home.php
Case study

Blog

Laptop-z-lupą-13982292_xl BIEGŁY SĄDOWYM, A BIEGŁY Z ZAKRESU INFORMATYKI ŚLEDCZEJ

BIEGŁY SĄDOWYM, A BIEGŁY Z ZAKRESU INFORMATYKI ŚLEDCZEJ

RÓŻNICA POMIĘDZY BIEGŁYM SĄDOWYM, A “ZWYKŁYM” BIEGŁYM Z ZAKRESU INFORMATYKI ŚLEDCZEJ W ostatnich latach znacznie wzmocniła się rola biegłych z zakresu informatyki śledczej, a to wszystko za sprawą wzrostu znaczenia dowodów cyfrowych w sprawach cywilnych i karnych. Wiele osób myli […]

proces-recovery-na-laptopie-56122128_xl NO DATA, NO CHARGE

NO DATA, NO CHARGE

NO DATA, NO CHARGE, CZYLI OPŁATA ZA ODZYSKIWANIE DANYCH TYLKO ZA EFEKT Choć usługi odzyskiwania danych z dysków twardych nie należą do tanich, zaś cena wynika w wysokiego poziomu specjalizacji i zaawansowania technologicznego procesu, to tak naprawdę najważniejsza jest skuteczność […]

DSC08231 Zmiany rynku odzyskiwania danych

Zmiany rynku odzyskiwania danych

JAK ZMIENIAŁ SIĘ RYNEK ODZYSKIWANIA DANYCH NA PRZESTRZENI OSTATNICH LAT Rynek produktów i usług IT rozwija się niezwykle dynamicznie. Zmiany nie omijają również branży odzyskiwania danych, która pozostaje w ciągłej pogoni za zmieniającymi się trendami na rynku elektronicznych nośników danych.

DSC00131 DANE MOŻEMY UTRACIĆ W KAŻDYM CZASIE

DANE MOŻEMY UTRACIĆ W KAŻDYM CZASIE

Podczas wakacji łatwiej o utratę danych – wypoczynek sprzyja bowiem roztargnieniu skutkującemu przypadkowemu wykasowaniu danych, zaś letnia aura, której towarzyszą burze i wyładowania atmosferyczne bywa największym wrogiem urządzeń elektronicznych.

Backup-chmura-Depositphotos__133908922_ds CO MUSISZ WIEDZIEĆ KUPUJĄC DYSK TWARDY

CO MUSISZ WIEDZIEĆ KUPUJĄC DYSK TWARDY

Kopie zapasowe to podstawa bezpieczeństwa cyfrowego. Użytkownicy mają do dyspozycji cały wachlarz różnych narzędzi do archiwizacji danych – wybór odpowiedniego uzależniony jest od potrzeb, zasobności portfela, a także umiejętności właściciela danych.  

data-recovery-32686037_xl HULAJNOGA ELEKTRYCZNA NIEBEZPIECZNA DLA DANYCH CYFROWYCH

HULAJNOGA ELEKTRYCZNA NIEBEZPIECZNA DLA DANYCH CYFROWYCH

  O utratę danych z dysku twardego naprawdę nie jest trudno. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by nawet zacisze domowe stało się środowiskiem wrogim cyfrowym informacjom. Jeden z naszych klientów przekonał się ostatnio jak groźna dla dysku może być hulajnoga elektryczna.

czlowiek-w-serwerowni-11718373_small Awaria serwera i macierzy RAID

Awaria serwera i macierzy RAID

HOME OFFICE WYMAGA CIĄGŁEGO DOSTĘPU DO FIRMOWYCH ZASOBÓW. W PRZYPADKU AWARII SERWERA JEDYNYM RATUNKIEM POZOSTAJE RAID DATA RECOVERY W dobie koronawirusa, jednym z podstawowych problemów wielu przedsiębiorstw pozostaje utrzymanie łączności z firmowymi serwerami, tak by załoga mogła pracować zdalnie, w […]

cyberstalking-54427911_small (NIE)BEZPIECZNY INTERNET

(NIE)BEZPIECZNY INTERNET

Każdego dnia na użytkowników sieci czyha mnóstwo zagrożeń – wirusów i cyberprzestępców, którzy tylko czekają, by okraść swe ofiary z pieniędzy, bądź kapitału cyfrowego w postaci danych elektronicznych.