• (22) 250-00-77 alarmowy 24h: 663-690-690
  • office@recovery.pl
  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 -17:00
  • Dyżur 17:00-9:00 oraz weekendy: 535-690-690

Chip-off

Metoda polega na odzyskiwaniu danych poprzez wylutowanie kości pamięci z urządzeń wyposażonych w eMMC. Jest często jedynym sposobem na odzyskanie danych. Firmy odzyskujące dane wykorzystują ją w momencie, kiedy nie istnieje fizyczna możliwość ich sczytania np. dzięki modyfikacji oprogramowania z poziomu komputera. Chip-off opiera się na wylutowaniu kości pamięci z płyty głównej. Metoda jest dość radykalna, gdyż ingeruje w strukturę pamięci nośnika. Po tego typu operacji możliwym jest przywrócenie jego sprawności, jednak nie ma na to gwarancji (stanowi ona ok. 30% szans na ponowne wlutowanie kości pamięci).

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 250-00-77 / KOM.: 663-690-690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Zgłoszenie online

METODĄ CHIP-OFF JESTEŚMY W STANIE ODZYSKAĆ:
MULTIMEDIA PRZYKŁADOWO - ZDJĘCIA
DANE UŻYTKOWNIKA - NP. WIADOMOŚCI SMS

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę

Na czym polega?      

Początkowo telefon (bądź tablet) jest rozkręcany. Wyjmowana z niego zostaje płyta główna. Proces odzyskiwania danych polega na nagrzaniu części powierzchni (w tym przypadku kości pamięci) przy pomocy stacji lutowniczej.

Warto pamiętać żeby podczas poddawania urządzenia działaniu temperatury zabezpieczyć pozostałą część płyty głównej. Górna granica nagrzewania kości pamięci to około 260 stopni. Jednak sama kość wytrzymuje temperaturę mieszczącą się w granicach do 320 stopni. Kiedy kość odpowiednio się nagrzeje, następuje jej oddzielenie. Poziom trudności separacji pamięci od płyty głównej jest zależny od zabezpieczeń, jakie zastosowali producenci urządzenia. Ciężko usuwalne są kleje epoksydowe. Ich odporność na wysokie temperatury powoduje, że podczas oddzielania może dojść do uszkodzenia pamięci. Na tym etapie pamięć oczyszczana jest z osadzonych na niej pozostałości, a następnie umieszczana w adapterze w celu akwizycji pamięci. Metoda ta nie daje jednak 100% gwarancji odzyskania danych. Nie wszystkie rodzaje pamięci dają się wyczytać, niektóre wchodzące dopiero do sprzedaży nie są jeszcze przeanalizowane, oraz ich algorytmy nie są włączone, do oprogramowania urządzeń wyczytujących analizujących i odzyskujących dane metodą Chip-Off, takich ja Visual Nand Reconstructor firmy Rusolut.

Link do artykułu opisującego proces Chip-off