template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS
Odzyskiwanie danych z macierzy warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS

NAS czyli (Network Attached Storage) to dysk sieciowy, a konkretnie pamięć masowa podłączana bezpośrednio do sieci komputerowej (LAN). Zapewnia dostęp do danych w sieciach, do których podłączone są różnorodne urządzenia, które je przetwarzają. Większość urządzeń NAS umożliwia strumieniowe przesyłanie mediów do komputerów i innych nośników.

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

WSZELKIE INFORMACJE DO TEGO CO NALEŻY ZROBIĆ BY NIE DOPROWADZIĆ DO NIEODWRACALNEJ UTRATY DANYCH UDZIELIMY PAŃSTWU POD NUMEREM 663-690-690 GDZIE NA PYTANIA ODPOWIADAJĄ SPECJALIŚCI OD ROZWIĄZAŃ ZWIĄZANYCH Z MACIERZAMI RAID WSZELKICH TYPÓW ORAZ ODZYSKIWANIEM DANYCH PO AWARII MACIERZY.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

zamów usługę

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS

Przez ostatnie kilka lat rynek dysków sieciowych NAS znacząco się rozwinął. Szybki rozwój publicznych dysków w „chmurze” (Dropbox, OneDrive, Google Drive i inne) nieco tę ekspansję wprawdzie powstrzymał (szczególnie wśród niezbyt „technicznych”  użytkowników), ale nie można zaprzeczyć, że użyteczność serwerów NAS w sieciach lokalnych jest duża. Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że publiczne „chmury” mogą stanowić doskonałe uzupełnienie ich działania.

Używające NAS przedsiębiorstwa potrzebują urządzeń wydajnych i wielofunkcyjnych. W swoim przeglądzie systemów NAS skupialiśmy się dotychczas bardziej na aspekcie wydajności.

Tymczasem zestaw łatwych w obsłudze funkcji staje coraz bardziej istotny na wielu segmentach rynku. Dlatego jakościowa ewolucja systemów operacyjnych NAS jest też bardzo potrzebna, a konsumentom trzeba ciągle dostarczać informacji na temat nowych, dostępnych opcji. Kluczowe funkcje zostały omówione w obszernym przeglądzie w zeszłym miesiącu.

Skupmy się na trzech najważniejszych elementach stanowiących o dużej „wartości dodanej” systemów operacyjnych NAS.

Kluczowe aspekty systemu operacyjnego NAS to interfejs użytkownika, narzędzia do zarządzania danymi oraz konfiguracja portów sieciowych. Wszystkie one ściśle wiążą się z hardwarem.

Funkcje stanowiące wartość dodaną mogą być albo związane z softwarem, albo z hardwarem. Funkcje związane z hardwarem to np. możliwość zakupu jednostki NAS z portami HDMI – porty te mogą być używane do napędzania wyświetlacza programów multimedialnych (np. Kodi) albo wspomagać zarządzanie systemem video wyświetlającym obrazy z kamer nadzoru. Naszym jednak celem w tej części są wartości dodane związane z oprogramowaniem.

Nastanie ery smartphonów wywołało eksplozję ilości cyfrowych plików multimedialnych (foto audio, czy video). Stali konsumenci jednak niechętnie polegają na „chmurach” publicznych jako narzędziu zarządzania plikami. Stąd wielu dostawców, by przyciągnąć tych klientów, stara się maksymalnie uprościć obsługę treści multimedialnych. Usługi multimedialne to jedna z największych wartości dodanych systemów operacyjnych NAS.

Przejście od analogowego do cyfrowego nadzoru kamer (od telewizji o obwodzie zamkniętym do kamer IP) spowodowało, że proces ten stał się tańszy i prostszy w instalacji zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych. Mimo to, przechowywanie plików video jest nadal swego rodzaju wyzwaniem i wielu dostawców  NAS udostępnia dla wspomożenia tego procesu specjalne rejestratory sieciowe (NVR). Chociaż z drugiej strony, dla zwykłego użytkownika z 3 lub 4 kamerami jednostka NAS może łatwo podwoić się w trybie NVR podczas wykonywania innych zadań. Reasumując, uproszczenie set up-u, użytkowania i kontroli kamer IP w sieci jest kolejną wartością dodaną oferowaną przez dostawców systemów NAS.

Dla przeciętnego konsumenta pierwsza styczność z bezproblemową strategią back-up-u i udostępnienia danych to styczność z usługą „chmur” publicznych (np. Dropbox). Usługa ta pozwala na uzyskanie dostępu do danych z jakiegokolwiek miejsca za pomocą Internetu i uwierzytelnionego urządzania.

Firmy oferujące system NAS zdały sobie sprawę z tego, że konsument korzystający do tej pory z publicznych „chmur” wymaga więc przede wszystkim 2 rzeczy. Po pierwsze, chodzi mu o możliwość utworzenia w jednej lub kilku publicznych „chmurach” kopii zapasowych plików przechowywanych w NAS. Po drugie, w ramach NAS chce mieć dostęp do funkcji oferowanych przez publiczne dyski takich, jak łatwy „access” do zawartości dysku za pomocą Internetu i możliwość bezproblemowego współdzielenia zawartości tego dysku.

Więcej o macierzach dyskowych i odzyskiwaniu danych z macierzy

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 603-690-690

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Białystok

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Białystok - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Białystok jest usługa skierowaną dla klientów Białegostoku i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Olsztyn

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Olsztyn - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Olsztyn jest usługa skierowaną dla klientów Olsztyna i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Szczecin

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Szczecin - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Szczecin jest usługa skierowaną dla klientów Szczecina i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Katowice

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Katowice - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Katowice jest usługa skierowaną dla klientów Katowic i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Rzeszów

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Rzeszów - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Rzeszów jest usługa skierowaną dla klientów Rzeszowa i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Opole

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Opole - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Opole jest usługa skierowaną dla klientów Opola i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Kraków

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Kraków - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Kraków jest usługa skierowaną dla klientów Krakowa i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Poznań

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Poznań - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Poznań jest usługa skierowaną dla klientów Poznania i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Łódź

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Łódź - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Łódź jest usługa skierowaną dla klientów Łodzi i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Kielce

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Kielce - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Kielce jest usługa skierowaną dla klientów Kielc i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Warszawa - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Warszawa jest usługa skierowaną dla klientów Warszawy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Bydgoszcz

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Bydgoszcz - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Bydgoszcz jest usługa skierowaną dla klientów Bydgoszczy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Częstochowa

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Częstochowa - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Częstochowa jest usługa skierowaną dla klientów Częstochowy i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Zielona Góra

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Zielona Góra - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Zielona Góra jest usługa skierowaną dla klientów Zielonej Góry i okolic.

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Wałbrzych

Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Wałbrzych - Odzyskiwanie danych z macierzy NAS Wałbrzych jest usługa skierowaną dla klientów Wałbrzycha i okolic.