Ransomware Ransomware viru 2

RANSOMWARE – Nazwa pochodzi od słowa Ransom, znaczącego po angielsku OKUP

Jest to typ złośliwego oprogramowania, które blokuje klawiaturę lub komputer, aby uniemożliwić dostęp do danych, dopóki użytkownik  nie zapłaci okupu, najczęściej zapłata oczekiwana jest w Bitcoinach. Cyfrowy wymuszenie nie jest niczym nowym, pierwsze ataki pojawiły się już około 2005 roku, ale przestępcy rozwinęli te techniki wymuszania okupu i teraz ransomware związane jest z rozwojem wymuszania okupu tzw. cryptware, który szyfruje pliki za pomocą klucza prywatnego, że posiada go tylko atakujący. Nie stosuje się już technik blokowania klawiatury lub komputera.

Dawny Ransomware. Tak wyglądały kiedyś ekrany blokujące dostęp do komputera i żądające opłaty za odblokowanie.

Najczęściej spotykane Wirusy RANSOMWARE

Ransom:HTML/Tescrypt.E jest zakażeniem typu malware. Jest głównie stworzony, by promować kilka rodzajów niezatrzymywalnych reklam pop-up w ramach domyślnych stron wyszukiwania. Ten program może się wślizgnąć do systemu po kliknięciu podejrzanego załącznika. Został on zaprojektowany głównie w celu zwiększania ruchu na określonych stronach generujących przychody online dla hakerów, podejrzanych deweloperów lub osób trzecich oraz aby pomóc cyberprzestępcom w kradzieży informacji osobistych lub ich blokady w celu wyłudzenia okupu. Po pierwsze, zmienia pliki systemowe i robi bałagan w rejestrze gdzie tworzy wpisy instalacyjne złośliwych plików, co jest przyczyną wszelkiego rodzaju błędów i usterek. Ponadto Ransom:HTML/Tescrypt.E przejmuje Internet i blokuje Twój dostęp do dowolnej strony internetowej. Tymczasem, komunikuje się ze zdalnym serwerem , aby umieścić więcej zagrożeń w systemie.

 

 

Jak zweryfikować, że posiadamy Wirusa Ransom:HTML/Tescrypt.E

  1. Spowolnienie pracy komputera

Szkodliwe właściwości wirusa  Ransom:HTML/Tescrypt.E

  • Umieszcza siebie jako serwis (oprogramowanie działające w tle) podczas startu Windowsa bez wiedzy użytkownika by móc uruchamiać różne niebezpieczne zadania.
  • Przynosi różne zagrożenia dla systemu ściągając malware, spyware, adware i Trojany
  • Po cichu pozwala na zdalny dostęp hakera do komputera bez Twojej zgody
  • Tworzy różne wpisy i robi bałagan w rejestrze co może doprowadzić do niestabilności systemu
  • Spowalnia system bardzo wykorzystując procesor i pamięć RAM
  • Pomaga nieznanym osobom trzecim uzyskać dane systemowe i prywatne informacje użytkownika

Usuwamy wirusa Ransom:HTML/Tescrypt.E

Krok 1. Zakańczamy proces uruchomionego wirusa w Managerze Zadań Windows .

– Wciskamy klawisze „Ctrl + Shift + Esc” (jak to przedstawia poniższy obrazek)

klawiat

Po pojawieniu się menedżera zadań szukamy właściwego procesu na liście

task

Zaznaczamy na dole „Show processes from all users” – (pokaż wszystkie procesy użytkowników) następnie najeżdżamy myszką na „spoolsv.exe” klikając na proces i po podświetleniu procesu najeżdżamy myszką na „End Process” i klikamy by zakończyć proces.

Brak.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza nośnika opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

zamów usługę