template-builder.php

Odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza
Odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza

Odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza

Poszczególni użytkownicy usuwają dane i przechowują w koszu. Większość z nas jednak systematycznie go opróżnia. Czasami zdarza się, że po wykonaniu tego typu operacji, pliki okazują się potrzebne. Usunięcie danych, a następnie całej zawartości kosza nie oznacza całkowitej utraty danych. Pozbywając się w ten sposób plików, usuwamy jedynie tak naprawdę odnośniki. Dane nadal znajdują się na nośniku. Odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza nie jest zabiegiem wymagającym dużej wiedzy.

Ważnym jest, aby w momencie, gdy uświadomimy sobie konieczność odzyskania skasowanych plików, zaprzestać lub znacznie zredukować częstotliwość korzystania z komputera. Powierzenie odzyskiwania danych specjalistycznej firmie jest w tym przypadku wskazane. Jeśli nie obawiają się Państwo o swoje dane, bądź chcą podjąć ryzyko ich utraty, istnieje szereg programów, w zakresie których znajduje się owa funkcja.

Co dzieje się z plikami po ich skasowaniu? Czy  jest możliwe odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza

Pliki w koszu

Usunięcie pliku za pomocą komendy delete przenosi go do kosza (bądź jego odpowiedników w zależności od systemu operacyjnego). O ich obecności w tej lokalizacji świadczy zmiana standardowej ikony (np. na pełny kosz). Odzyskanie plików jest proste i wymaga jedynie wybrania komendy przywróć. Kiedy opróżnimy jednak zawartość kosza, sytuacja się zmienia.

Usunięcie z kosza

System operacyjny posiada indeksy lokalizacji plików, na podstawie których to wyszukuje i uwidacznia każdy z nich. Zabezpiecza to plik przed jego nadpisaniem. Podczas usuwania pliku, kasowany jest jego indeks. Skasowanie pliku powoduje więc usunięcie jedynie odniesienia do jego lokalizacji na dysku. Komputer nie widzi danych, co nie oznacza, że przestaje on istnieć.

Przestrzeń, jaką zajmował nie jest już zarezerwowana dla tego pliku, toteż każdy kolejny może zostać zapisany na jego miejscu – dochodzi wtedy do nadpisania danych. Plik wciąż technicznie istnieje w pamięci nośnika, przez co może zostać odzyskany przez narzędzia i oprogramowania recovery, które odbudują strukturę pliku i ponownie uwidocznią go dla komputera. Warto pamiętać, że im plik dłużej znajdował się w przestrzeni dyskowej, tym łatwiej można go odzyskać.

Świeże dane są szybciej zastępowane przez pliki tymczasowe.

Odzyskiwanie skasowanych dokumentów

Praca z komputerem to przede wszystkim zarządzanie dokumentami i plikami. Zarówno użytkownicy domowi, jak i biurowi regularnie mają do czynienia z dużą ilością plików i dokumentów. Są to pliki Worda, Excela, programowe pliki wykonywalne, pliki graficzne i wiele, wiele innych.

Przypuśćmy, że od 25 dni przygotowujesz ważny dokument, który musisz zaprezentować w swojej firmie za 5 dni. I nagle, przypadkowo wciskasz „delete” lub Twój komputer dopada jakiś wirus i dokument znika.

Cała twoja praca z ostatnich 25 dni idzie na marne, a jej efekty powinieneś przedstawić szefowi za 5 dni. Odtworzenie w 5 dni dokumentu przygotowywanego 25 dni to niełatwe zadanie. Co w takim razie możesz robić, żeby jakoś wyjść z tej koszmarnej sytuacji?

Rozwiązanie:

Możesz spróbować podjąć następujące kroki celem odzyskania pliku w kilka minut:

Dokument, który zostaje usunięty poprzez wciśnięcie klawisza DELETE zostaje zazwyczaj przetransferowany do folderu „Kosz” na twoim pulpicie. Dokument pozostaje w tym miejscu dopóki nie opróżnisz kosza lub manualnie nie wykasujesz z niego pliku. Stąd też możesz po prostu zajrzeć do „Kosza” i odtworzyć stamtąd swój plik.

Jeżeli dokument został wykasowany poprzez naciśnięcie kombinacji klawiszy SHIFT+DELETE lub został usunięty jakimkolwiek innym sposobem, nie możesz manualnie go odzyskać. Jednak nie musisz rozpaczać, bo plik nie został całkowicie usunięty z pamięci komputera. Został jedynie oznaczony jako wykasowany i możesz go, bez większego problemu, odzyskać. Ale, żeby było to możliwe, konieczny jest kontakt z profesjonalną firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Pytania zadawane przez klientów


Co to jest analiza

Co to jest ekspertyza

Co to jest odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z twardego dysku cena

zamów usługę

Usługa odzyskiwanie danych z dysku twardego po usunięciu z kosza