Sim card Sim card bg sim

Sim card

Większość danych przechowywanych na telefonach komórkowych znajduje się nie w przestrzeni karty SIM, jak uważają użytkownicy, a we wbudowanej pamięci urządzenia (lub micro sd).

 

Do najczęściej odzyskiwanych danych z tego typu pamięci zaliczają się głównie:

– wiadomości SMS (w każdym z folderów- zarówno odebrane, nadane, jak i wersje robocze)

– książka telefoniczna (wraz z adnotacjami i informacjami dodatkowymi, jak e-mail, grupa)

– spis połączeń

– inne, jak np. ustalenie operatora, aktualizacja położenia, numery identyfikacyjne itd.

 

Odzyskanie danych z karty SIM wymaga specjalistycznej wiedzy i szerokiego wachlarza technologicznego. Specyfika tego typu nośnika związana jest ze sposobem użytkowania i funkcjonalnością. Częstokroć karty SIM zawierają kluczowe dla posiadacza, czy abonenta dane.

Przyczyną uszkodzeń karty mogą być zarówno błędy logiczne (spowodowane np. niewłaściwym użytkowaniem urządzenia), czy też mechaniczne (za które odpowiada awaria telefonu, bądź smartfonu).

Odzyskanie danych warunkowane jest przez posiadanie kodu PIN lub PUK. MiP Data Recovery posiada możliwość deszyfracji haseł wyświetlacza, jednakże wielokrotne nieudane próby mogą zwiększać poziom zabezpieczenia karty.

Jeśli doszło do pęknięcia karty w newralgicznym punkcie, odzyskanie danych może okazać się niemożliwe.

Cztery kroki odzyskiwania danych z MiP Data Recovery

Krok 1

dostarczenie nośnika

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Usługa ta realizowana jest bezpłatnie przez firmę MiP Data Recovery. W celu odbioru dysku skontaktuj się z biurem, bądź wypełnij formularz na stronie.

Krok 2

analiza

Analiza dysku opiera się na zdiagnozowaniu przyczyny utraty danych. Jest ona całkowicie bezpłatna. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje proces działania I koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez MiP Data Recovery.

Krok 3

proces odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych obejmuje stworzenie kopi w celu zabezpieczenia danych, a także każdą pracę podjętą na nośniku w celu przywrócenia utraconych plików, czy jego struktury itp. Czas trwania różni się w zależności od przyjętego trybu prac.

Krok 4

odbiór danych

Gdy w panelu klienta status zlecenia przyjmie formę zrealizowanego, klient uzyskuje dostęp do swoich danych. Nośnik jest odsyłany, bądź niszczony na życzenie klienta. Może on również odebrać go osobiście w laboratorium.

Usługa
Cena
Karty SIM (tylko sprawne)
Analiza
Bezpłatna
Odzyskiwanie danych
200 PLN
Inne – dodatkowe usługi serwisowe
Ekspresowe odzyskanie danych polegające na natychmiastowym procesie odzyskiwania danych po akceptacji kosztów przedstawionych w analizie uszkodzenia.
+ 50%

* Wszystkie podane ceny są netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT w wys 23%