home.php
Case study

Blog

awari-alaptopa-35516391_small-450x180 8 CZERWCA – DZIEŃ INFORMATYKA

8 CZERWCA – DZIEŃ INFORMATYKA

Jeszcze kilkanaście lat temu mianem informatyka określało się każdego, kto miał chociażby mętne pojęcie o komputerach – potrafił zainstalować system operacyjny, czy podłączyć drukarkę. 

Digital-detox-Depositphotos_82023662_small-450x180 DZIEŃ BEZ KOMPUTERA, CZYLI DETOKS TECHNOLOGICZNY

DZIEŃ BEZ KOMPUTERA, CZYLI DETOKS TECHNOLOGICZNY

Niewielu z nas wyobraża sobie spędzenie chociażby jednego dnia bez korzystania z komputera, czy chociażby smartfona. A czy Wy jesteście w stanie wytrzymać 24 godziny bez sięgania po urządzenie z dostępem do sieci?

KAsowanie-danych-Depositphotos_234415316_dssmall-450x180 CO SIĘ DZIEJE Z PLIKIEM PO WYKASOWANIU GO Z KOMPUTERA?

CO SIĘ DZIEJE Z PLIKIEM PO WYKASOWANIU GO Z KOMPUTERA?

Wykasowanie pliku z komputera przy zastosowaniu zwykłej komendy Usuń nie sprawia, że zostaje on definitywnie wymazany z pamięci urządzenia. Dokument trafia do Kosza, czyli swego rodzaju „cyfrowego czyśćca”, z którego może zostać jeszcze odzyskany.

Poczta-mail-Depositphotos_45923365_small-450x180 ODZYSKIWANIE POCZTY EMAIL

ODZYSKIWANIE POCZTY EMAIL

Poczta email stanowi od wielu lat jeden z podstawowych kanałów komunikacji międzyludzkiej, powszechnie wykorzystywana jest również w korespondencji biznesowej. Utrata dostępu do maili może być zatem niezwykle dotkliwa, zwłaszcza, że użytkownicy często nie chronią dodatkowo zawartości korespondencji, ani otrzymywanych załączników.

Backup-chmura-Depositphotos__133908922_dssmall-1-450x180 5 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA SZYBKI BACKUP DANYCH

5 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA SZYBKI BACKUP DANYCH

W branży data recovery mówi się, że użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy już stracili dane oraz tych, którzy dopiero je stracą. Biorąc pod uwagę ilość użytkowanego dziś sprzętu, w tym telefonów, smartfonów oraz tabletów, nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

NAS-18242441_small-450x180 ODZYSKIWANIE DANYCH NA RATUNEK DOMOWYM MAGAZYNOM DANYH - NAS

ODZYSKIWANIE DANYCH NA RATUNEK DOMOWYM MAGAZYNOM DANYH – NAS

Współczesny świat z trudem radzi sobie z przetwarzaniem oraz zabezpieczeniem rosnących z roku na rok zasobów big data. Również małe przedsiębiorstwa i użytkownicy prywatni generują dane cyfrowe, które należy odpowiednio zabezpieczyć.