template-builder.php

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0
Odzyskiwanie danych z macierzy warszawa

Odzyskiwanie danych z macierzy raid 0

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

WSZELKIE INFORMACJE DO TEGO CO NALEŻY ZROBIĆ BY NIE DOPROWADZIĆ DO NIEODWRACALNEJ UTRATY DANYCH UDZIELIMY PAŃSTWU POD NUMEREM 663-690-690 GDZIE NA PYTANIA ODPOWIADAJĄ SPECJALIŚCI OD ROZWIĄZAŃ ZWIĄZANYCH Z MACIERZAMI RAID WSZELKICH TYPÓW ORAZ ODZYSKIWANIEM DANYCH PO AWARII MACIERZY.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

Jeden z podstawowych systemów macierzy, gdzie zespolone dyski (dwa lub więcej fizycznych nośników) tworzą jeden napęd logiczny. Operacje zapisu i odczytu są więc zrównolegnione w obrębie wszystkich dysków.

odzyskiwanie danych z macierzy raid 0

Dane są dzielone i zapisywane na kilku odrębnych dyskach traktowanych, jako pojedynczy logiczny dysk. Cechuje się największą szybkością. Równolegle wykonuje transakcje zapisu i odczytu. Posiada prostą organizację zapisu danych, gdzie nie potrzebny jest dysk parzystości. W przypadku awarii odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0 jest problematyczne ponieważ wolumen nie posiada bowiem nadmiarowości.

Przeznaczony głównie dla plików o dużej pojemności, częstokroć są nimi multimedia. Jego wykorzystanie mieści się w ramach montażu audio-video, czy też obróbki graficznej. Jest tanim i wydajnym rozwiązaniem. Wykorzystywany w przypadku aplikacji wymagających wysokiej przepustowości kanałów I/O. Nieadekwatny dla aplikacji data critical.

Nasi specjaliści rutynowo odzyskują dane z macierzy RAID 10 gdzie:

  • wolumeny macierzy RAID nie chcą się zamontować
  • doszło do zniszczenia informacji o konfiguracji macierzy
  • wstawienia niekompatybilnych nośników
  • w przypadku konfliktów sprzętowych
  • przy awarii karty kontrolera
  • podczas utraty konfiguracji rejestrów systemu serwera
  • doszło do uszkodzenia kilku dysków, w tym przypadku przejścia dysków do trybu offline
  • w przypadku niemożności uruchomienia serwera (boot failure)
  • niedokończenia operacji przebudowy macierzy
  • po formacie lub reinicjalizacji
  • z uszkodzeniami elektroniki
  • po powodzi i pożarze
  • w przypadku utraty danych
  • podczas uszkodzenia informacji o konfiguracji macierzy na kontrolerze (SAS/SATA)

Oferujemy analizę i wolne od ryzyka odzyskiwanie danych z z macierzy RAID 0.

Zapewniamy brak kosztów w przypadku braku możliwości odzyskania/przywrócenia dostępu do plików.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta by zacząć już dziś, bądź napisz mail na office@recovery.pl

O macierzach raid 0 możemy przeczytać na stronie Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0

RAID 0 jak i inne jest systemem również awaryjnym, dlatego niezbędnym jest jego stałe monitorowanie. Natychmiast po uszkodzeniu jednego z dysków informuje on poprzez maila i sygnałem dźwiękowym o konieczności jego wymiany.

Zawsze wymieniaj uszkodzony dysk, nigdy nie instaluj go ponownie w konfiguracji RAID.

Podczas awarii jednego dysku, żadne dane nie zostaną skasowane. Ryzyko istnieje w przypadku, kiedy podczas wymiany uszkodzeniu ulegnie drugi z nich. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie macierzy.

Jeśli posiadasz aktualną kopię zapasową, oznacz wszystkie napędy kolejno liczbami 1,2,3 itd. lub literami A, B, C, a następnie wyjmij i zastąp każdy nowym dyskiem twardym. Oryginalne pliki przechowuj w bezpiecznym miejscu, tak aby w przypadku awarii mogły zapobiec utracie danych.

Jeśli nie posiadasz kopii danych to przed jakąkolwiek pracą zmierzającą do odzyskanie danych lub przywrócenia sprawności macierzy koniecznie zabezpiecz posektorowe obrazy dysków z których jest macierz zbudowana. Da to szanse na odzyskanie danych w przypadku gdyby nie powiodły się próby.

Pamiętaj !!!

Wszystkie operacje odczytu/zapisu danych na nośnikach są nieodwracalne w skutkach.

