single-post.php

ODZYSKAJ SPOKÓJ Z MIP DATA FORENSIC
Posts

Blog

MiP Data & Forensic – odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i computer forensic

ODZYSKAJ SPOKÓJ Z MIP DATA FORENSIC

Odzyskaj Spokój z MiP Data Forensic

Utrata danych z dysku twardego

bądź elektronicznego nośnika informacji może być stresująca. Niewielu użytkowników zdaje sobie rację z wagi cyfrowych informacji, póki nie dotknie ich awaria nośnika skutkująca brakiem dostępu do danych.

Przy użyciu komputerów, z każdym rokiem ludzkość wytwarza coraz większe ilości informacji. Gdyby przyszło je wszystkie wydrukować i archiwizować w postaci papierowej, wiele firm i instytucji miałoby problem z powierzchniami magazynowymi do przechowywania ton dokumentów.

Zawartość dysków twardych zawiera często historię życia ludzkiego, bądź tę związaną z funkcjonowaniem firmy – nieraz od jej początków, aż po lata wytężonej pracy i rozwoju. Na komputerowych dyskach twardych przechowywane są zatem niezliczone ilości danych wykorzystywanych zarówno w codziennej pracy, jak również takie informacje, do których sięgamy tylko raz na jakiś czas. I mimo, że nie są nam potrzebne ciągle, mamy świadomość, że w każdej chwili możemy do nich sięgnąć. Czasami bywa i tak, że ludzie gromadząc latami zawartość dysku twardego, z upływem czasu nawet nie pamiętają jakie dane mieli na nim zapisane.

 

rece z klawiatura 15333562 xxl
MiP Data & Forensic – odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i Computer forensic

Jakie dane najczęściej przechowywane są na komputerowych dyskach twardych?

Jeśli chodzi o użytkowników indywidualnych to w większości są to dane mające wartość sentymentalną, jak np. zdjęcia. Wiele osób przy pomocy komputerów domowych tworzy prace naukowe – licencjackie, magisterskie czy doktorskie, gromadzi materiały do ich napisania, prowadzi badania czy eksperymenty, których wyniki zapisuje w pamięci komputera. Często jest to także zbiór ulubionych filmów, czy muzyki. Niejednokrotnie nawet da się funkcjonować bez tych utraconych danych, ale w sercu jakoś tak ciężko się robi na myśl o ich bezpowrotnej utracie.

Jakie dane tracą firmy i instytucje?

Zazwyczaj są to oczywiści informacje cyfrowe związane z bieżącą działalnością danej organizacji. Przede wszystkim są to wszelkiego typu dokumenty biurowe wytworzone w pakiecie Office, dokumenty księgowe, plany rozwojowe i strategie marketingowe, różnego rodzaju prezentacje, czy bazy danych, obejmujące listy kontrahentów, realizowane z nimi transakcje, zestawienia sprzedaży, zakupów, historię współpracy.

Dodatkowo, w zależności od specyfiki branży, w której działa użytkownik, dużą część danych przeznaczonych od odzyskiwania stanowią projekty architektoniczne, dokumenty księgowe klientów biur rachunkowych, zdjęcia wykonane przez fotografów podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych, kody źródłowe aplikacji informatycznych, czy dane pochodzące ze specjalistycznych systemów sterujących maszynami przemysłowymi.

 

ODZYSKAJ SPOKÓJ Z MIP DATA & FORENSIC
MiP Data & Forensic – odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i Computer forensic

 

Choć utrata danych wywołuje zwykle u użytkowników złość i panikę, to po przekazaniu nośnika w ręce specjalistów MiP Data & Forensic klienci mogą ODZYSKAĆ SPOKÓJ. Profesjonalne warunki pracy oraz doskonale wyszkolona kadra są gwarancją sukcesu we wszystkich typach uszkodzeń dysków twardych.