single-pressroom.php

Dziesięć oznak, że jesteś uzależniony od swojego telefonu
Pressroom

Pressroom

Firma MiP Data & Forensic posiada najnowocześniejsze laboratorium wyposażone m.in. w komory laminarne, które pozwalają na otworzenie nośnika w sterylnych warunkach, umożliwiających odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego (HDD) bez ryzyka powiększenia strat.

ręce trzymające smartfon

Dziesięć oznak, że jesteś uzależniony od swojego telefonu

Bez telefonu, jak bez ręki. To już nie tylko żartobliwe porównanie. Polacy uzależniają się od smartfonów. Z roku na rok liczba użytkowników wzrasta, a liczba telefonów komórkowych jest wyższa niż Bez telefonu, jak bez ręki. To już nie tylko żartobliwe porównanie. Polacy uzależniają się od smartfonów. Z roku na rok liczba użytkowników wzrasta, a liczba telefonów komórkowych jest wyższa niż liczba mieszkańców naszego kraju.

Dziesięć oznak, że jesteś uzależniony od swojego telefonu

 1. Nie możesz zasnąć
  Uzależnienie od smartfonów wiąże się z problemami ze snem. Badania sugerują, że niebieskie światło emitowane przez telefon może w rzeczywistości zakłócić cykl snu, utrudniając zasypianie. Jeśli stwierdzisz, że nie możesz przestać patrzeć na telefon, dopóki nie zamkniesz oczu, mimo że może to zakłócać sen, możesz być uzależniony od smartfona
 2. Jesteś niespokojny
  Uzależnienie nie oznacza tylko, że często patrzysz na swój telefon. Zawiera również wymierne objawy wskazujące, że uzależniłeś się od telefonu w sposób utrudniający codzienne życie. Dla niektórych uzależnionych oznacza to, że sama myśl o braku telefonu może wywołać u nich niepokój, a faktyczne chodzenie bez telefonu jest całkowicie niemożliwe.
 3. Jesteś zestresowany przez media społecznościowe
  Jeśli stale sprawdzasz swój telefon, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz zestresowany tym, co dzieje się na Facebooku. Argumenty polityczne na Facebooku miały negatywny wpływ emocjonalny na 42% osób, które stale patrzą na swój telefon, w przeciwieństwie do zaledwie 27% osób o zdrowszych nawykach związanych ze smartfonami.
 4. Nie możesz stać w miejscu bez sprawdzenia telefonu
  Według badań Deloitte przeciętny Amerykanin sprawdza swój telefon komórkowy 47 razy dziennie . To już całkiem sporo, a jeśli zauważysz, że patrzysz na swój telefon ponad to, możesz cierpieć na nomofobię.
 5. Oblałeś test
  Martwisz się uzależnieniem od smartfona? Jest na to quiz online. Quiz został stworzony przez asystenta profesora interakcji człowiek-komputer na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku w Oswego Caglar Yirdirim, aby pomóc ludziom ocenić, czy mają przypadek nomofobii. Wynik poniżej 20 oznacza, że ​​prawdopodobnie wszystko jest w porządku, ale wraz ze wzrostem wyniku rośnie również stopień, w jakim nawyki telefoniczne zakłócają Twoje życie.
 6. Tracisz czas
  Czy często wracasz do rzeczywistości i zdajesz sobie sprawę, że zgubiłeś się w telefonie na dłuższy czas? Utrata czasu przez sięganie po telefon, gdy się nudzisz, może być znakiem, że masz problem ze smartfonem.
 7. Zawsze jesteś rozproszony
  Czy brakuje ci tego, co robią twoi przyjaciele, nawet jeśli jesteś z nimi? Poświęcanie telefonowi tak dużej uwagi, że ignorujesz rozmowy i ludzi wokół, może być oznaką uzależnienia od smartfona. Co więcej, rozmowa jest w rzeczywistości przydatnym treningiem dla twojego mózgu, więc kiedy przekazujesz rozmowę ze znajomymi w celu sprawdzenia na Facebooku, tracisz okazję, aby zachować trzeźwość umysłu.
 8. Nie możesz przestać się meldować
  Uzależnienie od mediów społecznościowych to nie to samo, co uzależnienie od smartfonów, ale jeśli nie możesz odłożyć telefonu, ponieważ patrzysz na Facebooka lub Instagram, może to być śliskie zbocze, które prowadzi prosto do nomofobii.
 9. Więcej niż sms-asz
  Jednym z wielu szkodliwych skutków uzależnienia od smartfonów jest to, że możesz znaleźć się w izolacji od prawdziwego świata. Jeśli częściej komunikujesz się z ludźmi za pomocą wiadomości tekstowych niż twarzą w twarz, prawdopodobnie nadszedł czas, aby wyłączyć telefon i złapać filiżankę kawy z przyjacielem.
 10. Bezmyślnie przewijasz
  Spędzanie godzin na przewijaniu kanałów społecznościowych lub stron internetowych jak zombie, który pragnie polubień zamiast mózgu, to znak, że masz problem z moderowaniem sposobu korzystania z telefonu. Możesz pomyśleć, że patrzysz na swój telefon, ponieważ „nie masz nic lepszego do roboty”, ale prawie wszystko jest lepsze niż zabijanie czasu, patrząc na telefon bez uzasadnionego powodu.