template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Gdynia

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Gdynia

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Odzyskiwanie danych z macierzy raid Gdynia

Odzyskiwanie danych z macierzy raid Gdynia

MiP Data & Forensic oferuje usługi odzyskiwania utraconych danych z dowolnej konfiguracji w laboratorium oraz na miejscu u klienta z 99% wskaźnikiem sukcesu . Nasi certyfikowani inżynierowie odzyskują dane z dowolnego systemu operacyjnego. Posiadamy wszelkiego rodzaju rozwiązania dla dowolnych typów systemów serwerowych.

Przyczyny awarii macierzy Raid

Zdarza się, że macierze czasami zawodzą. Może się tak zdarzyć z powodu ogromnych ilości przetwarzanych plików i dużego obciążenia elementów mechanicznych dysków twardych. Awarie serwera mogą prowadzić do wszystkiego, od silnego bólu głowy po całkowitą katastrofę .

W końcu macierze przechowują setki terabajtów krytycznych plików. Tak więc, chociaż wskaźnik awaryjności na niektórych topowych serwerach z macierzami może wynosić zaledwie 5%, nadal oznacza to, że możesz być niefortunną mniejszością, która może doświadczyć nagłego problemu, fizycznego lub software-owego uszkodzenia.

Skontaktuj się z nami w sprawie odzyskania danych z macierzy raid a nasi specjaliści doradzą co można zrobić by przywrócić dostęp do danych. Telefon alarmowy to 667-690-690

zamów usługę

Inne typowe przyczyny awarii to:

 • Awaria kontrolera
 • Niewłaściwa odbudowa dysku
 • Awaria wielu dysków
 • Degradacja serwera
 • Przypadkowe usunięcie plików
 • Uszkodzenie przez wirusy lub złośliwe oprogramowanie
 • Czynnik ludzki

Jednak po zakończeniu procesu przywracania dostępu do zawartości Raid-a udostępnimy Ci również dodatkowy indywidualny plan tworzenia kopii zapasowych, aby zapewnić, że nigdy więcej nie dojdzie do utraty.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Gdynia to centralne laboratorium odzyskiwania danych wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i rozwiązania technologiczne oraz specjalistyczne oprogramowanie do radzenia sobie w najcięższych przypadkach utraty danych. Laboratorium znajduje się w Warszawie gdzie dostarczane są wszystkie przypadki odzyskiwania danych z całej Polski.

 

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie macierzy

Nośniki z macierzy są dostarczane do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru macierzy skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza macierzy

Analiza macierzy opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona płatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na macierzy w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośniki są odsyłane, bądź niszczone na życzenie klienta. Może on również odebrać je osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID laboratorium

Centralne Laboratorium znajduje się ono w Warszawie gdzie nasi specjaliści rozwiązują wszystkie problemy związane z utratą danych w macierzach

To telefoniczne przemyślenia klientów –  a sprawa wygląda tak:

By zapewnić realizację usług na odpowiednim poziomie i dać gwarancję jakości,  fachowości i rzetelności przy wykonywaniu zleceń potrzebne są następujące elementy składające się na cenę realizacji zlecenia.

 1. Koszt sprzętu i oprogramowania oraz zakup nowych rozwiązań i aktualizacje
 2. Budowa i wyposażenie laboratorium
 3. Magazyn dysków (ok 80.000)
 4. Wykształcenie oraz zdobywanie nowych umiejętności specjalistów od odzyskiwania danych
 5. Wynajem dużej przestrzeni by pomieścić magazyny dysków i innych urządzeń oraz Laboratorium
 6. Obsługa logistyczna zleceń – pracownicy, punkty przyjęć
 7. Podatki ubezpieczenia, ZUS oraz inne koszty (szybki Internet, serwery systemowe, koszty kurierów, wysyłki, reklama)
 8. Marka  ilość lat na rynku oraz bezpieczeństwo i referencje

Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie to wydatki liczone w setkach tysięcy złotych wraz i ich coroczną aktualizacją o nowe typy dysków.

Koszt laboratorium jest tak duży, że żadna z firm nawet światowych nie jest w stanie utworzyć ich kilka w różnych lokalizacjach. Specjalne komory laminarne w oddzielnych szklanych pomieszczeniach by można było z nośnikami pracować na poziomie w jakim je produkowano.

Magazyn nośników z których można brać podzespoły w przypadku gdy usługa potrzebna jest natychmiast i nie ma czasu na szukanie i sprowadzanie danego modelu ze świata. (łatwo policzyć, biorąc tylko po 100 zł za dysk jaką kwotę reprezentuje magazyn – większość dysków jest dużo droższa i są takie co kosztują po kilka tysięcy zł). Łatwiej przesłać nośniki z punktu przyjęć do laboratorium niż generować dodatkowe inwestycje, za które i tak w dłuższej perspektywie zapłaci klient bo podniosłoby to cenę realizacji zlecenia dość znacznie.

Wyszkolenie inżynierów znajdujących się w takim laboratorium to kilka lat, jednak wiedza cały czas ewoluuje i trzeba coraz to nowe szkolenia robić by być na czasie. Badaliśmy tą kwestię w 2020 roku o okazało się, że pełne wyszkolenie i nauka specjalisty to koszt w owym czasie 420 tysięcy zł a posiadając tylko minimum 3 specjalistów można to sobie policzyć. Pensja specjalisty oscyluje w granicach ok 20 tysięcy

W Polsce jest zaledwie kilku inżynierów zajmujących się utratą danych z macierzy więc proszę nie wyobrażać sobie, że jest to usługa typu naprawa pralki i każda firma może ją zrobić. Dlatego też inżynierowie Ci mają ogromne doświadczenie realizując wszystkie przypadki utraty danych spływające do nich z całego kraju. Jakie doświadczenie może mieć inżynier, który ma jeden przypadek na kilka miesięcy a jakie taki co na bieżąco je rozwiązuje.

Owszem mniejsze firmy próbują swoich sił jednak w większości przypadków uczą się one na zleceniach od klientów i często klienci po tych zabiegach tracą swoje dane. Proszę zatem ostrożnie dobierać firmę i to firmę, która zajmuje się tyko i wyłącznie odzyskiwaniem danych.

Pozostałe składowe plus to co opisaliśmy powyżej daje juz dość sporo kwotę za zlecenie jednak gwarancje odzyskania danych w światowej czołówce tego typu firm.

Jeśli państwo nie posiadają zbyt cennych danych to można próbować w małych firmach choć i one posiadają wiedzę ile to kosztuje w profesjonalnej firmie i takie same ceny oferują próbując zrobić to samemu lub wyższe i przesyłają nam po akceptacji klienta.

Wreszcie gwarancja poufności i bezpieczeństwa powierzonych informacji. Nasza firma obsługuje Wojsko, Służby mundurowe, Banki i instytucje gdzie jest to priorytetem. Na życzenie możemy wysłać portfolio klientów wraz z ich pisemnymi referencjami. Powierzenie swoich danych nie sprawdzonej firmie komputerowej, która jutro może zniknąć z rynku a za jakiś czas pojawi się na państwa koncie nieznany kredyt to duże ryzyko. Prosimy aby rozważnie dobierać partnerów do wykonania tej usługi.

A oto link do naszego cennika usług odzyskiwania danych