single-post.php
Posts

Blog

DSC00153-770x310 ODZYSKUJEMY WAKACYJNE WSPOMNIENIA

ODZYSKUJEMY WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Większość osób okres beztroski i urlopu ma już za sobą. Choć koniec wakacji nie oznacza jeszcze końca lata i pięknej pogody, to dla niektórych wiąże się ze stresem związanym z utratą zdjęć robionych podczas letnich wojaży.

Większość z nas zabiera na wakacje aparaty fotograficzne wyposażane w coraz większej pojemności karty pamięci, niemal wszyscy na co dzień korzystają również ze smartfonów z wbudowanymi aparatami. Wszystko to sprawia, że podczas wyjazdu uwieczniamy każda piękną chwilę, pozę, minę.  Duża ilość miejsca na karcie cyfrowej zachęca do robienia wręcz nadmiaru fotografii, które większość osób sortuje w długie zimowe wieczory, wybierając te najlepsze, które warto byłoby wywołać i powiesić na ścianie w rodzinnej galerii zdjęć. Podczas obróbki fotek zdarza się omyłkowo usunąć więcej niż chcieliśmy, a czasami do kosza trafiają nawet wszystkie zdjęcia z wakacji. Czasami posłuszeństwa odmawia też sprzęt i karta która jeszcze nie tak dawno działała, nie uruchamia się zarówno z poziomu aparatu fotograficznego, jak również poprzez czytnik kart.

Dla wielu osób utrata zdjęć z wycieczki stanowi dotkliwą stratę, zwłaszcza jeśli wyjazd związany był ze szczególnymi okolicznościami, np. była to podróż poślubna, stanowił spełnienie marzeń, bądź dotyczył miejsca, do którego nieprędko się powróci.

DSC00131-1024x768 ODZYSKUJEMY WAKACYJNE WSPOMNIENIA
MiP Data & Forensic – odzyskiwanie wakacyjnych wspomnień

 

Na szczęście w MiP Data & Forensic oferuje usługę odzyskiwania danych z kart pamięci, w tym plików multimedialnych, jak odzyskiwanie zdjęć oraz odzyskiwanie filmów. Z punktu widzenia możliwości odzyskania danych wykasowanych, najważniejsze jest by po stwierdzeniu usunięcia plików, nie zapisywać żadnych nowych danych na karcie pamięci. Nowe treści na nośniku mogą nadpisać poprzednią zawartość i uniemożliwić odzyskanie danych z karty.

Jeśli zaś przyczyną braku dostępu do zdjęć jest uszkodzenie karty pamięci, to dzięki zastosowaniu nowatorskich metod wyczytywania informacji bezpośrednio z kości pamięci, w większości przypadków możliwe jest odzyskanie 100 % danych. odzyskiwanie zdjęć z wakacji w MiP Data & Forensic to gwarancja miłych wspomnień i odzyskanego spokoju.