single-post.php
Posts

Blog

WYŁADOWYWANIE ZŁOŚCI NA LAPTOPIE MOŻE GROZIĆ ROZWODEM

Zastanawiacie się jaki związek może być pomiędzy utratą danych, a rozwodem? Okazuje się, że bardzo duży. Zwłaszcza jeśli dane potrzebne są małżonce do pracy, a do ich utraty danych przyczynił się mąż.

Jakiś czas temu do laboratorium MiP Data & Forensic trafił dysk twardy z laptopa, w który użytkownik uderzył pięścią. Klient zdenerwował się, ponieważ zapomniał hasło do komputera, przez co nie mógł się zalogować i korzystać ze sprzętu.

Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że uderzenie tylko pogorszyło sytuację, a zapomniane hasło stało się najmniejszym zmartwieniem mężczyzny. Na skutek uderzenia uszkodzeniu ulega strefa mechaniczna dysku, co zaowocowało całkowitym brakiem dostępu do informacji.

Pechowo dla klienta, nośnik zawierał ważne dane służbowe jego żony. Komputer co prawda wykorzystywany był w prowadzeniu małego biznesu przez kobietę, ale jak to często bywa w przypadku laptopów, poza godzinami pracy ze sprzętu zdarzało się korzystać także domownikom. Jak można się domyślać, właścicielka komputera nie była zadowolona z takiego obrotu wydarzeń i zagroziła mężowi rozwodem, jeśli nie będzie można przywrócić dostępu do danych.

Na szczęście dysk trafił w najlepsze ręce, bo do specjalistów MiP Data & Forensic, dzięki czemu dane udało się odzyskać w 100%.

Jak widać MiP Data & Forensic ratuje nie tylko dane, ale i małżeństwa:)