420 template-builder.php

dyktafony cyfrowe

Technologie zapisu informacji nie ominęły urządzeń do nagrywania dźwięku. Większość bo ponad 90% urządzeń zapisujących stosuje zapis cyfrowy. Jak to zwykle bywa i te urządzenia ulegają awariom, posiadając przy tym w swojej pamięci niejednokrotnie bardzo ważne zapisy, które są unikalne i nie do nagrania powtórnie.

Dział urządzeń do technologii Flash zaczął zajmować się rozwijaniem narzędzi pozwalających na pomoc ludziom, którzy utracili ważne zapisy na takich urządzeniach.

 

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

MiP Data & Forensic oferuje odzyskiwanie utraconych danych z najcięższych przypadków uszkodzeń dysków twardych i dysków SSD w największym europejskim  Centrum odzyskiwania danych w Warszawie

Odzyskiwanie danych z dyktafonów cyfrowych jest bardzo rzadkie gdyż ich role spełniają telefony komórkowe i inne gadżety elektroniczne. Jest też skomplikowanym procesem.

Większość dyktafonów ma swój własny soft do zgrywania i obróbki danych, nie ma jednak bezpośredniego dostępu do pamięci fizycznej nośnika.

Skasowanie nagranego materiału wiąże się więc z koniecznością rozebrania całego dyktafonu i wylutowania kości pamięci. Jest to operacja, która może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej dyktafonu, co w większości przypadków następuje.

Niejednokrotnie usunięcie danych doprowadza do wyzerowania komórek pamięci w których zapisywane są dane. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić bez przeprowadzenia ekspertyzy tzn. zastosowania metody chip-off czy dany model zeruje komórki czy nie. Klient sam musi zdecydować czy podejmie ryzyko uszkodzenia dyktafonu.

W modelach jest tabelka która będzie zawierała informacje czy mieliśmy już taki dyktafon jako zlecenie, oraz link do Case-Study o przypadku związanym z danym dyktafonem.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data & Forensic

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data & Forensic. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza dyktafonu opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona płatna 200 zł. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data & Forensic.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę