page.php odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD Nowy Dwór Mazowiecki
odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD Nowy Dwór Mazowiecki

odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD Nowy Dwór Mazowiecki

Najczęstsze pytanie klientów dotyczących dysków SSD

Czy możliwe jest odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD?

Na pewno jest to trudne, ale nie zawsze niemożliwe, ponieważ odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD jest głównie trudne ze względu na polecenie TRIM Advanced Technology załącznik (ATA). Do rekonstrukcji danych z komórek pamięci SSD wymagane są specjalistyczne techniki, często obejmujące złożone algorytmy oprogramowania i analizę oprogramowania sprzętowego.

odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD Nowy Dwór Mazowiecki

Co więcej, ze względu na algorytmy równoważenia zużycia, dane nie są trwale przechowywane sekwencyjnie , co sprawia, że ​​ich odzyskanie staje się jeszcze trudniejsze. Statystyki odnośnie procesu jakim jest odzyskiwanie danych z niewykrywalnego dysku SSD są na poziomie ok 60% z uwagi na rodzaj uszkodzenia lub też model procesora obsługującego pamięci dysku SSD.

Ze względu na dużą różnorodność producentów opracowanie technik pozwalających na obsługę wewnętrzną procesora zostało sprowadzone tylko do statystycznie największej ilości modeli procesorów, które ulegają awarii. Opracowanie takiej techniki zajmuje bardzo dużo czasu i dla pojedynczego nowego układu jest nieopłacalne.