single-pressroom.php

FBI może otrzymać nakaz, jeśli uruchomisz Tor'a
Pressroom

Pressroom

Firma MiP Data & Forensic posiada najnowocześniejsze laboratorium wyposażone m.in. w komory laminarne, które pozwalają na otworzenie nośnika w sterylnych warunkach, umożliwiających odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego (HDD) bez ryzyka powiększenia strat.

TOR screen

FBI może otrzymać nakaz, jeśli uruchomisz Tor’a

Wielu użytkowników Bitcoin korzysta z sieci Tora, aby uzyskać dostęp do Internetu anonimowo. Do tej pory nie było w tym nic złego, ale nowy wyrok może całkowicie zmienić scenariusz. Jeśli orzeczenie to zostanie zatwierdzone, każdy sędzia federalnego sądu może wydać nakaz wyszukania takiej osoby oraz nakazu aresztowania na każdego,  kto korzysta z Tora lub podobnego oprogramowania, pozostając anonimowym w internecie.

UŻYWANIE SIECI TOR MOŻE BYĆ “NIELEGALNE”

logo FBI

Wielu konsumentów twierdzi, że ktoś, kto nie ma nic do ukrycia, nie potrzebuje anonimowych rozwiązań takich jak Tor. Jednakże, biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę opcji prywatności w sieci World Wide Web, tory i zespoły stają się coraz bardziej popularne co miesiąc.

Niestety, sukces ten nie minął, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zatwierdził zmianę reguły, która potrząśnie tak, jak nigdy dotąd. Poprzez przyznanie każdemu federalnemu sędziemu  prawa do wydania nakazu dla osób używających Tora, anonimowość w internecie może stać się poważnym przestępstwem. Ponadto, jeśli Kongres Stanów Zjednoczonych nie podejmie działania w walce z tym orzeczeniem, wejdzie ono w życie już w grudniu 2016 r.

W rezultacie FBI może następnie legalnie wyszukiwać komputery z systemem Tor zdalnie, nawet jeśli nie mają pojęcia, gdzie znajduje się komputer. Po prostu posiadanie oprogramowania anonimowości zainstalowanego na komputerze byłoby wystarczającym dowodem na to, aby FBI mogło zbadać tego użytkownika w celu “zwalczania cyberprzestępczości”.

To wydanie orzeczenia rzuca się w ucho medialnych nagłówków, w których opisano, w jaki sposób ponad 1 milion konsumentów korzysta z serwisu Tor, aby uzyskać dostęp do serwisu Facebook. Dla każdego pojedynczego użycia niezgodnego z prawem dla oprogramowania anonimowego, istnieją setki, jeśli nie tysiące legalnych. Jeśli to orzeczenie zostanie zatwierdzone, wielu niewinnych użytkowników zostanie szpiegowanych przez FBI bez żadnego powodu.

Co więcej, pozwoliłoby to FBI na szpiegowanie użytkowników Bitcoin na całym świecie, jeśli użyją oprogramowania Tor do anonimizacji portfeli. Od czasu zamknięcia Silk Road agenci federalni szukali sposobów śledzenia tożsamości użytkowników Bitcoin w sieci Tor-a (DARK NET). Chociaż nic nie zostało to jeszcze wyryte w kamieniu, to orzeczenie jest poważnym problemem dla prywatności w USA i poza nią.