tradycyjnymi metodami przechowywania danych?
 2. Jakie są główne korzyści z zastosowania RAID 1?
 3. Jakie są główne zagrożenia związane z przechowywaniem danych na RAID 1?
 4. Jakie są zalety odzyskiwania danych przy użyciu aplikacji typu Recovery?
 5. Czy RAID 1 jest stosowane w przypadku dużych przedsiębiorstw czy też jest on dedykowany dla prywatnych użytkowników?
 6. Jakie są wady stosowania RAID 1?
 7. Jakie są przyczyny awarii układu RAID 1?
 8. Jak będą postępować użytkownicy, którzy potrzebują zwiększenia przestrzeni dyskowej?
 9. Czy możliwe jest zastosowanie RAID 1 dla laptopów lub minikomputerów?
 10. Jakie są sposoby odzyskiwania danych na RAID 1 w przypadku awarii innego dysku?

 

Zadzwoń po konsultacje jeśli masz problem z odzyskiwaniem danych z macierzy RAID 1 – 603-690-690

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Białystok

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Białystok - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Białystok jest usługa skierowaną dla klientów Białegostoku i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Olsztyn

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Olsztyn - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Olsztyn jest usługa skierowaną dla klientów Olsztyna i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Szczecin

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Szczecin - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Szczecin jest usługa skierowaną dla klientów Szczecina i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Katowice

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Katowice - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Katowice jest usługa skierowaną dla klientów Katowic i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Rzeszów

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Rzeszów - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Rzeszów jest usługa skierowaną dla klientów Rzeszowa i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Opole

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Opole - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Opole jest usługa skierowaną dla klientów Opola i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kraków

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kraków - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kraków jest usługa skierowaną dla klientów Krakowa i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Poznań

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Poznań - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Poznań jest usługa skierowaną dla klientów Poznania i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Łódź

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Łódź - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Łódź jest usługa skierowaną dla klientów Łodzi i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kielce

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kielce - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Kielce jest usługa skierowaną dla klientów Kielc i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Warszawa - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Warszawa jest usługa skierowaną dla klientów Warszawy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Bydgoszcz

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Bydgoszcz - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Bydgoszcz jest usługa skierowaną dla klientów Bydgoszczy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Częstochowa

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Częstochowa - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Częstochowa jest usługa skierowaną dla klientów Częstochowy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Zielona Góra

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Zielona Góra - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Zielona Góra jest usługa skierowaną dla klientów Zielonej Góry i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Wałbrzych

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Wałbrzych - Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 Wałbrzych jest usługa skierowaną dla klientów Wałbrzycha i okolic.