single-post.php

TAK WYGLĄDA DYSK TWARDY ZAMĘCZONY PRZEZ UŻYTKOWNIKA
Posts

Blog

MiP Data & Forensic – odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i computer forensic

TAK WYGLĄDA DYSK TWARDY ZAMĘCZONY PRZEZ UŻYTKOWNIKA

Uszkodzenie dysku twardego może przydarzyć się każdemu. Jak wygląda dysk twardy zamęczony przez użytkownika.

W branży odzyskiwania danych mówi się wręcz, że użytkownicy smartfonów i komputerów dzielą się na tych, którzy albo już utracili dane, albo dopiero je utracą. Na szczęście technologie wykorzystywane przez MiP Data & Forensic, know-how oraz doświadczony zespół specjalistów firmy pozwalają na przywracanie dostępu do danych niemal w każdym przypadku ich utraty.

Skuteczność podejmowanych działań oraz możliwość odzyskania danych w dużej mierze uzależniona jest jednak od zachowania użytkownika po wystąpieniu usterki. Często bywa tak, że mimo iż dysk nie działa, właściciel wielokrotnie próbuje uruchomić go z nadzieją, że jednak zacznie pracować normalnie. Takie próby zwykle kończą się dla dysku tragicznie, powiększając rozmiar pierwotnej usterki.

Głowica sprawnego dysku porusza się nad powierzchnią talerzy na poduszce powietrznej. Na skutek awarii ramię głowicy może opaść na powierzchnię talerza, rysując napyloną powłokę magnetyczną, w której przechowywane są dane, co niszczy je nieodwracalnie. Na zdjęciu widoczny jest dysk, w którym zniszczona głowica, po wielu próbach uruchomienia dysku przez właściciela wyryła dziurę w talerzach w postaci okręgu.

DYSK TWARDY ZAMĘCZONY
MiP Data & Forensic – odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i Computer forensic
20180621 161053
MiP Data & Forensic – odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i Computer forensic

Niech to będzie zatem przestrogą dla wszystkich, których w przyszłości dotknie awaria nośnika – po stwierdzeniu usterki należy odłączyć dysk od źródła zasilania, a następnie przekazać w ręce specjalistów.

Wszelkie samodzielne próby odzyskiwania danych kończą się tylko pogorszeniem jego stanu i niejednokrotnie uniemożliwiają ich skuteczne przywrócenie.

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

Ciekawa strona dotycząca odzyskiwania danych z dysków

MiP Data & Forensic oferuje odzyskiwanie utraconych danych z najcięższych przypadków uszkodzeń dysków twardych i dysków SSD w największym europejskim  Centrum odzyskiwania danych w Warszawie