single-post.php Awaria serwera i macierzy RAID
Posts

Blog

ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID

Awaria serwera i macierzy RAID

HOME OFFICE WYMAGA CIĄGŁEGO DOSTĘPU DO FIRMOWYCH ZASOBÓW. W PRZYPADKU AWARII SERWERA JEDYNYM RATUNKIEM POZOSTAJE RAID DATA RECOVERY

W dobie koronawirusa, jednym z podstawowych problemów wielu przedsiębiorstw pozostaje utrzymanie łączności z firmowymi serwerami, tak by załoga mogła pracować zdalnie, w trybie Home Office.

 

HOME OFFICE POTRZEBUJE ZDALNEGO DOSTĘPU DO DANYCH

Światowa epidemia COVID-19 wymusiła na firmach i instytucjach z całego świata konieczność szybkiej zmiany modelu pracy na tzw. home office. W efekcie znaczna część pracowników musiała wygospodarować miejsce na stworzenie stanowiska pracy we własnym mieszkaniu, by stąd realizować swe codzienne zadania. Oczywiście schemat ten sprawdzi się wyłącznie w przypadku określonych typów pracy biurowej, nie będzie zaś możliwy do zastosowania np. w przypadku linii produkcyjnej.

Jednak problem z organizacją pracy w domu, często pełnym pozostałych domowników, w tym dzieci wymagających opieki to jedno. Z drugiej strony przed niemałym wyzwaniem stanęły również przedsiębiorstwa, które muszą zapewnić swym pracownikom zdalny dostęp do firmowych serwerów. I choć wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nie powinno przysporzyć to szczególnych trudności, to przecież nie wszystkie organizacje dysponują odpowiednią infrastrukturą umożliwiającą stworzenie bezpiecznego połączenia dla wielu użytkowników z zewnątrz. Poza tym, nie wszystkie polityki bezpieczeństwa pozwalają na implementację takich rozwiązań i umożliwianie dostępu osobom spoza sieci firmowej.

 

AWARIA SERWERA – SZYBKIE ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID

Dlatego dziś, jak nigdy dotąd, ważne jest zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych przedsiębiorstw i organizacji, a także ich stabilności i bezawaryjnej pracy. W sytuacji, kiedy firmy i tak pracują w zwolnionym tempie, utrata danych mogłaby być szczególnie dotkliwa.

Niemniej jednak, awaria nośników, z których zbudowana jest macierz może przydarzyć się w każdym czasie, tym bardziej, że dziś serwery firmowe mogą być nieco bardziej obciążone niż w normalnych warunkach. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować podejmowania samodzielnych prób odbudowy macierzy i przywracania dostępu do danych, bowiem najczęściej kończą się one pogorszeniem sytuacji i powiększeniem rozmiaru usterki, co z kolei wydłuża czas pracy specjalistów z laboratorium odzyskiwania danych.

 

ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID – WYŻSZY POZIOM DATA RECOVERY

Odzyskiwanie danych z macierzy raid stanowi wyższy poziom data recovery. O ile bowiem już przywracanie dostępu do informacji z pojedynczego nośnika może stanowić dla specjalistów niemałe wyzwanie, to naprawa macierzy dyskowej składającej się niekiedy z kilkunastu, czy wręcz kilkudziesięciu nośników wymaga rozległej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Tym bardziej, że bardzo często użytkownicy nie mają wiedzy na temat konfiguracji macierzy, w tym środowisk wirtualnych, zaś sprzęt trafia w ręce specjalistów już po pierwszych nieudanych próbach naprawy we własnym zakresie.

W przypadku awarii firmowego serwera warto zatem skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i przekazać sprzęt do naszego laboratorium.

 

Epidemia obnażyła jak bardzo współczesny świat uzależniony jest od technologii i danych cyfrowych – bez dostępu do systemów firmowych pracownicy praktycznie nie mogą wykonywać swoich obowiązków, a firmy realizować swych celów biznesowych. Dlatego w przypadku utraty dostępu do danych firmowych kluczowe znaczenie ma czas reakcji oraz wybór odpowiedniego wykonawcy usługi data recovery.