Zanim cokolwiek zrobisz POMYŚL !!!

Najlepszym wyjściem jest zabezpieczenie kopi dysków i dopiero dokonywanie prób odbudowy macierzy.

Używanie uszkodzonego RAID powoduje pojawienie się ryzyka przypadkowego nadpisania, czy pogłębienia uszkodzeń, które mogą skomplikować proces odzyskiwania danych, a nawet sprawić, że odzyskanie danych okaże się niemożliwe.

• Nigdy nie próbuj zastąpić więcej niż 1 dysku, a następnie odbudowywać tablicy.

• Nigdy nie próbuj ponownie wprowadzać napędu do macierzy, która przeszła w tryb offline.

• Nigdy nie należy usuwać więcej niż 1 dysku naraz chyba, że wszystkie dyski są wyraźnie oznaczone. (chodzi o sytuacje w której potem trzeba się zastanawiać gdzie był dany dysk)

Informacje jakich potrzebujemy do przyjęcia zlecenia są następujące:

  1. typ RAID  (0, 1, 5, 6, 10, 0+1)
  2. ilość dysków, z których zbudowana jest macierz
  3. rodzaj interfejsu dysków (dyski ATA, SATA, SCSI, SAS)
  4. rodzaj systemu plików
  5. jaki jest stan faktyczny macierzy (ile dysków jest online a ile offline)
  6. jak doszło do uszkodzenia
  7. co po uszkodzeniu było robione?
  8. istotna jest także kolejność nośników oraz wiedza o tzw. stripe-block, który jest ustawiany ręcznie bądź automatycznie w trakcie tworzenia macierzy na kontrolerze.
  9. ostatnia informacja to marka/typ/model kontrolera na którym zbudowany jest raid. O ile raid  nie jest software-owy

oczywiście są to informacje bardzo przyspieszające analizę, jednak w przypadku braku odpowiedzi na powyższe pytania sami wszystko ustalimy, no może poza faktami jak doszło do uszkodzenia.

W przypadku analizy RAID jest ona płatna i zależy od ilości dysków i systemu plików. Na cenę analizy nie wpływa natomiast pojemność pojedynczych uczestników macierzy. Wielkość dysków ma jednak wpływ na czas analizy.

Analiza dysków w trybie standardowym trwa ok 3 dni roboczych pod warunkiem, że nie ma w nich dysków z uszkodzeniami fizycznymi, które spowalniają odzysk danych, ponieważ należy przed tym dokonać odzyskania danych z uszkodzonego dysku, oraz nie ma nośników o poj. większej niż 500 GB

Średnio uszkodzony dysk o pojemności ok 500 GB po naprawie mechaniki czyta się ok od 20-100 godzin.

Posiadamy zatem inne tryby pracy by móc odzyskać dane przed momentem, w którym mogą przestać być potrzebne.

Tu jest link bezpośrednio do formularza zamówienia usługi. Zgłoszenie online

Gdyby państwo chcieli porozmawiać odnośnie danego przypadku lub dowiedzieć się więcej szczegółów prosimy zadzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do inżyniera, który odpowie na państwa pytania pod numerem  603-690-690

zamów usługę

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0, to tak naprawdę cztery zagadnienia:

pierwsze to odzyskiwanie po uszkodzeniu lub awarii kontrolera płyty – przenośnego urządzenia typu NAS. dyski wtedy są sprawne, pozostaje odbudować macierz robiąc po-sektorowe obrazy binarne dysków w macierzy i składając je np w UFS explorerze. Do tego wcześniej trzeba ustalić kolejność dysków i rozmiar tzw. stripe-block.

drugie zagadnienie związane jest z działalnością użytkownika. Jest to skasowanie sformatowanie itp. przypadki celowej bądź przypadkowej działalności człowieka.

trzecim jest awaria dysku lub dwóch dysków w macierzy. Koncentrować się wtedy trzeba na pozyskaniu kopii binarnych – po-sektorowych uszkodzonych nośników i po tym odbudowaniu raida oraz systemu plików. Najbardziej problematyczny przypadek ponieważ do uszkodzenia dochodzi w skutek wielu czynności użytkownika.

ostatnim czwartym sposobem awarii macierzy RAID jest działalność człowieka. Jego sprytne ręce potrafią rozkręcić wszystko i zajrzeć do najgłębszych czeluści urządzenia. Pomysłowość by wymienić firmware w urządzeniu na nowy lub inny podobny bo przecież powinien zadziałać. Można mnożyć przypadki.