template-builder.php

odzyskiwanie danych z macierzy raid 0
Odzyskiwanie danych z macierzy warszawa

Budowa

Jeden z podstawowych systemów macierzy, gdzie zespolone dyski (dwa lub więcej fizycznych nośników) tworzą jeden napęd logiczny. Operacje zapisu i odczytu są więc zrównolegnione w obrębie wszystkich dysków.

odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-0

Dane są dzielone i zapisywane na kilku odrębnych dyskach traktowanych, jako pojedynczy logiczny dysk. Cechuje się największą szybkością. Równolegle wykonuje transakcje zapisu i odczytu. Posiada prostą organizację zapisu danych, gdzie nie potrzebny jest dysk parzystości. W przypadku awarii uszkodzone dane ciężko odzyskać, nie posiada bowiem nadmiarowości.

Przeznaczony głównie dla plików o dużej pojemności, częstokroć są nimi multimedia. Jego wykorzystanie mieści się w ramach montażu audio-video, czy też obróbki graficznej. Jest tanim i wydajnym rozwiązaniem. Wykorzystywany w przypadku aplikacji wymagających wysokiej przepustowości kanałów I/O. Nieadekwatny dla aplikacji data critical.

Nasi specjaliści rutynowo odzyskują dane z macierzy RAID 5 gdzie:

• wolumeny macierzy RAID nie chcą się zamontować

• doszło do zniszczenia informacji o konfiguracji macierzy

• wstawienia niekompatybilnych nośników

• w przypadku konfliktów sprzętowych

• przy awarii karty kontrolera

• podczas utraty konfiguracji rejestrów systemu serwera

• doszło do uszkodzenia kilku dysków, w tym przypadku przejścia dysków do trybu offline

• w przypadku niemożności uruchomienia serwera (boot failure)

• niedokończenia operacji przebudowy macierzy

• po formacie lub reinicjalizacji

• z uszkodzeniami elektroniki

• po powodzi i pożarze

• w przypadku utraty danych

• podczas uszkodzenia informacji o konfiguracji macierzy na kontrolerze (SAS/SATA)

Oferujemy analizę i wolne od ryzyka odzyskiwanie danych z RAID.

Zapewniamy brak kosztów w przypadku braku możliwości odzyskania/przywrócenia dostępu do plików.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta by zacząć już dziś, bądź napisz mail na [email protected]

RAID 5 nie jest systemem bezawaryjnym, dlatego niezbędnym jest jego stałe monitorowanie. Natychmiast po uszkodzeniu jednego z dysków informuje on poprzez maila i sygnałem dźwiękowym o konieczności jego wymiany.

Zawsze wymieniaj uszkodzony dysk, nigdy nie instaluj go ponownie w konfiguracji RAID.

Podczas awarii jednego dysku, żadne dane nie zostaną skasowane. Ryzyko istnieje w przypadku, kiedy podczas wymiany uszkodzeniu ulegnie drugi z nich. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie macierzy.

Jeśli posiadasz aktualną kopię zapasową, oznacz wszystkie napędy kolejno liczbami 1,2,3 itd. lub literami A, B, C, a następnie wyjmij i zastąp każdy nowym dyskiem twardym. Oryginalne pliki przechowuj w bezpiecznym miejscu, tak aby w przypadku awarii mogły zapobiec utracie danych.

Jeśli nie posiadasz kopii danych to przed jakąkolwiek pracą zmierzającą do odzyskanie danych lub przywrócenia sprawności macierzy koniecznie zabezpiecz po sektorowe obrazy dysków z których jest macierz zbudowana. Da to szanse na odzyskanie danych w przypadku gdyby nie powiodły sie próby.

Pamiętaj !!!

Wszystkie operacje odczytu/zapisu danych na nośnikach są nieodwracalne w skutkach.

Zanim cokolwiek zrobisz POMYŚL !!!

Najlepszym wyjściem jest zabezpieczenie kopi dysków i dopiero dokonywanie prób odbudowy macierzy.

Używanie uszkodzonego RAID powoduje pojawienie się ryzyka przypadkowego nadpisania, czy pogłębienia uszkodzeń, które mogą skomplikować proces odzyskiwania danych, a nawet sprawić, że odzyskanie danych okaże się niemożliwe.

• Nigdy nie próbuj zastąpić więcej niż 1 dysku, a następnie odbudowywać tablicy.

• Nigdy nie próbuj ponownie wprowadzać napędu do macierzy, która przeszła w tryb offline.

• Nigdy nie należy usuwać więcej niż 1 dysku naraz chyba, że wszystkie dyski są wyraźnie oznaczone. (chodzi o sytuacje w której potem trzeba się zastanawiać gdzie był dany dysk)

Informacje jakich potrzebujemy do przyjęcia zlecenia są następujące:

  • typ RAID  (0, 1, 5, 6, 10, 0+1)
  • ilość dysków, z których zbudowana jest macierz
  • rodzaj interfejsu dysków (dyski ATA, SATA, SCSI, SAS)
  • rodzaj systemu plików
  • jaki jest stan faktyczny macierzy (ile dysków jest online a ile offline)
  • jak doszło do uszkodzenia
  • co po uszkodzeniu było robione?
  • istotna jest także kolejność nośników oraz wiedza o tzw. stripe-block, który jest ustawiany ręcznie bądź automatycznie w trakcie tworzenia macierzy na kontrolerze.
  • ostatnia informacja to marka/typ/model kontrolera na którym zbudowany jest raid. O ile raid  nie jest software-owy

oczywiście są to informacje bardzo przyspieszające analizę, jednak w przypadku braku odpowiedzi na powyższe pytania sami wszystko ustalimy, no może poza faktami jak doszło do uszkodzenia.

W przypadku analizy RAID jest ona płatna i zależy od ilości dysków i systemu plików. Na cenę analizy nie wpływa natomiast pojemność pojedynczych uczestników macierzy. Wielkość dysków ma jednak wpływ na czas analizy.

Analiza dysków w trybie standardowym trwa ok 3 dni roboczych pod warunkiem, że nie ma w nich dysków z uszkodzeniami fizycznymi, które spowalniają odzysk danych, ponieważ należy przed tym dokonać odzyskania danych z uszkodzonego dysku, oraz nie ma nośników o poj. większej niż 500 GB

Średnio uszkodzony dysk o pojemności ok 500 GB po naprawie mechaniki czyta się ok od 20-100 godzin.

Posiadamy zatem inne tryby pracy by móc odzyskać dane przed momentem, w którym mogą przestać być potrzebne.

Tu jest link bezpośrednio do formularza zamówienia usługi.

Zleć analizę online

Gdyby państwo chcieli porozmawiać odnośnie danego przypadku lub dowiedzieć się więcej szczegółów prosimy zadzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do inżyniera, który odpowie na państwa pytania pod numerami

603-690-690

663-690-690

zamów usługę

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0 - Cennik

Usługa:
Cena
Tryby prac
Tryb przyspieszony
500 PLN
Dodatkowa opłata pobierana z góry niezależna od efektu końcowego i niezwiązana z kosztem prac za odzyskiwanie danych uiszczana w celu pominięcia kolejki oraz pracy serwisu w dni robocze w godzinach pracy firmy.
Tryb ekspresowy
1000 PLN
Dodatkowa opłata pobierana z góry niezależna od efektu końcowego i niezwiązana z kosztem prac za odzyskiwanie danych uiszczana w celu pominięcia kolejki oraz pracy serwisu poza standardowymi godzinami pracy firmy – obsługa 24/7.

tryb standardowy-A-304x517tryb przyspieszony-A-304x517tryb ekspresowy-A-304x517

Tryby specjalne analiz
Analiza macierzy Raid 0 standard – ilość dysków w macierzy – 2 szt. Struktura plików oparta na systemach Windows FAT32/NTFS (winXP/Vista/win7/win8/win10 oraz Serwer Windows od 2000 do 2016)
300 PLN
Analiza macierzy Raid 0 niestandardowa – za każdy dodatkowy dysk Struktura plików oparta na systemach Windows FAT32/NTFS (winXP/Vista/win7/win8/win10 oraz Serwer Windows od 2000 do 2016)
150 PLN
Analiza macierzy Raid 0 standard – ilość dysków w macierzy – 2 szt. Struktura plików oparta na systemach Linux , Unix , MacOs , Novell i innych.
600 PLN
Analiza macierzy Raid 0 niestandardowa – za każdy dodatkowy dysk Struktura plików oparta na systemach Linux , Unix , MacOs , Novell i innych.
300 PLN
Prace diagnostyczne rozpoczynają się wg. Wybranego trybu analizy (standard, przyśpieszony lub ekspresowy). Płatność za analizę wybranego trybu specjalnego należy uregulować z góry.
Analiza wykonywana jest na potrzeby ustalenia rodzaju uszkodzenia, kosztów odzyskania danych, przybliżonego czasu jaki potrzebny będzie do procesu odzyskiwania danych oraz dalszych możliwości działania. Opłata za przeprowadzenie operacji ustalenia powyższych składowych nie obliguje do natychmiastowego procesu odzyskiwania danych po akceptacji przedstawionych wyników analizy. Podjęcie prac odzyskiwania danych natychmiast po akceptacji wyników analizy jest oddzielną pozycją w cenniku usług firmy.
Opłata za tryb przyspieszony, ekspresowy oraz za tryby specjalne analiz pobierana jest z góry.
Opłata za rezygnację z usługi odzyskiwania danych po zaakceptowaniu kosztów usługi oraz zleceniu realizacji usługi
połowa ceny usługi
Usługi Cena
Uszkodzenia logiczne
Uszkodzenie logiczne macierzy RAID 0 – dyski posiadające dowolny z systemów Windows oraz Dos na partycjach FAT/FAT32/ExFAT/NTFS/NTFS5
od 800 PLN
Uszkodzenie logiczne macierzy RAID 0 – dyski posiadające system plików – Linux , Unix , MacOs , Novell i inne
od 1500 PLN

* Wszystkie podane ceny są kwotami netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT w wys. 23%

Usługi
Uszkodzenia mechaniczne
Cena jest sumą prac nad odzyskiwaniem danych z dysków oraz prac związanych z odbudową macierzy. Cennik odzyskiwania danych z dysków jest  TUTAJ
W przypadku dostarczenia macierzy, w której na żadnym z dysków nie można dostać się do danych bez przeprowadzenia operacji odzyskiwania danych, klient sam wskazuje nośnik, który jako pierwszy będzie poddany procesom odzyskiwania danych wg cennika dotyczącego dysków, a gdy okaże się że dane są na drugim dysku to cena usługi wzrośnie dwukrotnie. Akceptacja prac zobowiązuje klienta do poniesienia kosztów odzyskiwania z dysku, na którym może nie być danych.

* Wszystkie podane ceny są kwotami netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT w wys. 23%

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośniki są dostarczane do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza macierzy opiera się na zdiagnozowaniu możliwości odzyskania danych. Wszystkie tryby analiz macierzy są płatne. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na macierzy w celu przywrócenia utraconych plików, czy jej struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Macierz jest odsyłana wraz z nośnikami, bądź bez nośników, które mogą być zniszczone na życzenie klienta. Może on również odebrać macierz osobiście w laboratorium.